• Minibasketliga

• Po veľkej odhodlanosti a bojovnosti našich najmenších basketbalistov sme v druhom kole miniligy PP na druhom mieste. Tešíme sa na tretie kolo.

• Zaujímavá výstava historických hračiek

• je sprístupnená v Podtatranskom múzeu v Poprade. Posledný „predjarnoprázdninový“ piatok ju navštívili členovia historického krúžku.Vystavené hračky pochádzajú zo súkromnej zbierky pani Alice Tokarčíkovej, ktorá je nositeľkou titulu TOP zberateľka Slovenska. Žiaci sa popri prehliadke množstva vystavených hračiek z rôznych období a krajín dozvedeli aj mnohé informácie o pôvode a počiatkoch hračiek v dejinách.

• Biologická olympiáda

• Dňa 12.2.2019 sa v CVČ v Poprade uskutočnilo okresné kolo biologickej olympiády. Naši žiaci sa v konkurencii iných škôl nestratili. Matej Handzuš z 9.A sa umiestnil na 9. mieste a Ľubomír Pastrnák na 15. mieste. Obaja naši žiaci sú aj úspešnými riešiteľmi. Srdečne blahoželáme!

• Prírodovedný päťboj

• Dňa 15. 2. 2019 sa v Gymnáziu Kukučínova v Poprade konala súťaž „Prírodovedný päťboj“, kde si zmerali vedomosti 5 členné tímy základných škôl z matematiky, fyziky, informatiky, biológie a chémie. Úlohou tímov bolo v danom časovom limite vyriešiť čo najviac zaujímavých teoretických úloh a 1 praktickú úlohu z každého predmetu. V silnej konkurencii sme sa nestratili. Náš tím „Komeňáci Svit 1  obsadili krásne 2. miesto s počtom bodov 58 a tím „ Komeňáci Svit 2 skončili v strede poľaĎakujeme za reprezentáciu našej školy.

• Valentínsky turnaj v trojkovom basketbale

• Sviatok lásky nám priniesol turnaj v basketbale (v hre "tri na tri" na 1 kôš), na ktorom obsadili chlapci aj dievčatá 4. miesto. Ďakujeme za reprezentáciu, športovci z 8.A-Š.

• Valentínske dielne v CVČ

• Do galérie Valentínske dielne v CVČ boli pridané fotografie.

Dnes úžasné dopoludnie v CVČ..... Komunitné centrum Bonum, CVČ a naši malí šikovní žiaci z 1.D a 3.Š. Príchod sv. Valentína a darčeky k tomuto sviatku si mali možnosť vyrobiť vďaka tvorivým tetám spoločne.

• Kvietok lásky

• Do galérie Kvietok lásky boli pridané fotografie.

Naši tretiaci, ktorí sa pripravujú na prvé sv. prijímanie si na krúžku „zrnko viery“ pripravili prekvapenie pre rodičov. V týchto dňoch prebieha na Slovensku Národný týždeň manželstva a tak pre rodičov vyrobili „kvietok lásky“. Nechýbala v ňom modlitba, najkrajší zážitok s rodičmi ale aj miesto, kde sa cítia bezpeční a milovaní - RODINA.

sr.Tarzícia

• Hviezdoslavov Kubín 2018/2019

• Do galérie Hviezdoslavov Kubín 2018/2019 boli pridané fotografie.

Víťazi školského kola:

3. miesto – Laura Ruttkayová, Tímea Kurpašová

VÍŤAZOM BLAHOŽELÁME!

• LEAF DAY v Košiciach

• Naši dvaja šikovní žiaci sa v utorok zúčastnili LEAF DAY v Košiciach, kde úspešne reprezentovali našu školu. Stanka Čonková a Dominik Gregor inšpirovali mnohých ďalších študentov, aby prekonávali sami seba a zapojili sa do DofE (Medzinárodná cena vojvodu z Edinbourghu), do ktorej sú sami zapojení. Popri tom stretli mnohých mladých talentovaných študentov, zapojili sa do workshopov, získali množstvo nových informácii o možnostiach štúdia a štipendií a na záver stihli obdivovať aj gotickú nádheru Dómu sv. Alžbety. Deň sa nám veru podaril a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu s Leaf.