• Víťaz šachového turnaja!

• Poznáme víťazov šachového turnaja..

Posledný deň pred veľkonočnými prázdninami sme využili v rámci školského parlamentu naplno...Zorganizovali sme šachový turnaj pre žiakov 2. stupňa našej školy a musíme povedať, že sme boli milo prekvapení, koľko žiakov hrá šach.

Po dlhom a samozrejme logickom boji:-) sú výsledky takéto:

1. miesto - Patrik Podhorský

2. miesto - Lilian Buňová

3. miesto - Michal Copúš

Do finále sa prebojoval aj Markus Hronkin, ktorému patrí uznanie za snahu a vytrvalosť:-)

Víťazom srdečne blahoželáme a v júni sa určite stretneme v rámci 1. stupňa, kde si naši menší kamaráti zmerajú sily v rámci šachu. Určite Vás budeme informovať.

Prajeme Vám krásny deň:-)

Školský parlament Zš Komenského Svit

• Čitateľská reťaz

• V mesiaci marec usporiadalo CVČ vo Svite v spolupráci s mestskou knižnicou súťaž pre žiakov prvého stupňa základných škôl o najdlhšiu čitateľskú reťaz z lístočkov ( ohniviek) prečítaných kníh. Zo 149 kníh až 75 prečítali naši žiaci z 3.C. Za najdlhšiu reťaz získali sladkú odmenu. Blahoželáme ! Pani učiteľka Lenka Saksová Šidlovská

• Pytagoriáda

21.3. nás žiaci šiesteho až ôsmeho ročníka reprezentovali v okresnom kole Pytagoriády. Úspešným riešiteľom

gratulujeme

a všetkým riešiteľom prajeme v budúcnosti veľa matematických úspechov.

• Taliansko, Verona - klenot renesancie

• Druhý deň poznávacieho zájazdu sme začali pri starorímskej aréne k mostu Ponte Grande. Samozrejme sme nemohli vynechať slávny balkón zo Shakespearovej hry Rómeo a Júlia, Palazzo Veneto, Castello Vecchio..... mnohé iné. Uvedomili sme si, že ulicami tohto mesta kráčala história.

Verona amore mio!

• Dejepisno-poznávacia exkurzia v Taliansku deň 1.

• Pozdravujeme z dejepisno-poznávacej exkurzie v Taliansku

Deň 1

- v ranných hodinách jadranské prístavné mesto Terst, následne zámocký komplex Miramare,

- presúvame sa do historického mesta Padova, kde nás ešte čaká bohatý program až do večera.

Zajtra Vám opäť pošleme krátke info.

CIAO!

• Upracme si Slovensko

• Trieda 6. B sa so svojím triednym učiteľom Tomášom Švagerkom podujala na čistenie okolia Háganského potoka a pozrite, ako im to išlo :)

• 21. apríla 2023 - riaditeľské voľno

• Riaditeľka ZŠ Komenského ulica 2, Svit, týmto oznamuje, že v zmysle § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov udeľuje na deň 21. apríla 2023 (piatok) z organizačných dôvodov na zabezpečenie aktualizačného vzdelávania pedagogických a odborných zamestnancov našej školy – riaditeľské voľno pre žiakov 1. – 9. ročníka ZŠ Komenského 2, 05921 Svit. Riadne vyučovanie pokračuje v pondelok 24. apríla 2023.

• Učíme sa v 2.A

• Už v druhom ročníku sa učíme tvrdé a mäkké y, i. Ide nám to veľmi dobre pani učiteľka Martina Ferjančeková

• Našetri si na výlet

• Výlety už plánujeme

.... také sú predbežné výsledky v zbere papiera, veríme, že jarné upratovanie pomôže aj ostatným triedam zapojiť sa a prispieť si tak finančne na svoj výlet pani učiteľka Milica Molnarova

• Odznak zdatnosti - 4. miesto v krajskom kole

• Skvelý úspech na krajskom kole! Gratulujeme!

Naši žiaci sa zúčastnili krajského kola odznaku zdatnosti družstiev v Prešove, kde v konkurencii 26 družstiev sa umiestnili najlepšie z okresu. Obsadili veľmi tesné, ale pekné štvrté miesto. Pán učiteľ Miroslav Javorek

• HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

• V pondelok sa dve naše žiačky, Kia Kozubová z 9.B a Lívia Ondirková z 5.C, zúčastnili okresného kola recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Konkurencia bola veľká, recitátori a recitátorky z ostatných škôl boli výborní, rovnako ako naše dievčatá, ktoré sa síce neumiestnili, no načerpali mnoho inšpirácie a motivácie.

Gratulujeme

im k ich výkonu a ďakujeme im za krásnu reprezentáciu našej školy.