• Učenie v prírode 4.A

• Naša dnešná misia - splnená

Počas roka sme si stanovili úlohu, v ktorej by sme mohli spojiť naše vedomosti aj zručnosti a zhotovili sme loďky. Takže matematika, VV, PV aj Anglicky jazyk nám pomáhali. Vlastiveda ukázala, kade budú plávať a kde až môžu skončiť /možno pri druhom splave/ Pokračovali sme Prirodovedou a liečivými bylinami a nakoniec HV, kde sme sa naučili pískať na tráve. Chýba Telesná? Nie, hod šiskou na živý cieľ. Učenie v prírode nás baví. Žiaci 4..A a pani učiteľka Milica Molnarova

• Čitateľský maratón 3.A v spolupráci s mestskou knižnicou vo Svite

• V spolupráci s Mestskou knižnicou vo Svite sa žiaci 3. A zúčastnili čitateľského maratónu, ktorý mestská knižnica usporiadala. Dňa 26. 5. nám pani knihovníčka pripravila besedu o spisovateľke Kriste Bendovej. Deti zistili, ako vznikol Osmijanko a formou hádaniek sa zoznámili s knižkami, ktoré spisovateľka napísala. Žiaci sa tešili, keď si mohli poprezerať aj iné knihy a požičať si ich na čítanie domov. Ďakujeme knižnici za spoluprácu a tešíme sa na zaujímavé akcie na ďalší školský rok.

• Školenie DofE pred cvičnou expedíciou

• Naši Dofáci majú za sebou ďalšie školenie zamerané na poskytovanie prvej pomoci, obsah lekárničky a poučení o tom, ako predísť rôznym situáciám a ako sa v nich zachovať. Takto poučení sa pomaly začíname pripravovať na cvičnú expedíciu.

• Pozvánka na veselučký MDD :-)

• Už zajtra...pripravujeme krásny MDD.

Zábava, súťaže, smiech a šťastné očká...to chceme dosiahnuť...podarí sa nám to?

Začíname 7.55 v telocvični ZŠ ...rozhýbme Slovensko s Marošom Molnárom

8.15 plnenie úloh na stanovištiach v areáli školy....

čaká vás aj ... Bubble futbal...MUCHA....SURF ARÉNA

A obed? Vyhral BURGÉÉR! Jupííííííííííí

• Literárno - historická exkurzia v Martine žiakov 8.ročníka

• Žiaci 8.ročníkov sa 30.mája zúčastnili literárno - historickej exkurzie v Martine. Navštívili Slovenskú národnú knižnicu, kde si vypočuli zaujímavú prednášku o historickom pozadí vzniku Matice slovenskej, ktorá v tomto roku oslavuje 160 rokov od jej vzniku a neskôr i Slovenskej národnej knižnice. Mali možnosť nahliadnuť do študovní a spoznali služby SNK, ktoré môžu využiť neskôr pri štúdiu na SŠ a VŠ. Vo videu videli akým spôsobom knižnica ošetruje a uchováva vzácne výtlačky. Z knižnice ich kroky smerovali na historické námestie, kde sme sa pristavili pri prvej budove Matice slovenskej-Svetlici. Takto sme aspoň malou trochou nazreli do veľkého sveta kníh i histórie, ktorou mesto Martin dýcha.

P.uč. Nikola Štrbková a Alena Reichlová

• Exkurzia do Prešova a Levoče

• Vo štvrtok 25.05.2023 sa deti 3. ročníka po prvom svätom prijímaní spolu s rodičmi zúčastnili exkurzie do Prešova, kde navštívili výrobňu hostií a spoznali proces ich vytvárania. Bolo to veľmi zaujímavé. Navštívili aj františkánsky kostol, kde sa v kaplnke nachádza vyše 480 relikvií svätých a blahoslavených.

Sestrička Zbigniewa Kepková

• Bádateľské výzvy v 4.A

• Hľadali sme chloroplasty. Nevieme síce načo nám to bude, ale práca s mikroskopom nás nadchla. Cibuľa, list aj vlas, to všetko sme zväčšili a pozorovali. A viete, ako zistíte vek stromu? Zmeriate obvod, vydelite číslom 5 a potom vynasobite 2. Takto sme zistili, že lipa pri vstupe do školy má asi 73 rokov. Asi toľko, ako naša škola. Paráda. Žiaci 4.A a pani učiteľka Milica Molnarova

• Literárna exkurzia v Dolnom Kubíne

• Naši siedmaci sa opäť vracajú domov o niečo múdrejší. V Čaplovičovej knižnici v Dolnom Kubíne totiž dnes absolvovali prehliadku literárnej expozície zameranej na život a tvorbu velikána P. O. Hviezdoslava. Okrem toho si prezreli a spoznávali aj expozíciu zameranú na samotnú Čaplovičovu knižnicu.

• Nultý ročník Jazykovej konferencie

• Nultý ročník Jazykovej konferencie dopadol výborne. Vypočuli a pozreli sme si vyše 15 prezentácií v angličtine, nemčine a ruštine zameraných na rôznorodé témy od filmov a hercov, cez športy a záľuby až po obľúbené krajiny. Ďakujeme a gratulujeme všetkým prezentujúcim za ich odvahu postaviť sa pred plnú aulu spolužiakov a prezentovať sa v cudzom jazyku. Vieme, že to nie je samozrejmosťou. Tešíme sa na ďalší ročník!

• Hodina dejepisu v Kežmarku

• Včera žiaci 7. ročníka vymenili školskú triedu za zaujímavé miesta historických udalostí a navštívili kráľovské mesto KEŽMAROK.

Najprv si prezreli artikulárny evanjelický kostol ako pamätník náboženského prenasledovania nekatolíkov a vzápätí tzv. nový evanjelický kostol s mauzóleom Imricha Tokolyho – vodcu jedného zo šľachtických povstaní vedených v 17. storočí proti Habsburgovcom.

Návštevu zavŕšili prehliadkou Kežmarského hradu, aby sa zoznámili s jeho bohatou históriou a prezreli si jeho zaujímavé expozície.

• Modrý gombík 2023

• Minulý týždeň sa v priestoroch našej školy i v uliciach mesta uskutočnil ďalší ročník charitatívnej akcie MODRÝ GOMBÍK, organizovaný Slovenským výborom pre UNICEF.

Chceli by sme preto poďakovať všetkým prispievateľom – našim žiakom i obyvateľom nášho mesta. Vďaka nim sa nám podarilo na účet UNICEF poslať 389,95 eur. Srdečná vďaka.

Vaši žiaci 9.A triedy

• AjTyvIT

• V pondelok 22. 5. sa naše dievčatá 5. - 7. ročníka zúčastnili aktivity, ktorej cieľom bolo vzbudiť záujem dievčat o informatiku, konkrétne o programovanie, a ukázať im, že to môže byť kreatívne a zábavné. Prechádzali rôznymi stanovištami, kde mali nájsť pomocou Micro:bitu tajné kódy a na konci vyriešiť tajničku. Najzaujímavejšiou úlohou bol ovocný orchester. Ďakujeme spoločnosti AjTyvIT za veľmi peknú aktivitu. Pani učiteľka Lenka Meňhartová Kavová

• DofE - školenie

• Naši dofáci pomaly odratávajú dni do cvičnej expedície, preto absolvovali ďalšie zo školení. Tentokrát bolo zamerané na stavanie stanov, primerané balenie batohu a rozdelenie kompetencií v tíme. Ďakujeme Aďke Matulíkovej z Teach for Slovakia za prítomnosť na školení a jej cenné rady.