• Mám sporiť alebo si požičať?

• Mám si sporiť alebo si peniaze požičať? Aké sú moje potreby? Koľko ma bude stáť úver? Ako sa zorientovať v ponuke bánk?  Mám sa poistiť? Ako môžem znížiť svoje výdavky?

To sú  iba  niektoré otázky, ktoré riešili žiaci 7. ročníka na besede s finančníčkou, aby zvýšili svoju  finančnú gramotnosť a boli zodpovednejší.

• Medzi našimi prvákmi sa tento týždeň hľadal Matematický génius a Kráľ čitárik.

• Medzi našimi prvákmi sa tento týždeň hľadal Matematický génius a Kráľ Čitárik. Výsledky už poznáme a víťazom blahoželáme. Kráľ Počítajko udelil diplom týmto géniom v matematike v prvom ročníku: 1. miesto Martina Mekýš a Timea Hanzely 2. miesto Janka Heldáková a 3. miesto Timotej Dobrovič. Kráľ Čítajko udelil diplomy týmto žiakov v čítaní s porozumením: 1. ročník: 1. miesto Janka Heldáková 2.miesto Viktória Pachoňová a 3. miesto Rebeca Hozová. V druhom ročníku najlepšie čítajú s porozumením: 1. miesto Lenka Moskáľová 2.miesto Šimon Marčok a 3. miesto Emma Dorniaková. Blahoželáme a tešíme sa s nimi.

• Pozvanie pre všetkých čitateľov.

•  Milí žiaci, verím, že radi čítate, a že si v našej školskej knižnici nájdete knihu, ktorá vás zaujme. U nás si môžete  oddýchnuť a príjemne stráviť svoje voľné chvíle, alebo pracovať na školskom projekte.

Teším sa na vás každú stredu a štvrtok od 12:30 do 14:00.

Monika Jurinyiová

• Deň radosti

• Na dnešný deň sme sa veľmi tešili. S očakávaním prekvapenia v areáli našej školy nás prekvapila aj mamička našej Timky, a tak sme sladko začali deň. Chutilo nám, veľmi pekne ďakujeme. A náš tím cestovateľov sa vybral po dobrodružnej ceste. Skvelé stanovištia, zaujímavé úlohy a nakoniec odmena za náš výkon. Ďakujeme za skvele prežitý deň. Žiaci 2.A

• Milí čitári,

• blíži sa síce koniec školského roka, ale ešte vždy máme chuť prečítať si zaujímavú knihu z našej školskej knižnice. Čo sa za mladi naučíš....

• Matematika hravou formou.

• Šiestaci zistili, že uhly sa dajú znázorniť aj inak ako len na papier.

Piataci sa učili pomocou kociek znázorniť rôzne stavby a plány.

• Obvodné kolo olympiády ANJ

• Naši tretiaci, štvrtáci a piataci sa zúčastnili obvodného kola olympiády v anglickom jazyku. Úspešným riešiteľom blahoželáme - Paulíne Lumtzerovej 3. miesto,  Emme Heldákovej 2. miesto, a Sofii Sedlákovej 3. miesto.

• Učíme sa hrou

•

V 1.B sme spojili prvouku s matematikou, hudobnou a výtvarnou. Uložili sme fazuľky na vatu a budeme sledovať proces klíčenia a rastu. Zopakovali sme si, čo už vieme o rastlinkách - delenie, zloženie, využitie. Precvičili sme si matematické zručnosti a potom sme maľovali, spievali, tancovali. Bolo nám veselo.

• Deň mlieka

• Aj  žiaci 1.A si urobili Deň mlieka. Porozprávali sme sa o tom, aké je mlieko pre zdravé kosti a zuby dôležité. Nemali by sme zabúdať každý deň zaradiť do nášho jedálnička pohár mlieka alebo nejaký mliečny výrobok. Žiaci si doniesli do školy svoj obľúbený mliečny výrobok, na ktorom si potom v škole pochutili. Na hodine slovenského jazyka, matematiky a prvouky riešili úlohy, ktoré s touto témou súvisia.

• Anglická olympiáda šk. kolo - 3. - 5. ročník

• V dňoch 10. - 14. mája prebehlo školské kolo anglickej olympiády pre žiakov 3. až 5. ročníka. 3. ročník 1. miesto Paulína Lumtzerová, 2. miesto Diana Djurbová a 3. miesto Sabína Škrovinová. 4. ročník 1. miesto Lenka Petrásová, 2. miesto Sofia Ondrejková a 3. miesto Veronika Juríková. 5. ročník 1. miesto Sofia Sedláková, 2. miesto Emma Heldáková a 3. miesto Adam Rúčka. Všetkým blahoželáme a želám mnoho úspechov na obvodnom kole.

• Deň mlieka

• V rámci pracovného vyučovania sme si so žiakmi 0. ročníka pripomenuli deň mlieka. Deti na hodine  získali praktické zručnosti pri príprave chutného pudingu. Naučili sa aké ingrediencie a postup na uvarenie sladkej maškrty potrebujeme. Náš vanilkový puding bol výborný, všetci sme si náramne pochutili.

• Super mliečny deň

• Dnes sme v 1.B mali úžasný deň. Rozprávali sme sa o mliečku, čítali, tvorili, pracovali. Urobili sme si výborný mliečny kokteil z rôzneho ovocia.

Mlieko nám proste chutí.