• Záverečná správa

  • Správa za školský rok

    Správa

    o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2022/2023

    Podľa vyhlášky Ministerstva Školstva SR 435/2020 Z.z. v znení vyhlášky 526/2021 Z.z.

    § 2. ods. 1 a

    Údaje o škole

    Názov školyZákladná škola, Komenského 2, 059 21 Svit
    Adresa školyKomenského 2, 059 21 Svit
    Telefón0911 305 053
    E-mailzssvit@zssvit.eu
    WWW stránkahttps://zssvit.edupage.org

    Vedúci zamestnanci školy

     Priezvisko, menotelefóne-mail
    RiaditeľMgr. Monika Dudinská0911 305 053zssvit@zssvit.eu
    ZRŠPhDr. Ivan Šikorský0948990834ivan.sikorsky@zssvit.eu
    ZRŠPaedDr. Slávka Slivková0948990834slavka.slivkova@zssvit.eu

    Rada školy

     Titl., priezvisko, meno
    predsedaIng. Eduard Bobrík 
    pedagogickí zamestnanciIng. Eduard Bobrík 
     PaedDr. Andrea Lazarová 
    nepedagogickí zamestnanciSlávka Madzinová 
    zástupcovia rodičovKlaudia Dobiasová 
     Ing. Jana Debreová 
     Vladimír Kuchcík, MBA, MSc 
     Marcela Jackovičová 
    zástupca zriaďovateľaMgr. Ľuboslava Kukurová 
    iníMUDR. Ivana Švagrovskáod 24.1.2023 PhDr. Mgr. Ladislav Kalász
     Jana Bobuľová 
     Mgr. Eva Kačmarčíkováod 24.1.2023 Mgr. Martin Míčka

    § 2. ods. 1 b

    Údaje o zriaďovateľovi

    NázovMesto Svit
    SídloHviezdoslavova 268/32, 05921 Svit
    Telefón052/ 7875 111
    E-mailmsu@svit.sk

    § 2. ods. 1 c

    Činnosť rady školy

    Činnosť rady školy a poradných orgánov školy

    Rada školy 2022/2023

    volený orgán zastupujúci všetkých rodičov žiakov školy, zamestnancov a zriaďovateľa zasadal v školskom roku 2022/2023 dvakrát. Obsahom rokovaní bola súčinnosť so školou pri zabezpečovaní čo najvyššej kvality výchovno-vzdelávacích výsledkov, sprostredkovala podnety rodičov vedeniu školy, vyjadrovala sa k plánu práce školy, školskému poriadku školy, k školskému vzdelávaciemu programu, školskému výchovnému programu, k informáciám o výsledkoch olympiád a súťaží. Rade školy boli na zasadnutiach podávané informácie o:

    - výsledkoch hospodárenia školy

    - o správe výchovno- vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za šk.rok 2021/2022

    - o pedagogicko- organizačnom a materiálno- technickom zabezpečení školy

    - o učebných plánoch

    - o počte prijatých žiakov do ZŠ a prijatých detí do ŠKD a do ZŠ k 15.09. 2022

    - o rozpočtových opatreniach školy

    - o návrhu rozpočtu na školský rok 2023/2024

    - o vyhodnotení koncepčného zámeru rozvoja školy

    - o priebehu, podmienkach a výsledkoch vzdelávania vo výchovno-vzdelávacom procese v školskom roku 2022/2023

    - o organizácii školy na šk. rok:2023/2024

    - o personálnom obsadení

    MZ 1. - 4- ročník

    MZ sa zišlo v školskom roku 2022/2023 na piatich zasadnutiach podľa plánu zasadnutí MZ. Členovia MZ plnili dlhodobé a čiastkové úlohy a ciele, vyplývajúce z Plánu MZ a Sprievodcu školským rokom 2022/2023 vydané MŠVVŠ SR. Riadili sa ISCED1, internými smernicami a pokynmi vedenia školy. Členovia sa vo svojej práci snažili rozvíjať a aplikovať trendy súčasného vzdelávania, ako zážitkový a názorný princíp vyučovania, rozvoj žiakov so ŠVVP, metódy a formy práce, ktoré poskytujú priestor na rozvoj poznávacích schopností žiakov, venovať pozornosť prezentovaniu vlastnej predstavivosti, vedomostí a zručností, zlepšovaniu medziľudských vzťahov a vzájomného pochopenia, rozvoju vedomostí, zručností a schopností žiakov. Počas celého školského roka sa snažili uplatňovať aj priority našej školy v zmysle „Krok za krokom k hodnotám a vedomostiam“. Pravidelne realizovali ranné kruhy či prácu v skupinách. Vychádzky, výlety, exkurzie a besedy pre žiakov boli realizované v súlade s požiadavkami UO v jednotlivých vyučovacích predmetoch. Plán bol podľa potreby a aktuálnych ponúk aktualizovaný a doplnený.

    Slovenský jazyk a cudzí jazyk

    PK jazykov sa zišlo v školskom roku 2022/2023 štyrikrát podľa plánu zasadnutí PK. Členovia PK plnili dlhodobé a čiastkové úlohy a ciele vyplývajúce z Plánu PK. Riadili sa ISCED2, internými smernicami a pokynmi vedenia školy. Počas celého školského roka sa snažili uplatňovať aj priority našej školy v zmysle „Krok za krokom k hodnotám a vedomostiam“. Vyučujúce sa okrem toho pravidelne stretávali v rámci svojho predmetu (kontrolné práce, príprava na T9, súťaže, skúšobné testovania, začlenení žiaci....). Časový a obsahový plán zasadnutí PK bol splnený, vstupné, polročné, kontrolné písomné práce a výstupné previerky boli napísané, opravené a bola urobená analýza. Tematické plány boli pre vysokú chorobnosť žiakov v zimných mesiacoch presunuté, ale do konca školského roka sa ich podarilo splniť. Cieľom predmetu slovenský jazyk bolo dostať sa v testovaní T9 nad celoslovenský priemer, čo sa nám aj podarilo a úspešne reprezentovať školu v rôznych súťažiach, ktoré tiež dopadli nad očakávania. Vo výučbe cudzích jazykov sme sa snažili sprostredkovať výučbu, ktorá je pre žiakov pútavá. Využívali sme rôznorodé materiály a technológie, ktoré sú blízke žiakom. Situačné dialógy, videá, filmy, hry, počítačové aplikácie kahoot, blooket, wordwall. Hodnotenie žiakov - do budúcna vidíme medzery v čítaní s porozumením, s čím súvisí pravopis a nedostatočná slovná zásoba. Navrhujeme preto zamerať sa na pravopisnú olympiádu školy a vo väčšej miere využívať triednu a školskú knižnicu. Talentovaných žiakov sme zapájali do súťaží počas roka. Zapojili sme sa aj do online súťaží, kde si mohli overiť vedomosti so žiakmi iných škôl (EnglishStar). Vlastnou tvorbou sa mohli žiaci prezentovať v literárnych súťažiach v slovenskom aj anglickom jazyku. Pri začlenených žiakoch sme využívali prácu asistentiek a vo zvýšenej miere spoluprácu so školským pedagógom a psychológom školy. Vytvorili sme a využívali kompenzačné pomôcky - tabuľky, prehľady, mapy, čitateľské okienko, obrázky a flash karty, autentické materiály. Na hodinách SDQ sme vo zvýšenej miere využívali hry na rozvoj slovnej zásoby. Všetci začlenení žiaci mali individuálny prístup, písomné práce boli upravené alebo zmiernená stupnica bodovania, upravený čas a hodnotili sa podľa psychologických usmernení. Koncové hodnotenia boli vykonané podľa kritérií, ktoré vytvorili skupiny jednotlivých vyučujúcich a obmedzení i odporúčaní pani psychologičky a špeciálnej pedagogičky.

    Spoločenskovedné predmety (GEG, DEJ, NBV, ETV, OBN, RGV)

    Členovia predmetovej komisie sa stretávali pravidelne na základe schváleného plánu zasadnutí, ale aj podľa potreby. Členovia PK sa zároveň riadili vopred schváleným Plánom podujatí na školský rok 2022/23, v ktorom sme vychádzali zo Sprievodcu školským rokom vydaným Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR. Naplánovali sme overené podujatia ako exkurzie, vedomostné súťaže, besedy atď., pretože vhodnou formou dopĺňajú preberané učivo a u žiakov sa tešia veľkej obľube. Ďalej sme sa rozhodli venovať charitatívnej činnosti, pretože správnym spôsobom formuje pocit spolupatričnosti a solidarity u mladých ľudí.Na jednej strane sme sa venovali talentovaným žiakom najmä prostredníctvom vedomostných súťaží, na strane druhej sme venovali veľkú pozornosť začleneným žiakom a ich potrebám, pričom sme pri ich hodnotení zohľadňovali obmedzenia vyplývajúce z ich diagnózy.

    Prírodovedné predmety (MAT, FYZ, CHE, BIO, INF)

    PK sa zišlo v školskom roku 2022/2023 na štyroch zasadnutiach podľa plánu zasadnutí PK. Členovia PK plnili dlhodobé a čiastkové úlohy a ciele, vyplývajúce z plánu práce a Sprievodcu školským rokom 2022/2023 vydané MŠVVŠ SR. Riadili sa ISCED2, internými smernicami a pokynmi vedenia školy. Uplatňovali priority školy „Krok za krokom k hodnotám a vedomostiam“. Členovia PK sa vo svojej práci snažili rozvíjať a aplikovať trendy súčasného vzdelávania, ako zážitkový a názorný princíp vyučovania, rozvoj žiakov so ŠVVP, metódy a formy práce, ktoré poskytujú priestor na rozvoj poznávacích schopností žiakov, venovať pozornosť prezentovaniu vlastnej predstavivosti, vedomostí a zručností, zlepšovaniu medziľudských vzťahov a vzájomného pochopenia, rozvoju vedomostí, zručností a schopností žiakov. Časový a obsahový plán zasadnutí PK bol splnený, TVVP splnené bez obmedzenia, vstupné, polročné a koncoročné písomné práce z matematiky boli napísané, opravené, prevedená oprava a analýza, laboratórne práce z fyziky vo všetkých ročníkoch bez obmedzení, laboratórne práce z chémie vo všetkých ročníkoch bez obmedzení, praktické cvičenia z biológie vykonané bez obmedzení. Začlenení žiaci - individuálny prístup, písomné práce pre začlenených žiakov, alebo upravený čas a stupnica, hodnotenie podľa psychologických usmernení dodržané počas výučby, koncové hodnotenia vykonané podľa kritérií, ktoré vytvorili skupiny jednotlivých vyučujúcich a obmedzení i odporúčaní psychologičky.Vychádzky, výlety, exkurzie a besedy pre žiakov boli realizované v súlade s požiadavkami UO v jednotlivých vyučovacích predmetoch s dodržaním platných opatrení vlády SR. Plán bol podľa potreby a aktuálnych ponúk a aktuálnej situácie aktualizovaný a doplnený.

    Výchovy (TŠV, SRL, HUV, VYV, THD)

    Počas školského roka 2022/2023 sme mali štyrikrát stretnutia PK, na ktorých sme prerokovali množstvo tém, ktoré sa týkali napredovania, zdokonaľovania predmetov. Na prvom stretnutí sme sa venovali rozdelení úväzkov, prejednávali sme časovo-tematické plány, navrhovali sme do plánu práce školy a venovali sme priestor a čas integrovaným žiakom.Na druhom stretnutí sme hodnotili a klasifikovali žiakov, tvorili plány TVVP a riešili pomôcky pre jednotlivé predmety.Na treťom stretnutí sme kontrolovali realizáciu úloh vyplývajúcich z plánu práce, dali sme možnosť žiakom prípravy na talentové skúšky, začala príprava na akadémiu a začalo sa s jarnou výzdobou školou.Venovali sme sa zapájaniu žiakov do súťaží, pracovali podľa schváleného plánu práce, za čo boli zodpovední všetci členovia PK.

    ŠKD

    V školskom roku 2022/2023 sa do ŠKD prihlásilo 161 detí, na základe čoho bolo vytvorených šesť oddelení ŠKD. Vzhľadom k počtu prihlásených detí a počtom vychovávateliek sme vytvorili tri homogénne a tri heterogénne oddelenia.Činnosť ŠKD bola organizovaná podľa vyhlášky MŠ SR č.306/2009 Z. z v znení neskorších predpisov. Počas školského roka vychovávateľky pracovali podľa Výchovného programu a výchovno-vzdelávaciu činnosť uskutočňovali tak, aby dosiahli ciele a splnili hlavné úlohy stanovené v pláne MZ ŠKD. Čiastkové úlohy sme si rozdeľovali nielen na štyroch zasadnutiach MZ ŠKD, ale priebežne počas celého školského roka a zároveň diskutovali o problémovom správaní detí v jednotlivých oddeleniach a o možných výchovných opatreniach. Celoročný plán práce ŠKD bol podrobne rozpracovaný do časovo-tematických plánov a pravidelne dopĺňaný do týždenných rozvrhov výchovných činností. Podľa rozvrhu týždennej činnosti sa vystriedali všetky tematické oblasti výchovy, počas ktorých sa plnili stanovené úlohy pre daný školský rok. Jednotlivé činnosti sa organizovali tak, aby mali deti možnosť oddýchnuť si, zabaviť sa a zbaviť sa únavy z predchádzajúceho vyučovania a uplatniť sa v rozmanitej záujmovej činnosti. Pozornosť vychovávateliek sa sústredila nielen na organizáciu aktivít, ale i na organizáciu oddychových, rekreačných a relaxačných činností (vrátane tematických oblastí výchovy) a prípravy na vyučovanie, pričom všetky uvedené činnosti sa realizovali na základe dobrovoľnosti detí. V systéme výchovných činností boli využívané rôzne formy práce, pričom pozornosť bola venovaná najmä organizovaniu rôznych súťaží s estetickým a športovým zameraním. Návštevami mestskej knižnice sme v deťoch prehlbovali lásku ku knihám a viedli a povzbudzovali ich k pravidelnému čítaniu. Pri príprave na vyučovanie využívali všetky formy individuálneho pôsobenia na rozvoj rozumových schopností žiakov a zároveň podporovali kooperáciu medzi deťmi v zmysle pomoci slabším žiakom. V ŠKD sme dbali na príjemnú atmosféru dôvery a porozumenia, na utužovanie detského kolektívu, začlenené boli aj ukrajinské deti, ktoré sme viedli k vytváraniu priateľských vzťahov medzi rovesníkmi. Taktiež sme usmerňovali prehlbovanie uvedomelej disciplíny detí a viedli ich k dodržiavaniu základných hygienických a pracovných návykov a k šetreniu školského majetku.

    § 2. ods. 1 d

    Údaje o počte žiakov

    Počet žiakov školy k 15.9.2022: 546

    Počet tried k 15.9.2022: 27


    Ročník:1.2.3.4.5.6.7.8.9.Spolu
    počet tried34324333227
    počet žiakov626356427466766245546
    z toho v ŠKD4544432280000162

    § 2. ods. 1 e

    Zamestnanci

    Pracovný pomerPočet pedag. prac.Počet nepedag. prac.Počet úväzkov pedag. prac.Počet úväzkov nepedag. prac.
    TPP36 935,029
    DPP17 515,134,40
    Znížený úväzok9 15,150,4
    ZPS2 21,32
    Na dohodu10---------------------------------------------

    § 2. ods. 1 f

    Kvalifikovanosť pedagogických pracovníkov

    Kvalifikovanosť pedagogických/odborných pracovníkov


    početnekvalifikovanýchkvalifikovanýchspolu
    učiteľov1 37 38
    vychovávateľov1 5 6
    asistentov učiteľa1 7 8
    špeciálny pedagóg0 1 1
    školský psychológ0 1 1
    spolu3 51 54

    Predmety vyučované nekvalifikovane

    Predmety vyučované neodborne

    Kvalifikovanosť vo vyučovacom procese 96,23%

    Odbornosť vo vyučovacom procese 84,39%


    TriedaPredmetPočet hodín týždenne
    2.ŠMAT5
    2.ŠSJL9
    2.ŠPVO2
    3.CINF1
    4.AINF1
    5.A-ŠTHD1
    5.A-ŠINF1
    5.ABCŠANJ4
    5.BBIO2
    5.BTHD1
    5.CTHD1
    5.ŠGEG2
    5.ŠBIO2
    5.ŠINF1
    6.A-ŠTHD1
    6.A-ŠINF1
    6.BTHD1
    6.BINF1
    6.BBIO1
    6.ŠINF1
    6.ŠBIO1
    6.ŠFYZ2
    6.ŠTHD1
    6.ŠSJL5
    6.ŠMAT5
    6.ŠGEG1
    7.A-ŠTHD1
    7.A-ŠCHE2
    7.A-Š/7.BRUJ2
    7.ABŠANJ3
    7.BTHD1
    7.BCHE2
    7.ŠFYZ1
    7.ŠSJL5
    7.ŠCHE2
    7.ŠBIO2
    7.ŠTHD1
    7.ŠINF1
    7.ŠMAT5
    7.ŠOBN1
    8.A-ŠTHD1
    8.A-ŠCHE2
    8.A-ŠINF1
    8.BCHE2
    8.BTHD1
    8.BINF1
    8.ŠGEG1
    8.ŠCHE2
    8.ŠINF1
    8.ŠBIO1
    8.ŠTHD1
    8.ŠDEJ1
    8.ŠOBN1
    8.ŠMAT5
    9.A-ŠCHE1
    9.BCHE1

    § 2. ods. 1 g

    Prehľad výsledkov súťaží a olympiád

    MZ 1. - 4. ročník

    Anjel Vianoc - okresná súťaž - Sabína Michliková 1. B - čestné uznanie

    Rómovia recitujú - krajské kolo - Tomáš Koky 2. Š 2. miesto

    Hviezdoslavov Kubín - obvodné kolo - Jana Heldáková 3. A účasť, Viktor Kováč 4. B účasť

    Šaliansky Maťko , okresné kolo - Michal Dratva 4. B účasť, Liliana Kušniráková 3. A účasť

    Slávici z lavice - okres - Michal Dratva 4. B

    Olympiáda ANJ - obvod - Jana Heldáková 1. miesto, Miroslav Sedmák 3. miesto

    Telovýchovné súťaže

    Čokoládová tretra - krajské kolo - Barbora Michalíková 1. A 2. miesto

    Krajské majstrovstvá - orient. beh - Karolína Tamáši 3. A 2. miesto, Marek Kačmarčík 4. B 2. miesto

    McDonald Cup - okresné kolo - 3. miesto - Adam Bielený 4. A, Viktor Fridman 4. B,

    Daniel Venglár 4. B, Ronaldo Pecha 4. B, Patrik Puška 4. B, Marek Kačmarčík 4. B,

    Šimon Marčok 4. A, Lucia Tengyová 3. C, Karolína Tamáši 3. A, Júlia Valčáková 4. B

    Okresné kolo TOB - Karolína Tamáši 3. A 1. miesto

    SLOVENSKÝ JAZYK A CUDZÍ JAZYK

    Slovenský jazyk

    Cena Andreja Chudobu - SR - 2. miesto - Viliam Debre 9.A-Š

    Rómovia recitujú - celoslovenské kolo - 1.miesto - Michaela Pušpacherová 6. Š1

    Rómovia recitujú - krajské kolo - 1. miesto - Judita Rigóová a postup do celoslov. kola, 8. Š

    Štúrov Zvolen - medziokresné kolo - 3. miesto - Viktória Kozubová 9. B

    Štúrov Zvolen - medziokresné kolo - 3. miesto - Sabína Škrovinová 5. B

    Šaliansky Maťko - medziokresné kolo - 3. miesto - Ján Dratva 7. B

    Hviezdoslavov Kubín - obvodné kolo a postup do okres. kola - Lívia Ondirková 5. C

    Viktória Kozubová 9. B

    Olympiáda zo SJL - okresné kolo - 2. miesto - Viktória Kozubová 9. B

    Olympiáda v NJ - okresné kolo - úspešná riešiteľka - Marianna Galajdová 8. B

    úspešná riešiteľka - Šarlota Zamišková 9. A-Š

    V testovaní 9 sme dosiahli priemernú úspešnosť 60,1 %, národný priemer bol 58,7 %, čiže sme nad celoslovenským priemerom + 1,4 %. 9. A-Š dosiahla 62,50 %, 9. B - 56,78 %, najviac percent získala Viktória Kočanová z 9. A-Š - 93,3 % a 90 % mali Viktória Kia Kozubová a Monika Šallingová z 9. B triedy.

    Anglický jazyk

    Jazykový kvet- sekcia Tranzistor - celoslovenské kolo - 2. miesto - Laura Kováčová 8. B

    Lucia Šuhajová 8. B

    Jazykový kvet - sekcia Ťukni - celoslovenské kolo - 3. miesto - Marianna Galajdová 8. B

    Jazykový kvet - sekcia Lupienok - celoslovenské kolo - úspešné riešiteľky - StellaVitková, Emma Dorniaková, Laura Gašpárová

    Špeciálna cena poroty za tvorivosť - celoslovenské finále - Michal Prokopovič

    Olympiáda v AJ - okresné kolo -úspešná riešiteľka - Emma Heldáková 7. A-Š

    úspešná riešiteľka - AbbyRusiňáková 9. B

    EnglishStar - jazyková súťaž pre žiakov 3. - 7. ročníka - priemerná úspešnosť našich zapojených žiakov (25) bola 89%

    Nemecký jazyk

    Olympiáda v NJ - okresné kolo - úspešná riešiteľka - Marianna Galajdová 8. B

    úspešná riešiteľka - Šarlota Zamišková 9. A-Š

    SPOLOČENSKOVEDNÉ PREDMETY (GEG, DEJ, NBV, ETV, OBN, RGV)

    Dejepis

    Dejepisná olympiáda - okresné kolo:

    kategória F: Timotej Gardošík 1. miesto - úspešný riešiteľ, Kvetoslava Gallová 9. miesto - úspešná riešiteľka

    kategória D: Monika Šallingová 12.miesto - úspešná riešiteľka, Vladimír Kuchcík 17. miesto - úspešný riešiteľ

    Medzníky II. svetovej vojny - medziobvodové kolo:

    9. roč. družstvo: Monika Šallingová, Michaela Jurčová, Viktória Kia Kozubová -5. miesto

    Geografia

    Geografická olympiáda - okresné kolo:

    5. roč.: Martin Bátori - 12. miesto, úspešný riešiteľ

    6.-7. r.: Maroš Zamiška - 13. miesto, úspešný riešiteľ

    Timotej Gardošík - 15. miesto, úspešný riešiteľ

    Náboženská výchova

    Biblická olympiáda - katolícka cirkev - Lesana Stavná, Alex Vrzal, Emma Heldáková - okres - 5. miesto

    Biblicko - misijná súťaž - Alex Vrzal, Petra Kočišová, Bianka Debreová - 2. miesto (Prešovský a Košický kraj)

    Biblická olympiáda - Evanjelická cirkev a. v. - seniorátne kolo - Lenka Petrásová 2. miesto, Kvetoslava Gallová 3. miesto

    Vincolympiáda

    - Alex Vrzal, Vanesa Nagyová - okres + kraj - 1. miesto, národné kolo 5. miesto

    - Petra Kočišová a Bianka Debreová - okres 1. miesto, kraj - 2. miesto, národné kolo 4. miesto

    PRÍRODOVEDNÉ PREDMETY (MAT, FYZ, CHE, BIO, INF)

    Matematika

    Matematická olympiáda:

    Paulína Lumtzerová 5. A-Š - 16.-18. miesto OK MO Z5 - úspešný riešiteľ

    Laura Graňáková 7. B -8.-10.miesto OK MO Z7 - úspešný riešiteľ

    Maroš Zamiška 7. B - 8.-10.miesto OK MO Z7 - úspešný riešiteľ

    Jakub Soska 7. B - 1. miesto OK MO Z7 - úspešný riešiteľ

    Jakub Soska 7. B - 1. miesto OK MO Z8 - úspešný riešiteľ

    Monika Šallingová 9. B - 9. -11. miesto OK MO Z9 - úspešný riešiteľ, postup na kraj (neúspešný riešiteľ)

    Šarlota Zamišková 9. A-Š - 9. -11. miesto OK MO Z9 - úspešný riešiteľ, postup na kraj (neúspešný riešiteľ)

    Pytagoriáda:

    Paulína Lumtzerová- 5. A-Š - 11. miesto OK Pytagoriáda - úspešný riešiteľ

    Laura Graňáková- 7. B - 3. miesto OK Pytagoriáda - úspešný riešiteľ

    ATTOMAT (online súťaž)

    Kategória 6 - Timotej Gardošík 6. A-Š - 83. miesto

    Kategória 7 - Petra Kočišová 7. A-Š - 47. miesto , Etela Kačmarčíková 7. A-Š - 53. miesto

    Kategória 9 - Adela Kačmarčíková 9. A-Š - 31. miesto, Monika Šallingová 9. B - 35. miesto, Viktória Kočanová 9. A-Š - 42. miesto

    Logická olympiáda intelektovo nadaných

    Soska Jakub 7. B - OK úspešný riešiteľ, postup na krajské kolo (neúspešný riešiteľ)

    Náboj junior

    Diana Potočková 9. A-Š, Viktória Kozubová, Jessica Jacková, Alexandra Bednárová 9. B - 11. miesto

    Florián Čírsky, Michal Zámečník (obaja 8. B), Viliam Dobias, Alex Jina (obaja 8. A-Š) - 23. miesto

    MAKS (8 online kôl) najlepšie výsledky:

    Zara Meleky - 5. A-Š

    Timotej Gardošík - 6. A-Š

    Lenka Petrasová - 6. B

    KLOKAN najlepšie výsledky:

    Paulína Lumtzerová - 5. A-Š

    Sabína Škrovinová - 5. B

    Timotej Gardošík - 6. A-Š

    Kvetoslava Gállová - 6. B

    Jakub Soska - 7. B

    Biológia

    Biologická olympiáda:

    Jakub Madanský 8. B - 3. miesto, OK, kategória C - úspešný riešiteľ

    Michal Zámečník 8. B - 11. miesto, OK, kategória C - úspešný riešiteľ

    Chantal Jankovičová 7. B - 3. miesto, OK, kategória D - úspešný riešiteľ

    Tomáš Štefaňák 7. A-Š - 16. miesto, OK, kategória D - úspešný riešiteľ

    Petra Musalová 6. B - 19. miesto, krajské kolo - odbor botanika

    Chémia

    Viktória Kozubová 9. B - CHO - okresné kolo - úspešná riešiteľka

    VÝCHOVY (TŠV, SRL, HUV, VYV, THD)

    Telesná a športová výchova

    Volejbal MIDICOOL chlapci:

    Obvodné kolo: 1. miesto - Spišák Ondrej, Dobias Viliam, Jína Alex, Kubala Lukas 8. A-Š, Spišák Jakub 5. A-Š.

    Okresné kolo: 1. miesto - Spišák Ondrej, Dobias Viliam, Jína Alex, Kubala Lukas 8. A-Š, Spišák Jakub 5. A-Š.

    Krajské kolo: 5. miesto - Spišák Jakub, Dobias Viliam, Jína Alex, Kubala Lukas

    Volejbal MIDICOOL dievčatá:

    Obvodné kolo: 1. miesto - Medvecová Stela, Kostyšáková Sarah, Kostyšáková Karin, Gallová Nicol, Gajdošová Simona, Neuwirthová Nela, Kušniráková Nelly, Debreová Bianka

    Okresné kolo: 3. miesto - Medvecová Stela, Kostyšáková Sarah, Kostyšáková Karin, Gallová Nicol, Gajdošová Simona, Neuwirthová Nela, Debreová Bianka

    Volejbal MIX chlapci a dievčatá:

    Dobias Viliam, Spišák Ondrej, Jína Alex, Kostyšáková Sarah, Kostyšáková Karin, Medvecová Stela, Gajdošová Simona, Galová Nicol 8. A-Š, Dudinský Martin, Debre Viliam 9. A-Š

    Basketbal 3x3 chlapci:

    Obvodné kolo: 1. miesto - Džačar Richard, Džačar Peter, Dudinský Martin, Jína Alex, Kubala Lukas

    Okresné kolo: 2. miesto - Džačar Richard, Džačar Peter, Dudinský Martin, Jína Alex, Kubala Lukas

    Krajské kolo: 2. miesto - Džačar Aike Richard, Džačar Casey Peter, Cvaniga Krištof, Jína Alex.

    Basketbal 3x3 dievčatá:

    Obvodné kolo: 1. miesto - Ondrová Paula, Medvecová Stela, Kostyšáková Karin, Kostyšáková Sarah, Gajdošová Simona

    Okresné kolo: 3. miesto - Ondrová Paula, Medvecová Stela, Kostyšáková Karin, Kostyšáková Sarah, Gajdošová Simona

    Basketbal 3x3 o Pohár primátora mesta Poprad:

    chlapci - Dudinský Martin 9. A-Š, Kubala Lukas, Jína Alex 8. A-Š, Džačár Casey, 6.A-Š - 3. miesto

    dievčatá - Kostyšáková Karin, Kostyšáková Sarah, Medvecová Stela, Ondrová Paula, Gajdošová Simona - 8. A-Š - 3. miesto

    Florbal:

    Obvodné kolo: st. žiaci 2. miesto

    Futbal - McDonald Cup:

    Obvodné kolo: 1. miesto - Bielený Adam, Marčok Šimon 4. A, Fridman Viktor 4. B, Venglár Daniel, Pecha Ronaldo, Puška Patrik, Kačmarčík Marek 4. B, Tengyová Lucia 3. C, Tamáši Karolína 3. A

    Okresné kolo: 3. miesto - Bielený Adam, Marčok Šimon 4. A, Fridman Viktor 4. B, Venglár Daniel, Pecha Ronaldo, Puška Patrik, Kačmarčík Marek 4. B, Tengyová Lucia 3. C, Tamáši Karolína 3. A, Valčáková Júlia 4. B

    Minifutbal dievčatá :

    Okresné kolo: 3. miesto - Barnášová Nela 6. A, Debreová Bianka, Neuwirthová Nela, Kušniráková Nelly, Šidlovská Lilly 7. A, Pavlíková Viola, Vargová Rebeka, Červenková Kristína, Dúbravská Laura 6. A, Mažeríková Kristína 5. C

    Minifutbal chlapci:

    Obvodné kolo: 1. miesto - Jakub Božík Jakub, Copúš Samuel, Fronc Marco, Sabo Tomáš, Marušák Simon, Harhovský Marko, Csémi Adrián, Budzák Nicolas 7. A-Š, Pecha Leon 7. Š, Marčok Matúš 6. A-Š

    Atletika:

    Okresné kolo: Dobias Viliam - 60 m 1. miesto, Dobias Viliam - skok do výšky 2. miesto

    Odznak všestrannosti:

    Krajské kolo: 4. miesto ZŠ Komenského 2, Svit - Barnášová Nela 6. A-Š, Debreová Bianka 7. A-Š, Dobias Viliam 8. A-Š, Hucko Alex 9. A-Š, Džačar Ikechukwu Richard 7. A-Š , Džačar Kenechukwu Peter 6. A-Š, Kostyšáková Sarah 8. A-Š, Richtarčíková Lenka 9. A-Š

    Turisticko - orientačný beh:

    Okresné kolo:

    najml. žiačky: Tamáši Karolína - 1. miesto 3. A, Dzifčáková Timea - 2. miesto 2. A

    ml. žiaci - Kačmarčík Marek - 1. miesto 4. B, Netesa Vlad 4. B - 3. miesto

    ml. žiačky - Dzifčáková Lea - 1. miesto 5. A-Š

    st. žiaci - Madanský Jakub - 4. miesto 8. B

    st. žiačky - Medvecová Stela - 1. miesto 8. A-Š, Pavlíková Alica 4. miesto 9. A-Š

    dorastenkyne - Kačmarčíková Adela - 1. miesto 9. A-Š

    Krajské kolo:

    najml. žiačky: Dzifčáková Timea - 1. miesto, Tamáši Karolína 2. miesto

    ml. žiaci: Kačmarčík Marek - 2. miesto, Netesa Vlad - 3. miesto

    ml. žiačky: Dzifčáková Lea Anna - 2. miesta

    st. žiačky - Medvecová Stela - 1. miesto, Kostyšáková Sarah 2. miesto

    Čokoládová tretra - atletická súťaž:

    Krajské kolo: Michalíková Barbora 1. A - 2. miesto, Prokopovič Michal 5. A-Š - 4. miesto

    Slovenské kolo: Michalíková Barbora 1. A - 6. miesto - postup do Ostravy

    Technika

    Okresné kolo: Technická olympiáda, kategória B: Štefaňák Tomáš 7. A-Š - 4. miesto

    Okresné kolo: Technická olympiáda, kategória A: Dračka Karol 9. B, Zámečník Michal 8. B - 8. miesto

    Výtvarná výchova

    Anjel Vianoc 5. A-Š, 7. A-Š, 8. Š, Vianočná pohľadnica (Ministerstvo školstva, kultúry a športu - B. Gröhling) , Zelený svet 5. A-Š, 7. A-Š, 8. Š, Vianočná pohľadnica (medzinárodná súťaž Dolný Kubín) 5. A-Š, 7. A-Š, 8. Š, Cesty za poznaním minulosti 5. A-Š, 7. A-Š

    Aktivity a prezentácia na verejnosti

    MZ 1. - 4. ročník

    Aktivity ku kalendárnym udalostiam

    - Deň mobility

    - Deň mlieka

    - Deň vody

    - Akadémia ku Dňu matiek

    - Vianočná besiedka

    - Október - mesiac úcty k starším (program v DOS)

    - Október - príprava darčekov pre dôchodcov

    - Mikulášska latka

    - Mikulášske učenie

    - Vianočné vinšovanie v školskom rozhlase

    - Vianočné besiedky

    - Učenie v maskách

    - Fašiangové zážitkové učenie

    - Deň Zeme

    - Čítanie pre pyžamkáčov

    - Čitateľský maratón - spolupráca s MK

    - Čitateľská reťaz

    - Marec - mesiac knihy - návšteva MK

    - Zápis prvákov do MK, ŠK

    - Poetický Valentín

    - Deň jablka - jablková párty

    - Deň sv. Patrika

    - Deň detskej radosti - spolupráca s mestom

    Exkurzie

    - Hasiči

    - Zberný dvor Svit

    - Mestská pošta Svit

    - Na stavenisko

    - Múzeum TANAP

    - Planetárium Prešov

    Výlety

    1. ročník - Kežmarský hrad

    2. ročník - Kežmarský hrad - rozprávka, Vodopád Skok

    3. ročník - Spišský hrad, Vodopád Skok

    4. ročník - Hrad a skanzen Stará Ľubovňa

    Besedy

    - Spisovateľka Ivana Havranová

    - Mestská polícia

    - p. Pastrnáková - vianočné zvyky a tradície

    - SZŠ - zdravotníci

    Výchovné koncerty, divadelné predstavenia, vychádzky

    - Divadlo SNV - Perníková chalúpka

    - Vianočná besiedka SZŠ Mierová

    - SZUŠ Fantázia - Kaleidoskop

    - Hravo - zdravo

    - Nedeľné predstavenia v KD Svit

    - ZUŠ - Alica v krajine zázrakov

    Výstavy

    - SZUŠ Fantázia - Výtvarná vernisáž

    - Výstava ovocia a zeleniny

    Telovýchovné aktivity

    - Jesenný beh Svitom

    - Mikulášska latka

    - Lyžiarsky výcvik

    - 2. roč. plávanie

    - Mc Donald cup

    - turisticko-orientačný beh

    - školská športová olympiáda

    Iné

    - raz mesačne návšteva MK

    - Pečenie medovníkov

    - Projektové vyučovanie vlastivedy

    - Matematické všeličo - zážitkové učenie

    - Imatrikulácia prvákov

    - Lampiónový sprievod

    - Tvorivé dielne pre MŠ

    - DOD pre predškolákov

    - Zážitkové hodiny prvouky

    - Výtvarná súťaž ISKRA Svit

    - Zážitkové čítanie v MK - Maťko a Kubko

    - Cvičenie s rodičmi - prebúdzanie jari

    - Zážitkové učenie vo fyzikálnej učebni

    - Výroba vtáčích kŕmidiel

    - Výzdoba tried a chodieb

    - Projektové vyučovanie - Z rieky Poprad do Baltského mora

    - Bádateľské aktivity na prírodovede

    - Čitárik, Matematický génius

    - Zápis prvákov

    - Míľa pre mamu

    - Spolupráca s 2. stupňom

    - Maľované čítanie

    - Domáci maznáčik - zvieratko na VH

    Aktivity NBV

    - Projekt „ Adopcia srdca“- zaplatene na celý rok internát a stravné chlapcovi z Filipín - financie z vianočnej burzy

    - Zapojenie sa do celosvetovej akcie „ Milión deti sa modlí ruženec“ za pokoj vo svete

    - Akcia „ Boj proti hladu “ - balenie i predávanie medovníkových srdiečok (ktoré upiekli rodičia) na pomoc Haiti i Hondurasu - vyzbieraných 1 650 €

    - V 2. ročníku - projekt „ Adventná cesta“

    - „Dobrá novina“ - koledovanie deti na pomoc stavby Zdravot. strediska v Kamerune - 2 500 €

    - Pozvanie na hodiny náboženstva dobrovoľníkov hnutia Mary's Meals na Slovensku

    - Pôstna aktivita - zbieranie sladkostí a na Veľkú noc odovzdanie deťom do dvoch detských domovov - v Tatranskej Lomnici i Veľkom Slavkove

    - „Ruky nádeje“ - zapojenie sa do výzvy svätého Otca Františka o pokoj i mier na Ukrajine i ďalších 6 krajinách

    - S deťmi 3. ročníka exkurzia do výrobne hostii v Prešove i do Levoče

    - Vedenie krúžku „Zrnko viery“ - chodí 21 detí

    Projekty

    - SNG - Generátor inšpirácie - VYV

    - Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

    SLOVENSKÝ JAZYK A CUDZÍ JAZYK

    Aktivity ku kalendárnym udalostiam

    SJL - Marec - mesiac knihy - aktivity na vyučovacích hodinách, čítanie doplnkovej literatúry v školskej knižnici

    Hovorená bibliografia - spolupráca s mestskou knižnicou

    Po stopách dievčenských postáv - celoškolská / verejná akcia

    AJ

    Valentínska pošta

    Deň sv. Patrika

    Jazyková konferencia

    Exkurzie

    Literárno-historický Martin - národná knižnica a cintorín (8. ročník)

    Literárno-historický Dolný Kubín - P. O. Hviezdoslav (7. ročník )

    Besedy

    SJL - beseda so spisovateľom Gustávom Murínom - mestská knižnica, 9.A-Š

    AJ - beseda s lektorkou anglického jazyka z Kanady - 6., 8. a 9. ročník

    Výchovné koncerty, divadelné predstavenia, vychádzky

    Divadelné predstavenie v anglickom jazyku pre 3.-5. ročník

    Divadelné predstavenie v anglickom jazyku pre 6., 7. a 9. ročník

    Iné

    Rovesnícke učenie 8. roč. - ukrajinskí žiaci- téma: Moja rodina (Oleksandra Rosina a Andriy Bova)

    Projekty

    RJ - ročníkové: Ročné obdobia, Môj rozvrh hodín, Moja rodina, Môj voľný čas

    SJ - projekt : Miesto, ktoré mám rád, Moja prečítaná kniha, projekt slovenských deviatakov v spolupráci s Danielom Hevierom - 9. A-Š

    AJ - E-Twinning - Vianočná pošta - 7. ročník

    Európsky kvíz o peniazoch

    Ekonomická olympiáda

    Rovesnícke vyučovanie - 9. ročník - prezentácia firiem

    SPOLOČENSKOVEDNÉ PREDMETY (GEG, DEJ, NBV, ETV, OBN, RGV)

    Aktivity ku kalendárnym udalostiam

    NVev -Nácvik vianočného programu (pieseň a pásmo) a jeho prezentovanie na Štedrý večer v kostole vo Svite

    6. ročník - EV- výchova k prosociálnemu správaniu (vzájomné obdarovanie sa) pri príležitosti Vianoc

    Exkurzie

    - 3. ročník - exkurzia NVrk do výrobne hostií v Prešove a prehliadka Levoče

    - 5. ročník - dejepisná exkurzia - Podtatranské múzeum Poprad (tzv. kniežacia hrobka, výliatok mozgovne neandertálca v Gánovciach)

    - 7. ročník - dejepisná exkurzia - Kežmarok (Kežmarský hrad, Artikulárny kostol, Nový evanjelický kostol)

    - 5. roč. - geografická exkurzia - Planetárium Prešov

    - 8. ročník - geografická exkurzia - Prírodovedné múzeum Bratislava

    - 9. ročník - dejepisná exkurzia - vyhladzovací tábor Osvienčim

    - 6.-9. roč. - dejepisná exkurzia - severné Taliansko (Terst, Padova, Verona, Sirmione, Lago da Garda, Miláno)

    - 9. ročník - občianska náuka - návšteva NR SR Bratislava a prehliadka Bratislavského hradu

    Výlety

    - 5. C - triedny výlet - Vitálišovce - Liptovský Mikuláš

    - 9. A - triedny výlet - Liptovská Teplička

    Besedy

    - 9. A - ON - beseda s odborným pracovníkom SV UNICEF - téma: Duševné zdravie

    - 2. stupeň - NVrk, NVev - Beseda s členmi charitatívnej organizácie Marry´s meals

    - 9. ročník -geografia - Obchodovanie s ľuďmi

    Výchovné koncerty, divadelné predstavenia, vychádzky

    - 5. ročník - EV - vychádzka na CHKO Baba

    - 5. ročník - dejepisná vychádzka mestom Svit - téma - história mesta

    - 5., 6., 7., 8. ročník - geografické vychádzky a pozorovania

    Iné

    - 7.-9. roč. -EV- premietanie filmov na tému: autentické príbehy drogovej závislosti, pomoc slabším a iné

    - NVev - Projektové vyučovanie:

    1. Krst a krstiteľnica v mojom kostole (8.-9. ročník)

    2. Môj kostol (7. ročník)

    - NVrk:

    - Zapojenie sa do celosvetovej akcie „Milión detí sa modlí ruženec“ za pokoj vo svete

    - Akcia „Boj proti hladu “ - balenie a predávanie medovníkových srdiečok na pomoc Haiti a Hondurasu - vyzbieraných 1 650 €

    -„Ruky nádeje“ - zapojenie sa do výzvy svätého Otca Františka o pokoj a mier na Ukrajine a v ďalších 6 krajinách

    - projektové vyučovanie - Typy krajín 5. r., Afrika, Ázia - 6. r., Európa - 7. r., Sídla Slovenska - 8.r., Austrália, Amerika - 9. r.

    Projekty

    - projekt Červené stužky (boj proti AIDS a HIV)

    - projekt UNICEF - Škola priateľská k deťom

    - charitatívny projekt Biela pastelka

    - charitatívny projekt UNICEF- Modrý gombík

    - charitatívny predaj koláčikov pre UNICEF

    - projekt Adopcia srdca - zaplatenie internátu a stravného chlapcovi z Filipín na celý rok

    PÍRODOVEDNÉ PREDMETY (MAT, FYZ, CHE, BIO, INF)

    Aktivity ku kalendárnym udalostiam

    Matematika:

    - VÚB online hra - Peniaze hrou s kapelou - 8. A-Š výhra 700 €

    - Money Moster Challange - kahoot kvíz o peniazoch, VUB banka

    - Úniková hra zameraná na finančnú gramotnosť - 7. B

    - Majstrovstvá vesmíru z matematiky 5. roč. - Zara Meleky - 5. A-Š - 6. miesto

    Chémia:

    - Deň Zeme - film Po nás potopa

    Biológia:

    - Zelená škola

    - Darovanie krvi

    - Prírodovedné hry

    - Terénne hry

    - Čisté hory

    - Prírodovedný päťboj

    - Environmentálna olympiáda

    - SZŠ Poprad

    - Čas premien

    - Zvuky zvierat

    Informatika:

    - cvičné testy I-Bobor

    - Mikuláš - tvorenie gifových súborov

    - Majster klávesnice - školská súťaž

    - videoprezentácie projektov

    - Tvorba vlastnej webovej stránky

    - Programovanie - práca s microbitom

    - Otvorená hodina - Bezpečnosť na internete, 6. A-Š

    Exkurzie

    Chémia - Dixi Spišská Nová Ves - 9. ročník

    Biológia - Noc výskumníkov

    Besedy

    Matematika - beseda s pracovníkmi SLSP - finančná gramotnosť - 7. ročník

    Výchovné koncerty, divadelné predstavenia, vychádzky

    Biológia:

    - Vychádzka do prírody okolo nás - 5. B, 5. Š

    - Vychádzka na školský dvor - 5. B, 5. Š

    - Vychádzka za lesným, vodným a lúčnym ekosystémom - 5. Š

    Iné

    Matematika:

    - EXAM testovanie - 5. A-Š, 5. B, 6. A-Š, 6. B, 8. A-Š, 9. A, 9. B

    - Otvorená hodina- výmena rolí - učiteľ - žiak, 6. B - UHLY

    - Zážitkové učenie vonku - 6. B, 7.Š, 8. A.Š

    - Príspevky na FB

    - Testovanie T9

    Informatika:

    - Workshop Microbit Enter tour - 5. - 7 . ročník

    Projekty

    Matematika:

    - 9. ročník - projekt Štatistika

    - 7. ročník - Projekt Banka

    - modely telies 7. A-Š, 7. B, 8. B

    - čísla okolo nás 5. B

    - ročníkové: výmena rolí učiteľ - žiak, 8. A-Š, 6. B, 5. A-Š

    Fyzika:

    - každá trieda 7. - 9. ročník - vypracovanie projektov podľa zadanej témy

    Biológia:

    - Deň Zeme - 8. ročník

    - Liečivé rastliny a čaje (čajový večierok) - 5. B

    - Ekologické katastrofy - 5. B

    - Bandurky, grule a švábka: zemiaky v regiónoch Slovenska - 5. B

    - Zelená škola - sadenie stromčekov - Mengusovce, areál školy

    Informatika:

    - Projekty (Word, Excel, Powerpoint, vyhľadávanie informácií na internete)

    VÝCHOVY (TŠV, SRL, HUV, VYV, THD)

    Aktivity ku kalendárnym udalostiam

    Telesná a športová výchova organizácia podujatí

    - Účelové cvičenie 1 (5. ročník)

    - Jesenný beh Svitom

    - Základný plavecký výcvik 2. roč. (so začiatkom v septembri)

    - Testovanie pohybových predpokladov žiakov I. a III. ročníkov

    - Plavecký výcvik 6. ročník - zdokonaľovací

    - Odznak zdatnosti 6.-9. ročník

    - Odznak zdatnosti 6.-9. ročník

    - Streetbasket 3x3 obvodné kolo, okresné kolo

    - Mikulášska latka 1.-4. roč.

    - Novoročná latka 5.-9. roč.

    - Lyžiarsky výcvik 7. ročník - zdokonaľovací

    - Vybíjaná žiačok - obvodné kolo

    - Lyžiarsky výcvik 3. ročník - základný

    - Obvodné, okresné kolo vo futbale ml. žiaci

    - Mc´Donald Cup vo futbale - obvodné kolo, okresné kolo

    - Testovanie žiakov 4. ročníka do športových tried

    - Sústredenie Raškovice 5.A-Š

    - Školská športová olympiáda

    - Účelové cvičenie 2 (8. ročník)

    Výtvarná výchova

    - zimná a jarná výzdoba školy

    - priebežne sa zapája do záujmových výtvarných súťaží - podľa aktuálnych ponúk

    Technika

    - vianočné ikebany

    - veľkonočné ikebany

    - darčeky ku Dňu matiek

    - zimná a jarná úprava okolia školy

    Hudobná výchova

    - Slávici z lavice

    - Slávik Slovenska

    Besedy

    futbal - FK Svit, basketbal - ISKRA Svit

    Výstavy

    VV - výtvarné práce žiakov na akadémiu ku Dňu matiek v Kultúrnom dome, návšteva výstavy, ZUŠ Fantázia nad poštou - 5. B.

    Iné

    VV - výstava výtvarných prác na spojovacej chodbe, vyučovanie v exteriéri školy

    ŠKD

    Aktivity ku kalendárnym udalostiam

    - Európsky týždeň mobility

    - Imatrikulácia prvákov

    - Hovorme o jedle

    - Šarkaniáda

    - Dedko, babka u nás v škole

    - Deň jablka

    - Tajomná cesta za zázračným elixírom

    - Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

    - Vianočné tvorivé dielne

    - Mikuláš

    - List pre Ježiška

    - Lucia - zvyky a tradície

    - Snehuliakovo

    - Sánkovačka so snehuliakom

    - Škôlkari v škole

    - Karneval

    - Karnevalové masky v CVČ

    - Valentín - rozdávanie lásky

    - Fašiangy

    - Morena

    - Noc Andersena

    - Veľkonočné tvorivé dielne v CVČ

    - Veľkonočné vajce v meste

    - Bláznivý aprílový týždeň

    - Skauti v ŠKD

    - Čajník plný zdravia

    - Srdiečka pre mamky s CVČ

    - Pozdravy pre mamičky - Únia žien

    - Wellness popoludnie

    - MDD

    - Deň otcov

    - Rozlúčka s ŠKD

    Exkurzie

    - Potraviny

    - Zdravá špajza

    - Lekáreň

    - Pošta

    Besedy

    - Skauti

    - Beseda v knižnici o Kriste Bendovej

    Výchovné koncerty, vychádzky

    - Vychádzky do lesa, ku studničke, v okolí školy

    Výstavy

    - SZUŠ Fantázia

    - Veľkonočné vajíčka

    Telovýchovné aktivity

    - Telovýchovné pohybové chvíľky

    - Pohybové hry, súťaže

    FINANČNÁ GRAMOTNOSŤ

    Plán práce koordinátora programu finančnej gramotnosti bol skoncipovaný na základe Národného štandardu finančnej gramotnosti verzia 1.2., vychádzal z dokumentu: Sprievodca školským rokom a s Plánom hlavných úloh školy.

    Počas školského roka sme pracovali s týmito metodickými materiálmi:

    - pracovné listy k finančnej gramotnosti Orbis Pictus pre všetky ročníky 2. stupňa

    - PPT prezentácie

    Na podporu výučby finančnej gramotnosti sme využívali centrálny informačný portál MŠVVaŠ SR http://www.minedu.sk/dalsie-informacne-zdroje/, kde sú sústredené všetky dôležité dokumenty, pomocné materiály a odkazy.

    Na hodinách matematiky, informatiky a na triednických hodinách sme využívali portál www.zlatka.in.

    - Všetci vyučujúci začlenili problematiku finančnej gramotnosti do TVVP.

    - Vyučujúci matematiky si pripomenuli aktivitami významné dni: Deň finančnej gramotnosti a Medzinárodný deň EURA

    - Na škole prebehla finančná zbierka Biela pastelka.

    - Z dôvodu chrípkovej epidémie sa nekonali Vianočné trhy, na ktorých už pravidelne riešia všetci zúčastnení učitelia spolu so žiakmi finančnú otázku.

    - Na 1. a 2. stupni ZŠ prebehlo školské a okresné kolo Pytagoriády.

    - V špeciálnych triedach sme sa orientovali na praktické využitie finančnej gramotnosti (nakupovanie na internete, platba platobnou kartou).

    - Žiaci 7. B si zahrali únikovú hru zameranú na FG

    - Žiaci siedmeho ročníka sa zúčastnili besedy s pracovníkom SLSP p. Karolyim

    - Žiaci siedmeho ročníka na hodinách vypracovávali projekt BANKA

    Cieľom finančného vzdelávania je získanie nevyhnutných kompetencií pre zvládnutie finančného a existenčného zabezpečenia v reálnych životných situáciách. Čo veríme, že sa nám formou zaujímavých aktivít a podujatí aj podarilo, aj napriek mimoriadnej situácii, aby žiaci mali schopnosti vybrať najlepšie riešenia v daných situáciách, za určitých podmienok a tým získali nové zručnosti a rozvíjali stratégie potrebné pre život.

    ČITATEĽSKÁ GRAMOTNOSŤ

    Na dosiahnutie lepších výsledkov žiakov v čitateľskej gramotnosti sme uskutočnili:

    Aktivity ku kalendárnym udalostiam

    - čítanie rozprávok (1. B, 1. C, 2. A, 2. B, 2. Š, 4. B)

    - moje prečítané knihy (3. A, 3. B, 3. C, 4. A, 4. B, 6. B, 9. A-Š)

    - čítanie doplnkovej literatúry v šk. knižnici (2. Š, 3. A, 5. C, 6. B, 8. A-Š)

    - návšteva šk. knižnice (I., II. st.)

    - tretiaci čítajú prvákom (1. B + 3. A, 1. C + 3. C)

    - školská knižnica (I., II.st.)

    - čítanie úvodných 10 minút na hodinách literatúry (5. B, 7. B, 9. B)

    - čítanie príbehov vyučujúcou z aplikácie Readmio (4. B)

    - Vianočná knižka (1. B, 1. C)

    - Vianočné príbehy (2. A, 2. B, 2. C, 3. A, 3. B)

    - vianočné čítanie + tvorba pohľadnice (1. C)

    - zápis prvákov do mestskej knižnice (1. A, 1. B, 1. C)

    - Hovorená bibliografia - spolupráca s mestskou knižnicou (I., II.st.)

    - zápis prvákov do šk. knižnice (1. A, 1. B, 1. C)

    - čítanie pre pyžamkáčov (3. C)

    - maľované čítanie (1. B)

    - Čitateľský maratón (I., II.st.)

    - „Naša trieda číta“ (4. A / 3. C)

    - Hans Christian Andersen (2. C, 2. Š)

    - Po stopách dievčenských literárnych postáv (celá škola)

    - Grázlik Gabo a cesta do džungle (I. st.)

    - čitateľská reťaz - mestská knižnica + CVČ Svit

    - čitateľský maratón v mestskej knižnici (3. A)

    - čítanie večerných tematických rozprávok v ŠVP (I. st.)

    Exkurzie

    - Literárno-historický Martin (8. roč.)

    - Literárna exkurzia Dolný Kubín (7. roč.)

    Besedy

    - Beseda so spisovateľkou Ivanou Havranovou - mestská knižnica (3. A)

    - Beseda so spisovateľom Gustávom Murínom - mestská knižnica (9. A-Š)

    - Les ukrytý v knihe - mestská knižnica (5. A-Š)

    - Beseda k 100. výročiu narodenia Kristy Bendovej - mestská knižnica (ŠKD)

    Iné

    - práca na vyučovacích hodinách čítania a literatúry s učebnicami, pracovnými zošitmi, pracovnými listami, mimočítankovou literatúrou v triedach (čitateľské kútiky) a v školskej knižnici

    Projekty

    -Projekty o „Mojej prečítanej knihe“ (4. B, 6. B, 9. A-Š)

    - Moja kniha (7. A-Š)

    - vlastná tvorba ľúbostných básní (II. st.)

    - projekt slovenských deviatakov v spolupráci s Danielom Hevierom - „Moja predstava o SŠ“ (9. A-Š)

    ENVIRONMENTÁLNA VÝCHOVA

    Environmentálna výchova patrí medzi základné predmety všeobecného poznania a vzťahu k prírode. Celkovo nám vzťah k prírode nie je ľahostajný, každým rokom na jednotlivých predmetoch či už etickej výchove, biológie, geografie alebo prírodovede na 1. stupni vštepujeme - vychovávame žiakov k úcte k prírode, jej poznaniu a dejom, ktoré v nej prebiehajú. To čo sme si v jednotlivých triedach naplánovali, sme v drvivej väčšine aj zrealizovali. Pribudli nám nové výzvy - Zelená škola - Zeleň a ochrana prírody v rámci ktorej aj za pomoci grantu z VSE sme mali v pláne vytvoriť mokrade v areáli našej školy, čo sa nám za pomoci žiakov na hodinách techniky s pánom učiteľom Bobríkom podarilo. Každým rokom nám prichádzajú nové projekty, ktorým sme naklonení.

    Ďalšie akcie:

    - Zberný dvoj

    - Múzeum TANAP

    - Zelená škola - Čisté hory „Štrbské pleso“ TANAP

    - Zelená škola - Svetový deň vody

    - Zelená škola - Mokrade v škole

    - Zelená škola - Hmyzie hotely

    - Zelená škola - Vtáčie búdky

    - Noc výskumníkov online

    - Mobilita

    - Zbierame šípky

    - Ponožkový október

    - sadenie stromčekov v urbári Menusovies

    - Svetový deň zvierat

    - Planetárium

    - Adoptuj si svoj strom

    - Jablková párty - Deň jabĺk

    - Vitamíny vo fľaške

    - Geografická konferencia

    - bylinkové čaje

    - zber starých mobilov

    - zber elektroodpadu

    - Medzinárodný deň riek - čistá voda v studničke

    - deň pri studničke

    - Deň Zeme - konferencia

    - Deň Zeme - smeťozber

    - farma Východná

    - ČOV Poprad-Matejovce

    - geografické vychádzky a pozorovania

    - vznik života - „Zo žubrienky žabka“ - pozorovanie

    - Eko-joga cvičenia

    - Farebný týždeň

    - návšteva Nestville

    - Upracme si mesto Svit

    - ekohry na školskom dvore

    - Svetový deň oceánov

    - land art

    - polievanie rastlín v škole dažďovou vodou

    Ľudské práva

    - Slávnostný zahájenie školského roka 2022/2023

    - Oboznámenie sa so školským poriadkom

    - Adaptácia žiakov v triednych kolektívoch, v školskom prostredí, veľký dôraz kládli vyučujúci na adaptáciu žiakov na školské prostredie

    - 4. 10. Svetový deň zvierat - rozhovor so žiakmi o starostlivosti o zvieratá. Namaľuj svoje zvieratko (ochrana zvierat)

    - Október - mesiac úcty k starším. Rozhovory so žiakmi o nutnosti tolerantného spolužitia so staršími, s rodičmi, s učiteľmi

    - 13. 11. Svetový deň dobrosrdečnosti

    - 18. 11. Svetový deň slobody

    - 18. 11. Európsky týždeň boja proti drogám

    - Svetový deň prevencie týrania detí, Medzinárodný deň bez fajčenia

    - Svetový deň detí

    - Obdaruj a pomôž, ak môžeš svojmu priateľovi či členovi svojej rodiny.

    - 3. 12. medzinárodný deň zdravotne postihnutých

    - 6. 12. Sviatok sv. Mikuláša - patróna detí

    - Privítanie vianočného obdobia

    - Výroba adventných vencov - výzdoba svojho domova

    - 24. 1. Deň komplimentov

    - Prehlbovať sebapoznanie, sebaúctu a sebaprijatie (rešpekt)

    - 14. 2. Deň sv. Valentína - deň zaľúbených. Príprava a výroba Valentíniek

    - Všetci sme ako jedna veľká rodina a máme sa radi (bez rozdielu farby pleti a iných rozdielov)

    - Marec- mesiac kníh. Rozhovor so žiakmi o knihách, čo čítajú, aké knihy majú vo svojej knižnici. Návšteva Mestskej knižnice vo Svite.

    - 21. 3. Medzinárodný deň boja proti rasovej diskriminácií - vysvetlenie si niektorých pojmov, všetci sme si rovní bez ohľadu na farbu pleti.

    - 7. 4. deň narcisov (liga proti rakovine)

    - 8. 4. deň Rómov - priblíženie rómskej kultúry

    - Šikanovanie, kriminalita - vysvetlenie si niektorých pojmov, zdôrazniť negatívy a ich dôsledky.

    - Besedy s aktivistkou Mestskej polície vo Svite

    - Máj - mesiac lásky, mnohých tradícií a sviatkov - besedy v triedach

    - Beseda a tvorba projektov na tému výchova k manželstvu a rodičovstvu na hodinách biológie

    - Slávnostná Akadémia ku Dňu matiek spojená so 70. výročím založenia našej ZŠ na Komenského ulici

    - 1. 6. - celoškolská oslava Dňa detí, príprava rôznych aktivít pre jednotlivé triedy

    - 18. 6. Deň otcov

    - Vyhodnotenie školského roka 2020/2021

    Prevencia závislostí

    Prevencia drogových závislostí a iných sociálno-patologických javov v školách a školských zariadeniach je dôležitou súčasťou systému účinných preventívnych aktivít zameraných na ochranu detí v zmysle dodržiavania medzinárodných dohovorov, najmä Deklarácie práv dieťaťa, Dohovoru o právach dieťaťa a je v súlade s Národnou protidrogovou stratégiou.Cieľom výchovy a vzdelávania v oblasti primárnej prevencie závislosti v rezorte školstva je potrebné realizovať v širšom kontexte prevencie sociálno-patologických javov v zmysle pozitívnej výchovy k formovaniu zdravého životného štýlu a utváraniu optimálnych podmienok pre rozvoj osobnosti jednotlivca.

    Podklady:

    - vyhodnotenie práce koordinátora v predchádzajúcom školskom roku

    - Spravodaj MŠVVaŠ SR pre školský rok 2022/2023

    - vyhláška MŠ SR č. 325/ 2008 Z. z. o školských zariadeniach výchovného poradenstva a prevencie

    - metodické usmernenie č. 7/2006-R

    Akcie:

    - Prieskum drogovej scény na škole

    - Prieskum zameraný na identifikáciu sociálno-patologických javov - šikanovanie

    - Tvorba plagátov a výtvarných prác

    - Realizovanie prevencie v rámci predmetu etická výchova, občianska výchova, výtvarná výchova, telesná výchova, geografia, biológia a v rámci triednických hodín

    - Spolupráca s CPPPaP Poprad, Mestskou políciou, Regionálnym úradom verejného zdravotníctva

    - Využívanie videoprogramov s programom prevencie

    - Využívanie zážitkových foriem práce so žiakmi, ktoré sú zamerané na formovanie, či zmenu postoja k drogám a sociálno-patologických javov

    - Informovanie rodičov o rizikách drogovej závislosti a sociálno-patologických javoch

    - Využívanie násteniek, prípadne realizovať schránky dôvery

    - Oboznámenie žiakov s vnútorným poriadkom školy

    - Informovanie žiakov a rodičov o možnosti práce v záujmových krúžkoch

    - Nadviazanie spolupráce s Mestskou políciou a vypracovanie plánu spolupráce

    - Účelové cvičenia v prírode a didaktické hry v každom ročníku

    - Zberové aktivity

    - V rámci prevencie využívať program Nenič svoje múdre telo - 4. ročník, Vieme, že ... - 7. - 9. ročník

    - Mesiac spolupráce školy a rodiny - 1. a 2. stupeň zasadnutie rodičovských rád

    - Geografické vychádzky v miestnej krajine - 2. stupeň

    - Výstava jesenných plodov

    - „Šikana, týka sa to aj nás“ - 6. ročník - beseda s pracovníčkou mestskej polície

    - Oboznámenie žiakov o zákone o ochrane nefajčiarov v podmienkach školy

    - „Drogová závislosť, fajčenie a alkoholizmus“

    - Vyvrcholenie kampane Červené stužky

    - Prezentácia stredných škôl pre rodičov žiakov 9. ročníka cez platformu EduPage

    - Minulosť mesta

    - Rôzne vedomostné súťaže - školské, obvodové, okresné kolá

    - Škodlivosť fajčenia a alkoholu na ľudský organizmus

    - Valentín - vplyv drog na lásku - 2. stupeň EV

    - Besedy s aktivistkou mestskej polície v rámci triednických hodín

    - MDŽ - úcta k žene - rozhovor

    - Príprava na veľkonočné sviatky

    - Deň Zeme (22. 4.)

    - Besedy o zdravom životnom štýle - hodinách biológie, geografie

    - Svetový deň bez tabaku (31. 5.) - oboznámenie s rizikom vyplývajúcim z užívania tabakových výrobkov

    - Beseda s pracovníčkou Mestskej polície vo Svite - triednické hodiny

    - MDD - oslava v rámci tried, vlastný program

    - Školské výlety

    - Svetový deň boja proti drogám (26. 6.) - 2. stupeň - TH, beseda s pracovníčkou mestskej polície

    - Týždeň slušného správania

    - beseda: Obchodovanie s ľuďmi, žiaci 9. ročníka (23. 6. 2023)

    - Vyhodnotenie celoročnej činnosti na úseku prevencie

    Výchovná poradkyňa

    V školskom roku 2022/2023 na úseku výchovného poradenstva v ZŠ, Komenského ul., Svit bolo postupované podľa Plánu práce výchovného poradcu vypracovaného a schváleného pre tento školský rok, v ktorom boli zohľadnené i dlhodobé úlohy výchovného poradcu.Funkciou výchovného poradenstva bolo pomáhať žiakom 9. ročníka v ich profesijnej orientácii, s ich triednymi učiteľmi, rodičmi a pedagogicko-psychologickou poradňou, taktiež pomáhať žiakom 5. a 8. ročníka a ich rodičom pri príprave prihlášok na reálne a bilingválne gymnázia. Žiaci boli pravidelne informovaní o SŠ a prijímacom konaní formou individuálnych pohovorov, skupinových sedení, prostredníctvom stránky ŠVS Michalovce, prípadne stránok jednotlivých stredných škôl. Tak isto mali možnosť individuálneho prístupu na stránku ŠVS Michalovce, kde mohli priebežne sledovať počty záujemcov na stredné školy a kritéria prijímania. Výchovná poradkyňa pomáhala žiakom, aby sa dokázali orientovať vo svojich možnostiach a schopnostiach, aby vedeli reálne posúdiť svoje plány a ciele, zaradiť sa do pracovného a spoločenského života, orientovať sa v množstve informácií. Motivovala žiakov k nájdeniu si vhodného učebného alebo študijného odboru na strednej škole.Podľa individuálneho záujmu sa žiaci 9. ročníka zúčastňovali dní otvorených dverí na jednotlivých stredných školách v sprievode rodičov.V mesiaci októbri 2022 bolo zorganizované triedne zasadnutie pre rodičov žiakov 9. ročníka o voľbe strednej školy, sieti stredných škôl a kritériách prijímania žiakov na SŠ. Taktiež VP informovala rodičov žiakov o príprave a organizácii celoplošného testovania T9, o termínoch podávania prihlášok na stredné školy s talentovou skúškou, bez talentovej skúšky, o počte prihlášok pre žiaka. Informáciu o dôležitých termínoch bolo možné sledovať aj na stránke ZŠ.Počas celého školského roka výchovná poradkyňa intenzívne pracovala s programom Proforient a spolupracovala s ŠVS Michalovce, priebežne zadávala do programu potrebné informácie a odosielala do SVŠ. Taktiež pre prihlasovanie na T-9, T-5 využívala program aScAgenda. Aj v tomto školskom roku boli odosielané prihlášky na SŠ elektronicky prostredníctvom programu EduPage.V 8. ročníku bolo zrealizované vyšetrenie v rámci programu Proforient pracovníkmi CPPPaP v Poprade. Výsledky boli dodané v októbri 2022. S výsledkami vyšetrenia Proforient boli oboznámení žiaci aj rodičia, ktorí prejavili záujem.V súvislosti s profesijnou orientáciou žiakov boli žiakom poskytnuté rôzne materiály a individuálna i skupinová poradenská a konzultačná činnosť. Bol presne dodržaný harmonogram prác, ktorý vypracovalo ŠVS Michalovciach.Bol zrealizovaný Proforient - prieskum na zisťovanie predpokladov žiakov ZŠ na budúce povolanie pracovníkmi CPPPaP v Poprade, uskutočnila sa diagnostika študijno-profesijných predpokladov žiakov 8. ročníka. Výchovná poradkyňa tiež viedla informačnú nástenku s touto problematikou a pravidelne informovala žiakov a rodičov o novinkách prostredníctvom programu EduPage.Žiaci 9. ročníka si vyskúšali simuláciu umiestnenia na SŠ, čo im umožňuje program Proforient a tak sa mohli lepšie rozhodnúť, kam si podať prihlášku.V spolupráci s vedením školy a s vyučujúcimi boli zorganizované celoštátne Testovanie 5 - 2023, ktoré nakoniec bolo zrušené a Testovanie 9 - 2023, 22. marca 2023 (t. j. monitorovanie úrovne vedomostí žiakov 5. a 9. ročníka ).Boli pripravené podklady a zrealizovalo sa zadávanie vstupných dát žiakov 8. ročníka a žiakov, ktorí v školskom roku 2023/2024 končia povinnú školskú dochádzku na základnej škole, ktoré boli následne exportované do ŠVS v Michalovciach

    § 2. ods. 1 h

    Projekty

    Škola spolupracujúca s UNICEF

    Škola sa každoročne zapája do aktivít programu "Týždeň modrého gombíka", Hodina deťom, za čo máme právo používať.

    Každoročne prebiehajú v škole aj charitatívne projekty ako projekt Deň narcisov, Biela pastelka, Daruj krv, Červené stužky, Mary´s meal.

    Národný projekt Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II významne podporuje pozitívne zmeny v inkluzívnom vzdelávaní priamo v školskom prostredí prostredníctvom edukačnej podpory zo strany pedagogických asistentov, asistentov učiteľa pre deti a žiakov so zdravotným znevýhodnením ( a členov inkluzívnych tímov (školský psychológ, špeciálny pedagóg a sociálny pedagóg) na školách. Projekt je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Ľudské zdroje. Cieľom projektu je zníženie a zabránenie predčasného skončenia školskej dochádzky a podporou prístupu ku kvalitnému predškolskému, základnému a stredoškolskému vzdelávaniu vrátane formálnych, neformálnych a bežných spôsobov vzdelávania za účelom opätovného začlenenia do vzdelávania a prípravy.Projektom budú škole poskytnuté finančné prostriedky v primeranej výške podľa doručených podkladov k refundácii oprávnenej ceny práce PA, AU a členov Inkluzívneho tímu. Realizáciou projektu budú na našej škole vytvorené 4 nové pracovné miesta na pozíciu asistent učiteľa a 1 pracovné miesto na pozíciu školský špeciálny pedagóg a 1 pracovné miesto školského psychológa. Celková dĺžka realizácie hlavných aktivít projektu: od 1.2.2021 do 31.08.2022

    Zelená škola

    Zelená škola je environmentálne vzdelávací program určený pre materské, základné, stredné a špeciálne školy, ktoré chcú zmeniť seba a svoje okolie. Cieľom programu je podpora školských komunít, v ktorých si ich členovia vyskúšajú čaro i nástrahy spolupráce. Žiaci s pomocou učiteľov a rodičov riešia reálne potreby svojej školy a okolia, čím pomáhajú k pozitívnej zmene. Realizácia programu podporuje na školách priestor na rozvoj tvorivého a kritického myslenia. Praktická a holistická environmentálna výchova umožňuje nachádzanie súvislostí a hlbšie porozumenie.

    Recyklohry

    Školský recyklačný program, ktorého cieľom je prehĺbiť znalosti žiakov v oblasti triedenia a recyklácie odpadov a umožniť im osobnú skúsenosť so spätným odberom použitých drobných elektrozariadení a batérií.

    Tréneri v škole

    Je program zameraný na skvalitnenie a zatraktívnenie hodiny telesnej a športovej výchovy zážitkovým spôsobom výučby, budovaní pozitívneho vzťahu k športu a prehĺbenie záujmu detí o šport a zároveň aj rozvíjanie ich všestrannej pohybovej gramotnosti na prvom stupni základných škôl.

    Školské ovocie a školské mlieko

    Projekt je zameraný na vyššiu efektívnosť, cielenejšiu podporu a posilnenie vzdelávacieho rozmeru. Cieľom je trvalé zvyšovanie podielu týchto výrobkov v strave detí v období kedy sa formujú ich stravovacie návyky.

    Hovorme o jedle

    Cieľom projektu Hovorme o jedle je vyvolávať a podporovať spoluprácu a aktívnu účasť školy pri vzdelávaní detí a mládeže o potravinách a dobrých stravovacích návykoch ako súčasti zdravého životného štýlu, o úlohe potravín pri ochrane zdravia a ich význame pre tvorbu a ochranu životného prostredia, regionálny rozvoj a zamestnanosť.

    DofE

    Je to rozvojový program pre každého vo veku 14 až 24 rokov. Ak chce mladý človek získať významné ocenenie vojvodu z Edinburghu - DofE, musí na sebe vytrvalo pracovať 6-18 mesiacov a prekonať štyri výzvy. Rozvíjať svoj talent/ zručnosť, športovať, angažovať sa ako dobrovoľník a na záver zvládnuť dobrodružnú expedíciu s kamarátmi. Program plní na škole, v organizácii alebo online, svoje pokroky sleduje v online aplikácii a celú dobu ho podporuje mentor. Na záver získa medzinárodne uznávaný certifkát.

    Erasmus+

    Škola sa zapojila do projektu ERASMUS+. Tento projekt je zameraný na problematiku životného prostredia a má názov Spoločná zodpovednosť za životné prostredie. Škola v ňom spolupracuje s dvomi zahraničnými školami - organizátorskou školou zo Španielska a spoluúčastníkom z Turecka.Do projektu sú zapojení žiaci siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka. Prebieha celoročne, pričom žiaci absolvujú dve zahraničné a dve virtuálne mobility. Taktiež sme hosťovacou krajinou pre vyššie uvedené spolupracujúce školy. Na mobilitách žiaci prezentujú svoje krajiny ako aj výsledky práce - logá, prieskumy, dotazníky a iné formy zisťovania údajov na konkrétne témy súvisiace so životným prostredím.

    E-TWINNING

    V školskom roku 2022/2023 sme sa zapojili do projektu E-Twinning pri príležitosti Európskeho dňa jazykov. Išlo o výmenu pohľadníc medzi žiakmi zapojených európskych škôl. Pohľadnice boli napísané v dvoch jazykoch - anglickom jazyku a rodnom jazyku žiakov. Výstavba zariadení na využitie slnečnej energie na výrobu elektriny. Zameranie: Výstavba zariadení na využitie slnečnej energie na výrobu elektriny. Kód výzvy OPKZP-PO4-SC411-2023-80. Názov poskytovateľa: RO_OPKZP - Riadiaci orgán OP Kvalita životného prostredia. Európsky fond regionálneho rozvoja s c h v a ľ u j e s výškou nenávratného finančného príspevku maximálne 40 379,41 EUR (slovom: štyridsaťtisíctristosedemdesiatdeväť eur a štyridsaťjeden centov), pričom celkové oprávnené výdavky projektu boli schválené vo výške 42 504,64 EUR (slovom: štyridsaťdvatisícpäťstoštyri eur a šesťdesiatštyri centov).

    Vybavenie triednych knižníc

    Zapojili do projektu na podporu vybavenia školy a školskej knižnice knihami, ktorý vyhlásili partneri Teach for Slovakia, Deutsche Telekom IT Solutions a Martinus. Z projektu sme získali 6.000 Eur na nákup kníh do triednych knižníc. Dňa 31.8.2023 prebehlo školenie pre vybraných 15 PZ zamerané na vhodný výber kníh pre rôzne skupiny čitateľov.

    Dážďové záhrady - projekt Za zdravý a čístý kraj

    Projekt - "440 tisíc litrov dažďovej vody" je úspešný aj vďaka grantovej výzve "Za zdravý a čistý kraj" Bolo vybraných 12 najlepších projektov z celkového počtu 54 projektov. Náš projekt, sa preto zameriava na to čo môže aktívne zmeniť a ovplyvniť v čase, kedy nás trápia dlhé obdobie sucha, vlny horúčav a prívalových dažďov. Projekt "440 tisíc litrov dažďovej vody" sa zameriava na zavedenie a aplikáciu prvkov udržateľného rozvoja v areáli základnej školy, t.j. manažment vody v danej lokalite, množstvo udržateľných materiálov a výsadby a ich estetický vplyv na vytvorený priestor pre nás všetkých.

    Teach for Slovakia - aby raz všetky deti mali šancu v živote uspieť

    Účastníci nášho programu pracujú na vlastných projektoch. Riešia výzvy, ktorými chcú podporiť rozvoj svojich žiakov, komunít, kde pôsobia, alebo prinášať pozitívne zmeny do systému fungujúceho v školách a okolo detí.

    Ročníkové projekty

    Tvoria súčasť plánovania práce predmetových komisií. Realizujú sa počas školského roka v rámci výchovno - vzdelávacieho procesu jednotlivých predmetov.

    § 2. ods. 1 i

    Výsledky inšpekčnej činnosti

    V Základnej škole, Komenského 2, Svit štátna školská inšpekcia v školskom roku 2022/2023 nebola.

    § 2. ods. 1 j

    Materiálno-technické podmienky

    Priestorové podmienky školy sú vo vzťahu k počtu žiakov a vzdelávacieho programu veľmi dobré. Vyučovanie prebieha v dvoch budovách. V hlavnej budove školy sa vyučuje v klasických triedach, ktoré kapacitne a hygienicky vyhovujú počtu žiakov. V súčasnosti škola využíva 27 tried, 2 odborné učebne (fyzika, chémia), 2 počítačové učebne, jazykovú učebňu, aulu, 7 kabinetov (kabinet GEO a DEJ, kabinet TŠV, kabinet HUV, kabinet BIO/VYV, kabinet CHE, kabinet SJL, kabinet MAT a FYZ, kabinet 1. - 4. ročníka), sklad učebníc, žiacku kuchynku a knižnicu. Ďalšie miestnosti tvorí 1 riaditeľňa, 1 miestnosť pre zástupcov riaditeľa školy, 1 zborovňa, 1 pre výchovného poradcu, 1 pre školského psychológa a špeciálneho pedagóga, 1 miestnosť pre ekonómku a referentku PaM, 1 miestnosť pre upratovačky 1 miestnosť pre školníka, školská jedáleň, učiteľská jedáleň, 1 kanceláriu vedúcej ŠJ, 6 učební pre ŠKD ( 2 oddelenia ŠKD sú v triedach). Do areálu patrí aj geopark, okolo ktorého sú osadené aj lavičky s možnosťou výučby priamo v exteriéri školy. Na vyučovanie TŠV a ŠP máme k dispozícii telocvičňu vrátane spŕch, šatní, WC a náraďovne, gymnastickú telocvičňu vybavenú športovým náradím, multifunkčné ihrisko s umelou trávou, viacúčelové športové ihrisko s asfaltovou plochou na minifutbal, basketbal, hádzanú, tenis, streetbalové ihrisko s umelým povrchom a tréningovú futbalovú plochu na nácvik streľby. Školské dielne sú umiestnené v suteréne školy.Triedy sú kompletne vybavené IKT technikou. Priebežne túto techniku obnovujeme.Všetky triedy už máme vybavené technikou, ktorú využívame vo vyučovacom procese, ale aj pri evidencii v ETK či IŽK. 16 tried/učební je vybavených interaktívnou tabuľou a 21 tried/učební dataprojektorom s počítačom, alebo notebookom. Škola má k dispozícii spolu 21 tlačiarní v spoločných priestoroch, aj priamo v triedach. V pedagogickom a administratívnom procese sa využíva spolu 63 osobných počítačov a 40 notebookov a 25 tabletov. V tomto školskom roku sme dokúpili 1 ks tlačiareň, 3 ks interaktívne tabule, 2 ks dotykový displej (interaktívna obrazovka), 1 ks notebook, 2 ks mini PC ( Zero klient) a dokúpila sa Zobrazovacia jednotka NEXI so serverom do PC učebne.Počítačové učebne sú využívané hlavne na vyučovanie predmetu Informatika. Učebne s IKT sa využívajú pri vyučovaní všetkých predmetov ako aj na krúžkovej činnosti. V interiéri školy sa vymaľovali 2 triedy, schodište a zástupcovňa, opravil sa sokel na schodišti a 1. poschodí, namontoval sa nový obklad stien pri zborovni, renovovali sa parkety v dvoch triedach a zástupcovni a linoleum v jednej triede. Stavebné úpravy sa urobili v suteréne školy, PC miestnosti a v 2 triedach, kde sa zmenila priečka a vytvorili sa 2 plnohodnotné triedy. Pokračujeme vo výmene úsporného led osvetlenia na chodbách a v 2 triedach. Zakúpila sa klimatizácia do kancelárie ekonomického oddelenia, elektronická nástenka do zborovne a na prízemie a doplnili sme kamerový systém o jednu kameru. Do tried sme dokúpili nábytok - skrine, školské lavice a stoličky do 2 tried, pc stoly do učene informatiky, 2 tabule a vymenili sa nástenky na 1. poschodí. Do školských šatní uzamykateľné šatňové skrinky, nábytok do kabinetu, nábytok do ŠKD, skrine pani upratovačkám, stoly a stoličky do jedálne a pomôcky do kabinetov. Do exteriéru školy sme prostredníctvom projektu vybudovali dažďovú záhradu, kde sme zviedli dažďovú vodu do drenážnych, kvetinami vysadených jám, a drevenými kvetináčmi sme skrášlili priestor pred vchodom. Máme esteticky exteriér, upravený, s množstvom zelene, okrasných kvetinových záhonov, altánkom a lavičkami na vyučovanie.

    § 2. ods. 1 k

    Úspechy a nedostatky

    Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky

    Škole sa podarilo vytvoriť prostredie pre všetkých zamestnancov vhodné na realizáciu stanovených cieľov. Naši pedagogickí zamestnanci majú 100% kvalifikovanosť, naďalej sa zúčastňujú vzdelávaní, školení, webinárov so zameraním na víziu školy.

    Silné stránky školy

    - práca s talentovanými žiakmi, zapájanie do predmetových olympiád a súťaží

    - moderné technické vybavenie školy

    - široký výber záujmových útvarov pre žiakov školy

    - zaujímavá a pestrá činnosť v ŠKD

    - estetická úroveň exteriéru aj interiéru školy

    - rozširujúci sa športový areál - široké možnosti využitia areálu školy a telocvične v popoludňajších hodinách na športové aktivity - flexibilný pedagogický zbor

    - profesijný rast učiteľov- vzdelávanie

    - profesionalita práce pedagógov

    - dobrá tímová spolupráca učiteľov

    - samostatne tvoriví učitelia

    - využívanie aktivizujúcich metód a foriem vo vyučovaní

    - dobrá spolupráca s materskými školami (Svit, Podskalka, Mengusovce)

    - prezentácia školy na verejnosti

    - úspešnosť školy v zapájaní do projektov

    - rodinná atmosféra

    Príležitosti

    - rozvíjajúci sa región

    - rastúci trend vývoja populácie

    - zmena legislatívy - možnosť tvorby nového školského vzdelávacieho programu

    - zvyšovanie počtu mladých rodín v meste

    - spolupráca inštitúcií s mestom

    - pozitívna klíma školy, dobré vzťahy medzi učiteľmi, prepojenie na rodičov

    - dobré hodnotenie školy

    - zlepšenie spoločenskej prestíže a finančných podmienok učiteľov

    Oblasti, v ktorých pretrvávajú problémy a nedostatky

    Slabé stránky školy

    - vysoký počet žiakov marginalizovaných rómskych komunít

    - nízka motivácia žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia k učeniu, ich slabé výchovno-vzdelávacie výsledky a dochádzka

    - odliv šikovných žiakov do popradských škôl a gymnázií

    - slabé zručnosti učiteľov s autoevalvačným procesom

    - nižšia odbornosť vo vyučovaní výchovných predmetov (HV)

    Ohrozenia

    - veľká konkurencia škôl

    - zaťaženosť učiteľov byrokraciou

    - sociálne aspekty ovplyvňujúce úspešnosť žiakov v škole

    - disciplína žiakov, „vychovateľnosť“

    - komunikácia s niektorými rodičmi

    - financovanie školy - originálne a prenesené finančné prostriedky (zmeny prijímané

    počas roka a s tým spojená neistota zabezpečenia chodu školy.)

    - nespokojnosť s postavením školstva v spoločnosti

    Návrh opatrení na zlepšenie výchovno-vzdelávacej činnosti školy

    • Zintenzívniť spoluprácu s odborom soc. vecí a rodiny, najmä s rodičmi detí zo sociálne znevýhodneného prostredia

    • Pravidelne riešiť nedostatky v spolupráci so zástupcami obcí, mesta a triednymi učiteľmi i políciou.

    § 2. ods. 3 a

    ŠVVP na ZŠ

    Počet žiakov so ŠVVP (k 15.9.2022): 85

    § 2. ods. 3 b

    Zapísaní žiaci

    Počet zapísaných prvákov k 30.6.2022: 66 žiakov/ 29 dievčat

    Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2022: 62/30 dievčat

    Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 6 žiakov / 3 dievčatá

    Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 31.8.2022


     Nižší ročník5.roč.6.roč.7.roč.8.roč.9.roč.Spolu
    Počet žiakov0512104260

    § 2. ods. 3 c

    Prihlásení na SŠ


    Prihlásení na SŠ

    55

    9. ročník

    37

    8. ročník

    10

    7.ročník

    2

    6.ročník

    1

    5. ročník

    5

    § 2. ods. 3 d

    Prijatí na SŠ

    Prijatí na SŠ

    55

    9. ročník

    37

    8. ročník

    10

    7.ročník

    2

    6.ročník

    1

    5. ročník

    5

    § 2. ods. 3 e

    Klasifikácia tried

    TriedaAKOANJAJUBIODEJETVFYZGEGHUVCHEINFMATNBV NEJOBN
    1.A  1,19  1  1  1,431  
    1.B  1,26  1  1  1,631  
    1.C  1,28  1  1  1,611  
    2.A  1,24  1  1 1,241,711  
    2.B  1,05  1  1 1,111,421,06  
    2.C  1,47  1  1 1,121,651  
    2.Š        1  2,881  
    3.A 1,33   1,11  1 11,431  
    3.B 1,31   1,2  1 12,061  
    3.C 1,58   1  1 11,791  
    4.A 1,29   1  1,12 11,761  
    4.B 1,47   1  1 1,211,681  
    5.A-Š 1,13 1,291,171 1,211 11,751  
    5.B 1,94 2,181,941 2,181,06 1,182,411,13  
    5.C 2,06 2,062,291 2,061,18 1,292,471,43  
    5.Š 2,92 3,333  3,832,08 2,673,251  
    6.A-Š 1,4 1,721,4811,61,681 121 1,28
    6.B 1,74 1,631,8911,681,581 1,112,051 1,68
    6.Š 3,57 2,863,14 43,171,86 2,433,142,14 2,86
    7.A-Š2,381,68 1,541,8911,571,51,071,5412,0411,21,29
    7.B2,81,78 1,632,0411,481,9611,521,151,961,1121,19
    7.Š 2,31 3,153,38 3,232,081,923,231,7732,38 2,69
    8.A-Š1,82,18 1,771,9511,861,4112,051,092,3211,51,86
    8.B1,41,59 1,591,9111,681,6411,951,1821,061,361,5
    8.Š 2 3,672,8913,223,4412,561,443,331,57 2,33
    9.A-Š2,171,7 1,41,511,91,5 1,9 2,1511,221,3
    9.B21,82 1,941,6311,291,65 1,76 2,2912,111,76

    TriedaPVCPDAPVORGVRUJSDQSJLSPRSRLTHDTSVVLAVYV
    1.A  1,29   1,521  1 1,05
    1.B  1,32   1,791  1 1
    1.C  1,67   1,891,22  1 1,22
    2.A  1,59   1,831  1 1,12
    2.B  1,21   1,581,11  1 1
    2.C  1,65   1,711  1 1,06
    2.Š  2,63   3,131,25  1 1
    3.A11,24    1,571  11,331
    3.B11,94    2,191  11,751
    3.C11,68    21  11,791
    4.A1,241,53    1,711  11,651,12
    4.B11,37    1,841  11,681,32
    5.A-Š   1,08  1,921111 1
    5.B   1,47  2,761 1,181 1,41
    5.C   1,39  2,221,12 1,241 1,06
    5.Š      3,671,25 11 1,67
    6.A-Š      2,281111 1,12
    6.B      1,951 11 1,16
    6.Š      3,431,43 11,29 1,29
    7.A-Š    1,321,8911,0411 1
    7.B    1,072,62,411 11,04 1,22
    7.Š      3,151,08 11,08 1,15
    8.A-Š    21,42,141111 1,09
    8.B    1,52,22,181,04 11,05 1,05
    8.Š      3,781 11 1,11
    9.A-Š    1,82,331,951111 1,15
    9.B    1,8322,581 11,06 1,18

    Prospech žiakov

    TriedaPočetProspeliNeprospeliNeklasifikovaní
    1.A212010
    1.B201811
    1.C191621
    2.A181800
    2.B201901
    2.C191801
    2.Š8710
    3.A212100
    3.B181710
    3.C191810
    4.A191801
    4.B201901
    5.A-Š242400
    5.B201901
    5.C181800
    5.Š121110
    6.A-Š302604
    6.B282305
    6.Š7610
    7.A-Š282800
    7.B332715
    7.Š131210
    8.A-Š232300
    8.B272403
    8.Š10811
    9.A-Š202000
    9.B241905

    § 2. ods. 5 a

    Finančné a hmotné zabezpečenie

    1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov

    mzdy a odvody : 976 833 €

    bežné výdavky: 148 784 €

    2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť 8 862 €.

    3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít 13 171 €.

    4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít.

    Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov:

    dary 2 500 €

    na škol. pomôcky pre deti v HN 282,20 €

    výdavky na znevýhod. prostredie 1 300 €

    na dopravné pre dochádz.žiakov 10 049,24 €

    na vzdelávacie poukazy 1 966,82 €

    na učebnice z PO 8 197,46 €

    na učebnice zo ŠR 8 810 €

    PREHĽAD HOSPODÁRENIA V ŠKOLSKOM ROKU 2022/2023

    Stav v pokladni k 01.09.2022: 2.918,09 €

    Stav v BU k 01.09.2022: 7.568,94 €

    Spolu dostupné prostriedky: 10.487,03 €

    Príjmy v školskom roku 2022/2023 boli nasledovné:

    Príspevky od rodičov: 7.350,00 €

    2% 5.690,60 €

    SPOLU: 13.040,60 €

    Výdavky v školskom roku 2022/2023:

    Súťaž + cestovné: 1.235,25 €

    Komparo, Klokan, Expert, Všetkovedko 488,00 €

    Notár 60,00 €

    Sladkosti, MDD, Mikuláš + Vianoce 741,00 €

    Knižné odmeny 187,65 €

    Osvienčim 250,00 €

    Obrusy 35,30 €

    Akadémia 393,20 €

    DABS dofinancovanie 1.469,40 €

    zábavné atrakcie MDD 500,00 €

    dofinancovanie projektov-fotovoltaika 4.500,00 €

    VUB-poplatky-vedenie účtu, poštovné 132,88 €

    SPOLU: 9.992,68 €

    Stav v pokladni k 31.08.2023: 9,88 €

    Stav v BU k 31.08.2023: 13.525,07 €

    Spolu dostupné prostriedky: 13.534,95 €

    § 2. ods. 5 b

    Voľnočasové aktivity

    Názov krúžku

    Počet žiakov

    Vedúci krúžku

    Aktivity v knižnici

    20

    Jurinyiová

    Audiovizuálny

    25

    Slivková

    Basketbal 5. – 7. ročník

    24

    Kralinský

    Filmový klub

    25

    Plevko

    Florbal

    22

    Švagerko

    Futbal 1. a 2. ročník

    23

    Sabo

    Futbal 3. a 4. ročník

    22

    Sabo

    Futbal pre 2. stupeň 5. – 6. ročník

    12

    Sabo

    Futbal pre 2. stupeň 7. – 9. ročník

    19

    Sabo

    Hýb sa, uč sa,objavuj!

    22

    Javoreková

    Jazykový kvet

    15

    Brošková

    Joga pre radosť

    13

    Molnárová

    Krúžok AJ konverzácie 1.st.

    15

    Nozuko Jakuboci

    Krúžok AJ konverzácie 2.st

    24

    Nozuko Jakuboci

    Krúžok Minecraft 4. ročník

    11

    Meňhartová

    Krúžok- Minecraft 5. – 6. ročník

    21

    Meňhartová

    Matematický krúžok 5. ročník

    21

    Timárová

    Matematický krúžok 8B

    19

    Timárová

    Mravčekovia

    24

    Magerová

    Múdre hlavičky, šikovné ručičky

    24

    Dratvová

    Príprava T5

    12

    Lazarová

    Príprava T9 MAT 8AŠ

    22

    Sedliačiková

    Príprava T9 MAT 9.AŠ

    20

    Harhovská

    Príprava T9 MAT 9B

    17

    Harhovská

    Príprava T9 SJL  8.AŠ

    22

    Bachledová

    Príprava T9 SJL 9.AŠ

    20

    Reichlová

    Príprava T9 SJL 9B

    18

    Mendrošová

    Škola hrou

    21

    Antalová

    Športové aktivity a hry

    17

    Šikorský

    Turisticko- poznávací

    16

    Mužilová

    Turisticko- športový

    17

    Karabinová

    Turistický

    15

    Dubjelová

    Varenie a stolovanie

    16

    Šidlovská

    Veselá angličtina

    24

    Sabová

    Volejbal

    22

    Spišák

    Zrnko viery

    21

    s. Zb. Kepka

    § 2. ods. 5 c

    Spolupráca školy s rodičmi

    Škola je otvorená deťom aj rodičom v čase vyučovacom i mimo-vyučovacom, žiaci majú prístup k internetu počas vyučovacieho procesu, v knižnici i záujmovej činnosti. Škola sa prezentuje navonok pre rodičov a verejnosť prostredníctvom webovej stránky: https://zssvit.edupage.org/ a facebookovej stránky https://www.facebook.com/zs.komenskehosvit. Rodičia využívajú stretnutia s členmi pedagogického zboru nielen na celoškolských a triednych rodičovských združeniach, ale ja športových, kultúrnych podujatiach organizovaných školou. Pozitívnou reklamou našej školy sú akcie pre rodičov, starých rodičov, priateľov školy, ale aj širokú verejnosť: Vianočná burza, Deň otcov, Deň so starými rodičmi, Heloween, Deň otvorených dverí, Návštevy v zariadeniach pre seniorov, otvorené hodiny, slávnostná akadémia ku Dňu matiek a iné.

    Komunikácia s rodičmi je :

    a) písomná: formou internetovej žiackej knižky, cez Edupage, webovej stránky školy, násteniek v triedach a informačných tabúľ,

    b) osobná, založená na vzájomnej dôvere a rozhovoroch formou triednych aktívov, individuálnych konzultácií o prospechu a správaní sa, účasťou rodičov na otvorených hodinách, vystúpeniach svojich detí ( imatrikulácia, vianočné posedenia, akadémia...),

    c) anonymnými dotazníkmi v rámci Sebahodnotenia školy, ktoré sledujú spokojnosť rodičov s činnosťou školy.

    Škola prostredníctvom školskej jedálne zabezpečuje našim žiakom desiate, obedy a pitný režim. Škola využíva pomoc odborného tímu - školského psychológa a špeciálneho pedagóga a 9 asistentov učiteľa, ktorí poskytujú služby rodičom aj žiakom priamo v škole. Systém starostlivosti o žiakov so špeciálnymi potrebami je veľmi dobrý. Pomoc psychológa využívajú triedni učitelia aj na triednických hodinách a vyučujúci na vyučovacích hodinách pri témach „Prevencia drogových závislostí, Výchova k manželstvu a rodičovstvu“. Veľmi dobre funguje trieda pomoci, kde majú žiaci možnosť za pomoci asistentov učiteľa dovysvetliť učivo, napísať domáce úlohy, pripraviť sa na skúšanie, ale hlavne minimalizovať neprospievanie žiakov. V spolupráci s CPPPaP realizujeme diagnostiku žiakov, proforientáciu žiakov - zisťovanie profesijných predpokladov ale aj aktuálne potreby vo forme vzdelávania, prednášok pre žiakov ako aj pre učiteľov. Spolupráca s Radou školy je na dobrej úrovni, členovia RŠ sa pravidelne stretávali na zasadnutiach, na ktoré boli prizývaní členovia vedenia školy. RŠ sa vyjadrovala k materiálom školy, chodu školy a k jej činnosti. Veľmi dobrá je spolupráca učiteliek 1.- 4. s materskými školami v meste aj z okolia s MŠ Svit, MŠ Pod Skalkou, MŠ Mengusovce súkromnou MŠ Chalúpka, MŠ sv. Gianny Berettovej Mollovej formou obojstranných návštev, spoločných aktivít, a Dňom otvorených dverí pre predškolákov. V spolupráci s Mestskou knižnicou vo Svite sa pravidelne zúčastňujeme akcií: slávnostný zápis prvákov do knižnice, prezentácia knižných noviniek, besedy so spisovateľmi, výstavy kníh, obrazov, fotografií, výtvarných súťaží a aktivity v rámci Mesiaca knihy. V škole funguje systém prevencie problémových javov a to vďaka spolupráci s mestskou políciou. Počas školského roka sa žiaci zúčastňujú prednášok a spoločných podujatí, ktoré organizuje MsP. Škola spolupracuje aj s Mestskou organizáciou SZPB a Klubom Absolventov Baťovej školy práce. Naši žiaci sa pravidelne zúčastňujú exkurzií v Chemosvite a.s., na mestskom úrade a iných významných inštitúcií mesta Svit i keď v tomto školskom roku sa kvôli pandémií mnohé aktivity nemohli zrealizovať. Na dobrej úrovni je spolupráca s CVČ, najmä v záujmovej činnosti. Už tradične sa organizujú plavecké preteky, výtvarné súťaže, tvorivé dielne, skupinové spoločenské aktivity, olympiáda anglického jazyka a podujatia v čase jarných a letných prázdnin. Osvedčila sa aj spolupráca s mládežníckym parlamentom, ktorého členmi sú aj naši žiaci. Spolupráca transfúznou stanicou OÚNZ v Poprade pri organizovaní akcie „Kvapka krvi“, ktorú pravidelne uskutočňujeme dvakrát v školskom roku. Aktívna spolupráca je aj so SOŠ polytechnickou J.A Baťu a v SZŠ Poprade vo forme rovesníckeho vyučovania a otvorených hodín pre našich žiakov. S cieľom viesť žiakov k ochrane prírody a environmentálnej výchove úzko spolupracujeme s TANAPom organizáciou aktivít- Čisté hory, sadenie stromčekov. Na mnohých podujatiach sa zúčastňujú aj zástupcovia nášho mesta a ako zriaďovateľ sú garantom najmä športových a kultúrnych, či spoločenských činností. Aj naši žiaci sa zapájajú do aktivít organizovaných mestom či mestských inštitúcií na Dňoch mesta, MDD, Upracme si mesto Svit. Žiaci vystupujú s kultúrnym programom aj na mnohých sprievodných akciách mesta.

    Záver

    Vypracovala: Mgr. Monika Dudinská

    Vo Svite, 26. októbra 2023

    Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 13.10.2023

    Vyjadrenie rady školy

    Prerokované v Rade školy dňa 25.10.2023

    Rada školy súhlasí so znením záverečnej správy.

    Predseda RŠ: Ing. Eduard Bobrík

    Schválenie zriaďovateľom školy

    Schválené zriaďovateľom školy - Mestom Svit 31.10.2023

    Primátorka mesta: Ing. Dáša Vojsovičová

    • Kontakty

      • Základná škola, Komenského 2, 059 21 Svit
      • Mobil riaditeľ: +421 911 305 053 Mobil zástupcovňa: +421 948 990 834 (do 15.00h ) Mobil ekonomické oddelenie: +421 903 061 163 (do 15.00 h) Mobil ŠKD: +421 911 519 179 Mobil ŠJ: +421 911 305 052
      • Komenského 2, Svit 05921 Slovakia
      • 17068975
      • 2020947753
    • Prihlásenie