• Prehľad akcií

• Zimná kalokagatia

• 1. miesto, 3. miesto - zjazdové lyžovanie, biatlon - 2. miesto, bežecké lyžovanie 4. miesto

Žiaci našej školy sa v dňoch 12.3.-13.3. zúčastnili Zimnej Kalokagatie, ktorá sa konala na Štrbskom Plese. Súťažili v troch disciplínach – zjazdové lyžovanie, bežecké lyžovanie a biatlon. V zjazdovom lyžovaní v obrovskom slalome prvý deň zvíťazila žiačka našej školy Katarína Grénerová, druhý deň Katarína Grénerová obsadila 3.miesto a Dominik Gregor 13.miesto. V bežeckom lyžovaní a biatlone nás reprezentoval Ľubomír Pastrnák, ktorý v biatlone v zmiešanej štafete získal striebornú medailu. V bežeckom lyžovaní získal 4.miesto. K dosiahnutým výsledkom všetkým blahoželáme!

• Fyzikálna olympiáda - okresné kolo

• Dňa 13. 3. 2019 sa uskutočnilo okresné kolo fyzikálnej olympiády v Poprade. Zapojili sa aj naši žiaci a to v kategórii E Timea Kurpašová a Šimon Porada a v kategórii F Vladislav Sedláček. Všetkým želáme čo najlepšie umiestnnie. Ing. Eduard bobrík, učiteľ fyziky.

• Naši prváci a druháci na hokejbalovom turnaji

• Chlapci prvého a druhého ročníka sa zúčastnili oneskoreného novoročného hokejbalového turnaja v CVČ vo Svite. V konkurencií štyroch mužstiev obsadili tretie miesto po dvoch prehrách 1:2, 0:7 a výhre 1:0. Chlapci – hokejbalisti,  ďakujeme za predvedený výkon.

• Kreatívna prírodoveda

• Aj hodina prírodovedy môže priniesť kratívny výsledok. Žiaci 3.B /trochu v spolupráci s mamkou/ si pripravili zdravý a nezdravý tanier na nerozoznanie od toho ozajstného. a že sa zdravo stravujú vidieť aj na ich tvárach.

• Škôlkari sa stali školákmi - na chvíľu

• Naši tretiaci pomocou kníh, dramatizácie, pracovných listov, pohybových piesní vtiahli predškolákov v MŠ Svit do diania v základnej škole a na chvíľu skúsili čo ich od septembra čaká.

• ...učíme sa triediť odpad...

• ...aj takýmto spôsobom sa dá naučiť správne triediť odpad a chrániť našu prírodu... Žiaci 1. stupňa si to vyskúšali na zábavno výchovnom predstavení a užili si environmentálnu výchovu trochu inak. 😉👍

• Návrat do škôlkarských lavíc...

• Ako letí čas si uvedomili žiaci 4.A triedy, ktorí dnes navštívili predškolákov v MŠ Podskalka. Ešte nedávno tam boli ako žiaci a teraz predviedli dramatizáciu žartovnej poviedky. Deti na základe vypočutého maľovali obrázky.

• V mestskej knižnici

• Do galérie V mestskej knižnici boli pridané fotografie.

Marec je venovaný knihám, a tak aj naša návštevnosť mestskej knižnice sa stupňuje. Žiaci 2. B a 6. B sa zúčastnili aktivít zameraných na čítanie s porozumením. Zapamätané zužitkovali v krátkom testíku.

• Vítanie jari pohybom

• Žiaci, rodičia, pani učiteľky - všetci sme sa stretli 9. marca v telocvični našej školy, aby sme spolu privítali prvé náznaky jari ako ináč - pohybom. Pretože v zdravom tele zdravý duch.

• Obvodné kolo vo volejbale

• Naši starší žiaci (7.-9. roč.) sa zúčastnili obvodného kola vo volejbale žiakov. Chlapci aj dievčatá skončili na druhom mieste. V oboch finálových zápasoch sme počas celého setu viedli 4-5 bodovým rozdielom, ale v koncovkách setov sme stratili vedenie a nešťastne sme prehrali.CHLAPCI:ZŠ Komenského Svit - ZŠ L. Teplička: 2:0 ( 25:8, 25:16)ZŠ Komenského Svit - ZŠ Mierová Svit: 0:2 (23:25, 24:26)

DIEVČATÁ:ZŠ Komenského Svit - ZŠ L. Teplička: 2:0 ( 25:6, 25:14)ZŠ Komenského Svit - ZŠ Mierová Svit: 0:2 (24:26, 21:25)

• Základná škola, Komenského 2, 059 21 Svit
      • Mobil riaditeľ: +421 911 305 053 Mobil zástupcovňa: +421 948 990 834 (do 15.00h ) Mobil ekonomické oddelenie: +421 903 061 163 (do 15.00 h) Mobil ŠKD: +421 911 519 179 Mobil ŠJ: +421 911 305 052