Našu jesennú výstavu ovocia, zeleniny aj krásnych dekorácií sme venovali našej babičke 70 ročnej škole. Nazbierali sme 70 plodov, ktoré deti krásne aranžovali a tešili sa z voňavéj, farebnej nádhery. Posúďte sami!
Jeseň našimi očami
- 6
Jesenné variácie na pracovnom vyučovaní u štvrtákov – II.časť
Jeseň je obdobie plné farieb, dozrievajúcich plodov... Toto kúzelné obdobie sa štvrtáci snažili vystihnúť a jeho nádheru zachytiť výzdobou interiéru hravou farebnou, tiež vitamínovou mozaikou.
7
Jesenné variácie na pracovnom vyučovaní u štvrtákov – I.časť
Jeseň je obdobie plné farieb, dozrievajúcich plodov... Toto kúzelné obdobie sa štvrtáci snažili vystihnúť a jeho nádheru zachytiť výzdobou interiéru hravou farebnou, tiež vitamínovou mozaikou.
5
Technika
Počasie nám praje, tak skrášľujeme areál školy. Žiaci 5. Š a 6. Š1na hodinách Techniky upratovali areál školy a popri tom si zopakovali aj Biológiu a svoje vedomosti o rastlinách. Práca vonku nás baví.
Začali sme tvorbou pre deti od Štefana Moravčíka.
V 4.B si tvoríme malého sprievodcu autorov, s ktorými sa postupne zoznamujeme. Zbierame a zapisujeme zaujímavé informácie, ktoré obohacujeme ilustráciou tiež opisujeme svoje pocity z prečítaných ukážok...
2
Návšteva pána ministra školstva Branislava Gröhlinga
Pán minister sa zapojil aj do aktivít na hodine chémie, bol sa pozrieť ako sa učí v 4.A, v dielňach a neobišiel aj vyučovanie prírodovedy vonku s 2.C.
Návšteva pána ministra školstva Branislava Gröhlinga
- 2
Biela pastelka
Milí rodičia, milí žiaci!
Dovoľte nám, aby sme Vám poďakovali v mene Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska za Váš príspevok na zbierku Biela pastelka.
Spolu sme vyzbierali čiastku 220 eur a 21 centov, čím prispejeme k zlepšeniu životov tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii.
Zbierka by nebola úspešná bez pomoci našich šikovných dobrovoľníčok z 9.B triedy- Katky Hodorovičovej, Natálie Štanclovej, Laury Sobotovičovej a Janky Fendekovej.
Ďakujeme
Majstri klávesnice
Víťazi v prepisovaní textu na presnosť a rýchlosť. Blahoželáme.
Piataci v dielňach
- 7
Poznávame krajinu v okolí nášho mesta
Ani upršané počasie neodradilo druháčikov, aby sa vybrali do terénu a naučili sa niečo nové. Zistili, čo všetko tvorí krajinu a kedy a ako sa krajina mení. Pri objavovaní ich potešili kopy lístia, ktoré nemohli obísť bez povšimnutia .
Slávik
V stredu sa v Poprade uskutočnil 30.rocnik speváckej súťaže Slávik pod záštitou Petra Dvorskeho. Okresného kola sa zúčastnili aj 2 žiaci našej školy Janko Dratva zo 6.B a Lilianka Magerová z 2.C , ktorí podali výborný výkon. Konkurencia bola veľká, ale my sme si odniesli nové skúsenosti, výbornú náladu a chuť spievať si naďalej ľudové piesne. Už teraz sa tešíme na ďalší rok, na nový repertoár krásnych ľudových piesní.
Beh areálom školy
V tomto roku sme vymenili Jesenný beh Svitom za Beh areálom školy. Už tradične krásne počasie, pretekárska atmosféra a vynikajúce športové výkony nás sprevádzali celé dopoludnie. Celoškolskému kolu predchádzali triedne kolá. Zvíťazili len tí najlepší. Víťazom blahoželáme.
Prírodoveda nás baví
To, čo sme sa naučili a zisťovali na hodinách prírodovedy s našou p. učiteľkou sme dnes dokázali svojou vlastnou činnosťou zistiť a overiť si vo Fyzikálnej učebni v našej škole už ako „ veľkáči“, vďaka p.učiteľovi E. Bobríkovi.
Ďakujeme, žiaci 4.B
29
Opäť v Tatrách
Po dlhom čase sa rozbieha aj činnosť geografického a turisticko - poznávacieho krúžku. V sobotu 2.10. sa členovia krúžkov vybrali na vychádzku zo Starého Smokovca na Hrebienok. Keďže nám počasie prialo, prešli sme sa aj k Bilíkovej chate, vodopádom Studeného potoka, Rainerovej útulni a späť. Unavení, s krásnymi zážitkami a túžbou, že nám už nič neprekazí plniť naplánované akcie, sme sa vrátili domov.
1
Hodina Prvouky v praxi.
Žiaci 2. B dnes prepojili teóriu s praxou. Na vychádzke sme spoznávali nielen svoje okolie, ale precvičili sme si aj svoje vedomosti z ovládania pravidiel cestnej premávky.
Technika
Svoju zručnosť sme ukázali na hodine Techniky. V novozariadených dielňach sa nám pracovalo výborne. Vždy sa na hodiny Techniky tešíme. Žiaci 5. Š a 6. Š1
Historický krúžok začal svoju činnosť...
...a začal ju zaujímavou exkurziou do Tatranskej galérie v Poprade, kde si pozreli výstavu „Leonardo da Vinci – stroje a iné“.
Ako názov prezrádza, krúžkari si prezreli reprodukcie diel velikána renesancie Leonarda da Vinci, ale aj modely jeho technických vynálezov, ktorých množstvo a prevratnosť je udivujúca.
A čo bolo „bonus navyše“ – mnohé vystavené modely si žiaci mohli vyskúšať v praxi.
Cestou na výstavu si prezreli dlažobné kocky venované pamiatke židovskej rodiny Weiszovcov, ktorej členovia boli počas II. svetovej vojny deportovaní do koncentračného tábora Sobibor, kde všetci zahynuli.
Neopomenuli ani vstupnú bránu do pôvodného závodu Tatravagónka z roku 1922.
Máme za sebou prvé, a ak „korona“ dovolí, určite nie posledné zaujímavé podujatie.
42
Európsky deň jazykov
- 2
„Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom.“ Táto stará pravda sa v dnešnej modernej dobe potvrdzuje stále viac a viac, keďže znalosť cudzieho jazyka nám ponúka mnoho možností a uľahčuje nám každodenný život.
A to sme si dnes spoločne vyskúšali v rámci hodín anglického jazyka...Všetky hodiny jazykov boli spestrené kreatívnymi činnosťami a takto sme zmysluplne oslávili Európsky deň jazykov, ktorý v roku 2001 vyhlásila Rada Európy...
Pripravili sme si zaujímavé aktivity a spolu sme to zvládli:) Vieme, ktorá vlajka patrí Bosne a Hercegovine:-) či Estónsku, aká farba je prvá na poľskej vlajke:-) (je vždy biela!)
Nezabudli sme, že počas letnej dovolenky v Chorvátsku, sa zdravíme BOK!, čo v preklade znamená naše ahoj. Vieme, že Litva a Lotyšsko sú dve rozdielne krajiny, aj keď v anglickom jazyku nám tieto dva štáty dávajú poriadne zabrať:-) Holandské slovo worst neznamená najhorší, ale je to krásne voňavá a vyúdená klobáska:-)
Zistili sme, že v rámci Európy, hovoríme viac ako 200 druhmi jazykov, rozmanitých dialektov a nárečím:-)
Sme radi, že ovládanie jazyka nám všetkým pomáha otvárať bránu k inej kultúre a spoločnosti.
Deň mobility
Pri príležitosti Dňa mobility si žiaci 1.C, 1.D a 2.C zábavným spôsobom upevňovali poznatky o tom, ako bezpečne prechádzať cez cestu, križovatku, ako sa správať na chodníku, na čo dávať pozor a ktoré značky patria vodičom či chodcom.
9