• CO súťaž

• ZÁZNAM

Okresné kolo mladých záchranárov civilnej ochrany pozostávalo zo stanovíšť, kde sme určovali azimut pomocou mapy a buzoly, strielali sme na terč, absolvovali sme stanovište so zdravotnáíckou prípravou......Súťaž sa nám páčila, bola v krásnom prostredí, myslíme si, že naberá na kvalite a s tým narastá aj záujem. Nabudúci rok sme tam opäť, minimálne s dvoma družstvami.

Do galérie CO súťaž boli pridané fotografie.

• Hodina dejepisu v Spišskej sobote

• Naši piataci  27. a 28. apríla vymenili školskú triedu za priestory archívu  a múzea.

V Štátnom archíve v Prešove, pracovisko Spišská Sobota sa dozvedeli  množstvo nového o poslaní a činnosti archívu, videli vzácne listiny a knihy a prezreli si priestory, v ktorých sa dokumenty uchovávajú.

V expozícii Podtatranského múzea Poprad, pobočka Spišská Sobota si prezreli expozície o bývaní mešťanov v 19. storočí, o stredovekých remeslách i významných osobnostiach tohto v minulosti významného mestečka.

Do galérie Hodina dejepisu v Spišskej sobote boli pridané fotografie.

• Výstava "Karpatskí Nemci"

• Dňa 25. 4. a 26. 4. 2016 sa žiaci 6. – 9. ročníka na hodinách nemeckého jazyka zúčastnili výstavy „ Karpatskí Nemci“.

Pani F. Kovalčíková porozprávala o 25 rokoch účinkovania Karpatského spolku                    na Slovensku a potom si žiaci pozreli výstavu s exponátmi.

Do galérie Výstava "Karpatskí Nemci" boli pridané fotografie.

• Slávik Slovenska

• Nedávno sme absolvovali  ďalšie spevavé dopoludnie. A tento raz folklórne. Naši súrodenci Zuzka a Danko Nedoroščíkovci sa zúčastnili speváckej súťaže Slávik Slovenska. Reprezentovali nás veľmi pekne, a to i napriek tomu, že sa neumiestnili na postupových pozíciách. Veríme, že nazbierali nové skúsenosti a svoje hlasy budú cibriť naďalej.

Do galérie Slávik Slovenska boli pridané fotografie.

• Deň Tanca 2016

• Na krajskej súťaži v nefolklórnom tanci sme postavili silné tímy z 2.B, 3.B a 7.A. Ako sme skončili? 2. B 2. miesto, 3. B 3 miesto a 7. A 2. miesto. Blahoželáme.

Do galérie Deň Tanca 2016 boli pridané fotografie.

• Turnaj vo futbale

• 1. miesto - postup na okresné kolo

Dňa 20.4.2016 sa žiaci 8. A 9. ročníka zúčastnili súťaže v malom futbale. Vo svojej skupine skončili na prvom mieste. Za bojovnosť a odhodlanie zvíťaziť im patrí veľká vďaka. Chlapci blahoželáme a držíme palce v okresnom kole.

Do galérie Turnaj vo futbale boli pridané fotografie.

• Darí sa nám v matematike

• V školskom roku 2015/ 2016 sme v ZŠ Komenského 2 vo Svite zaznamenali hneď niekoľko žiakov, ktorí boli úspešní v matematických súťažiach. Potešili sme sa výsledku Mareka Gradzillu z 5.A triedy, ktorý sa umiestnil na 1. mieste okresného kola Matematickej olympiády pre žiakov 5. ročníka a Šimona Poradu, úspešného riešiteľa žiakov 6.roćníka. Najnovším úspechom je krásne 3. miesto v krajskom kole Matematickej olympiády, ktorým nám veľkú radosť urobil Erik Mendroš z 9.A triedy. Menovaným srdečne blahoželáme. A ostatným „žiakom-matematikárom“ želáme veľa chuti do riešenia príkladov.

Do galérie Darí sa nám v matematike boli pridané fotografie.

• Po boji opäť druhí

• Naši chlapci z 8. a 9.ročníka po dramatickom a bojovnom výkone skončili na obvodnom kole florbalového turnaja, ktorý sa uskutočnil 14.4.2016, na druhom mieste. Tento výsledok dosiahli už tretí rok po sebe, vždy im chýba to povestné „šťastíčko“ a posledný krok na vrchol. Nesmieme však opomenúť ich šikovnosť, túžbu po víťazstve a odhodlanie. Ďakujeme, chlapci.

Do galérie Florbal boli pridané fotografie.

• Divadelná tehlička

• V dňoch 11. - 13. apríla prebehol v našom mestečku Svit v Dome kultúry 3. ročník celoslovenského festivalu neprofesiálneho divadla a prednesu Divadelná tehlička 2016. Literárna časť sa konala 12.4. a bola rozdelená do niekoľkých kategórií.Našu školu reprezentovali tieto žiačky : B.Antalová a A.Michlíková zo 4.A, L. Lukáčová z 5.B, S. Ivanová zo 6.B, Z. Hudáčová zo 7.A, Z.Nedoroščíková z 8.A, S.M.Tompošová z 8.B a K.Steinerová z 9.A triedy.Štyri dievčatá nás úspešne reprezentovali, získali tehličky,vecné ceny a diplomy :

v kategórii do 13 rokov - próza získala krásne 1. miesto - Sabína Ivanová, 6.B

2. miesto - Bianka Antalová, 4.A

poézia                      3. miesto - Lenka Lukáčová, 5.B

v kategórii nad 13 rokov - próza získala 3. miesto- Karolína Steinerová, 9.A

Všetkým našim talentom srdečne blahoželáme a zároveň držíme palce Lenke Lukáčovej z 5.B, ktorá nás ako víťazka okres. kola Hviezdoslavov Kubín bude 20.apríla reprezentovať v Prešove na krajskom kole.

Do galérie Divadelná tehlička boli pridané fotografie.