• Kritéria hodnotenia predmetov

• Fyzika 6. - 9. ročník

• Žiaci budú hodnotení podľa Metodického pokynu č. 22/2011 na hodnotenie žiakov základnej školy. Hodnotenie žiakov sa bude vykonávať klasifikáciou.

Hodnotenie žiakov bude prebiehať:

hodnotenie         Polročná písomná práca (PPP)    dôležitosť                    2

1.,2.,3., Kontrolná práca  (KP)                                         1

Projekt                                                                               1

Päťminútovka, desaťminútovka                                       0,5

Zošit (poznámky, úhľadnosť)                                           0,5

Laboratórna práca                                                             1

Aktivita                                                                             0,5

Polročná písomná práca  - budeme kontrolovať a hodnotiť známkou osvojenie základných poznatkov z celého prebraného učiva za daný polrok. Žiaci budú informovaní týždeň dopredu cez edupage, aj z akých prioritných tém budú prácu písať.

Kontrolná práca  - krátka písomná práca (nemusia byť vopred ohlásené) - slúži na priebežnú kontrolu a hodnotenie známkou, zisťujeme úroveň osvojených vedomostí z aktuálnych učív,  1, 2 látky spätne.

Päťminútovka, desaťminútovka - krátka písomná práca (nemusia byť vopred ohlásené) - slúži na priebežnú kontrolu a hodnotenie známkou, zisťujeme úroveň osvojených vedomostí z aktuálnych učív,  z poslednej látky.

Laboratórna práca  (minimálne 2) - pri laboratórnych prácach  budeme sledovať prípravu žiakov, správnosť vypísania tabuliek a grafov, správnosť nákresov, postupov, správnosť popisov nákresov, správnosť tvorby záverov z riešenia úloh, praktické zručnosti pri práci, samostatnosť, prípadne skupinovú prácu. Laboratórna práca je hodnotená známkou.

Ústne skúšanie - pri verbálnej forme kontroly budeme zisťovať a hodnotiť najmä úroveň osvojenia základných poznatkov stanovených výkonovou časťou vzdelávacieho štandardu, presnosť, plynulosť a istotu vo vyjadrovaní. V odôvodnených prípadoch u žiakov s poruchami učenia nahradíme verbálnu formu skúšania písomnou.

Projekt - pri hodnotení projektovej práce hodnotíme: splnenie cieľa, odbornú úroveň, estetický vzhľad, zaujímavosť práce, využitie dostupných zdrojov, skupinovú prácu, prezentáciu a úroveň vyjadrovania.

Aktivita – aktívna práca na hodine, zapájanie sa do diskusie, prípravy na vyučovanie

Zošit – úprava zošita, domáce úlohy, vypracované poznámky

Pracovný zošit – 1 (hodnotenie a kontrola domácich úloh, práca na hodine)

Olympiáda (domáce kolo – úspešný riešiteľ) – 1

Olympiáda (okresné kolo – úspešný riešiteľ) – 2

Spôsob určenia výsledného hodnotenia

Výsledná klasifikácia žiaka v predmete fyzika je vypočítaná ako vážený aritmetický priemer. Ten je orientačný a o výslednej známke rozhoduje vyučujúci.