• Exkurzia do Viedne

• Do galérie Exkurzia do Viedne boli pridané fotografie.

Nemčinári z deviateho a ôsmeho ročníka sa pred Vianocami, 17. a 18. novembra, zúčastnili exkurzie do Viedne a Bratislavy.

Hlavným bodom prvého dňa bola návšteva mesta Viedeň. Do Viedne sme dorazili po dlhej ceste okolo dvanástej. Ešte pred obedom sme si boli pozrieť slávnu Viedenskú univerzitu, druhú najstaršiu univerzitu v strednej Európe. Žiakov najviac očarila knižnica ako z Harry Pottera.
                          Potom už nasledoval obed, a keďže nás ešte čakal dlhý deň, posilnili sme sa výdatným „Wienerschnitzel“ aj s typickým rakúskym zemiakovým šalátom. Nasledovala prehliadka radnice. Žiaci mali možnosť vidieť rokovacie sály Viedenského krajského parlamentu, ako aj povoziť sa staromódnym výťahom „paternoster“. Po prehliadke nás privítal vo svojej kancelárii magister Thomas Resch z oddelenia pre Medzinárodné vzťahy mesta Viedeň, ktorý nám porozprával niečo viac o živote v tejto európskej metropole. Žiaci si pre neho pripravili krátky príhovor a niekoľko otázok. Každý z účastníkov obdržal malý darčekový balíček.
                          Podvečer si účastníci exkurzie prešli historickým centrom Viedne, a pochodili aj svetoznámy vianočný trh „Christkindlmarkt“ na Radničnom námestí.
                          Prenocovali sme už v Bratislave, kde žiaci v utorok navštívili Goetheho Inštitút, kde si vyskúšali modelovú hodinu nemčiny a pozreli tamojšiu knižnicu. Následne, aby sa exkurzia ukončila vo vianočnom duchu, si žiaci boli pozrieť aj bratislavské vianočné trhy.

• Šaliansky Maťko - školské kolo

• Do galérie Šaliansky Maťko - školské kolo boli pridané fotografie.

Školské kolo Šalianskeho Maťka

Školské kolo Šalianskeho Maťka sa na našej škole uskutočnilo 13. decembra 2018. Do súťaže sa prihlásilo celkovo 34 žiakov, ale napokon sa zúčastnilo 32 žiakov: v I. kategórii (2. – 3. ročník) bolo 8, v II. kategórii (4. – 5. ročník) ich bolo 16 a v III. kategórii (6. – 7. ročník) bolo 10 žiakov. Účasť bola hojnejšia ako vlani, čo nás veľmi teší.

V silnej konkurencii nebolo ľahké získať popredné miesta, ale porota napokon rozhodla nasledovne:

I. kategória:

1. miesto – Ján Dratva, 3. A

2. miesto – Emma Heldáková, 3. A, Bianka Debreová, 3. A

3. miesto – Petra Kočišová, 3. C

II. kategória:

1. miesto – Jakub Madanský, 4. B

2. miesto – Michaela Hámorová, 5. A, Sofia Ruttkayová, 5. A

3. miesto – Lesana Stavná, 4. B

III. kategória:

1. miesto – Bianka Antalová, 7. B (postupuje do okresného kola), Simona Kleinová, 7. A

2. miesto – Vanesa Šimonová, 7. A

3. miesto – Sofia Surmíková, 7. B

Všetkým súťažiacim však ďakujeme za účasť, za vynaloženú námahu a odvahu, víťazom blahoželáme k úspechu a tým, ktorí získali prvé miesto a postup do okresného kola, prajeme, aby našu školu dobre reprezentovali a získali dobré umiestnenie.

Ing. Helena Bachledová

• Vianočný anjel lásky

• Do galérie Vianočný anjel lásky boli pridané fotografie.

Vianočný anjel lásky

Počas adventného obdobia sme so žiakmi 6.-8. roč. obohatili hodiny náboženskej a etickej výchovy na našej škole prípravou „anjelov lásky“. Vianočné „duo“ nám pomohla vytvoriť naša šikovná pani vedúca ŠJ Slávka Madzinová. Krásne vyzdobení perníkoví anjeli boli nielen milým darčekom ale predovšetkým  priniesli radosť našim seniorom, ktorých sme dnes navštívili v Zariadení opatrovateľskej služby vo Svite. Boli sme si navzájom darom a verím, že dnešné stretnutie sa stane tradíciou.

• Pytagoriáda

• Najlepší matematikári si zmerali svoje sily na Pytagoriáde. Kto postúpi na okresné kolo?

• e-Twinning v plnom prúde

• Hodiny angličtiny sme si počas vianočných časov spestrili aj spoluprácou so zahraničnými školami.  Žiaci prvého, piateho a šiesteho ročníka sú zapojení v troch projektoch cez platformu e-Twinning. Vyrobené vianočné pozdravy si školy navzájom zaslali poštou a pesničky si v najbližších dňoch zaspievajú cez konferenčné hovory.

Vianoce s angličtinou, Vianoce s radosťou