• Lyžiarsky výcvik tretiakov

• Lyžiarsky výcvik našich tretiakov vyvrcholil pretekmi v slalome, ktoré im zorganizoval tím našich pánov učiteľov. Ďakujeme im a deťom za celý týždeň lyžiarskeho výcviku. Za nové zručnosti, ale aj pozitívnu skúsenosť s novým športom. Dovidenia zima a vitaj jar! ⛷️🌸

• Noc Andersena v ŠKD

• Opäť po roku ožili večerné školské chodby radostným smiechom a krikom počas Noci Andersena, ktorú sme organizovali v ŠKD. Na deti čakali stanovištia s úlohami s Ferdom Mravcom spojené s prespávačkou v klube.  Ďakujeme aj našim pani kuchárkam za skvelú večeru a tešíme sa na vás opäť o rok. Vaše pani vychovávateľky ♥️

• Naprieč triedami a vedomosťami

• Máme za sebou ďalší týždeň a s ním aj nové vedomosti, zážitky a vzájomne obohacovanie. Tak sa poďte s nami na to pozrieť.

Pokračujeme v zábave, hráme sa Človeče nehnevaj sa s násobením a delením a ďalšiu hru Matematická cesta, ktoré vrámci projektov vytvorili žiaci 5.A-Š. Ďakujeme Peťkovi Vojsovičovi a Zarke Meleky p.uč. Lucia Nahalkova Sedliačiková

V 4.A s pani učiteľkou Milica Molnarova pokračujú v hravom vyučovaní.

Navzájom sa obohacujú o nové metódy aj naši učitelia tým, že chodia na otvorené hodiny kolegom. Tentokrát to bola hodina pána učiteľa Edo Bobrik v 7.Š na hodine fyziky. Téma: šírenie tepla.

No a novinky má pre nás aj Zelená škola, ktorá pokračuje ďalej v ekoprojekte „Zelená škola“. V nastávajúcom dvojročnom období sme si vybrali tému: „Zeleň a ochrana prírody“. Prác máme neúrekom, ale s výborným kolektívom žiakov značne napredujeme. Cez zimné obdobie sme sa pustili do hmyzích hotelov a vtačích búdok, pomaly finišujeme. Čaká nás ich osadzovanie a príprava na zelenú stenu. O ďalších aktivitách vás budeme informovať. S pozdravom kolektív Zelenej školy.

• Projekt Moduly

• Projekt MODULY - prepájanie sféry telesnej výchovy s aktivitami športových klubov, zväzov. Štvrtáci si vyskúšali športovú aktivitu
              FLAG FUTBAL - bezkontaktnú formu amerického futbalu s Kristínou Bartošovou zo Slovenskej asociácie amerického futbalu. Každý šport je zábava 👍👍🏈

• Money master challenge

• Dňa 15.3 sa v rámci aktivít zameraných na finančnú gramotnosť zúčastnili žiaci 7.B online Kahoot kvízu "MONEY MASTER CHALLENGE", ktorý organizovala VUB banka. V konkurencii 400 súťažiacich sme sa určite nestratili, a aj keď sme nevyhrali, zopakovali sme si, čo vieme o eure, minciach, sporení..... Pani učiteľka Lucia Matfiakova Harhovska

• Školské kolo biologickej olympiády

• Výsledky: kategória – zoológia, botanika, geológia.

Zoológia: 1. miesto – Šimon Žonda, 6.B

2. miesto – Kvetoslava Gallová, 6.B

3. miesto – Nela Neuwirthová, 7.A-Š

Botanika: 1. miesto – Jakub Madanský, 8.B

2. miesto – Petra Kočišová, 7.A-Š

3. miesto – Bianka Debreová, 7.A-Š

Geológia: 1. miesto – Jakub Soska, 7.B

2. miesto – Timotej Gardošík, 6.A-Š

3. miesto – Jakub Lučivjanský, 7.A-Š

Všetkým gratulujeme, prví dvaja z každej kategórie postupujú na okresné kolo. T.Š.

• Valentínske poetky

• Marec mesiac knihy je nielen o čítaní kníh. Naši žiaci mali možnosť zahrať sa na básnikov a vytvoriť zaľúbené básne. Tvorbu žiakov si môžete prečítať aj Vy. Čo myslíte , rastú nové hviezdy?

Pani učiteľka Zuzana Magerová

• Fyzika v 9.B

• A takto sme sa v 9.B s pánom učiteľom Edo Bobrik učili merať na fyzike elektrický prúd a napätie.

• Obvodné kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín

•  Žiaci našej školy sa zúčastnili obvodného kola súťaže Hviezdoslavov Kubín.  Všetci sa ukážkovo popasovali so svojou trémou a získali sme tri postupové miesta. Viktória Kozubová z 9.B, Lívia Ondirková z 5.C a Viktor Lucas Kováč zo 4.B . Srdečne blahoželáme a prajeme veľa šťastia v okresnom kole.
              Pani učiteľka Lenka Saksová Šidlovská

• Prázdninoví spisovatelia

• Pani asistentka Jana Reváková nám prečítala časť príbehov o grázlikovi Gabovi. My sa cez prázdniny staneme spisovateľmi, ilustrátormi a tlačiarmi. Dokončíme príbeh podľa vlastnej fantázie a vytvoríme vlastné diela. Už sa na to veľmi tešíme. Žiaci 3.B s pani učiteľkou Andrea Lazarová

• Prvýkrát vo fyzikálnej učebni

• Tému o elektrickej energii vnímame vtedy, keď nám pripomínajú, že ňou treba šetriť. Ale ako to celé funguje, obvod, zdroj, zapojenie... nám ukázal p. uč. Tomáš Švagerko na hodine Prírodovedy. A aj keď naše dievčatá s tým mali menší problém, radi sme im pomohli. Bola to zaujímavá skúsenosť, ďakujeme. 4.A a pani učiteľka Milica Molnarova

• Spišské exody 20. storočia

Deviataci oboch svitských škôl mali možnosť zúčastniť sa zaujímavého podujatia s názvom Spišské exody 20. storočia.

Išlo o výstavu 13 obrazov známeho slovenského výtvarníka Fera Guldana, ktorý prostredníctvom výtvarného umenia reflektoval búrlivé dejiny Spiša v 20. storočí. Tie nám priblížil spoluautor projektu Miroslav Pollák.

Podujatie sa uskutočnilo vďaka MUDr. Lenka Sako Lesná, poslankyne Mestského zastupiteľstva vo Svite, ktorej týmto ďakujeme.

Pani učiteľka Viera Kicová

• Jarné prebúdzanie pohybom

• Sobotné dopoludnie sme prebúdzali jar pohybom. Malá skupinka nadšených detí a úžasných rodičov sa postupne rozrastala a s radosťou sme sa pustili do zdolávania prekážok. Úsmev na tvári nám nezmizol ani pri súťažných aktivitách, ktoré sme si všetci užili. Odmenou nám boli výborné sladké buchty, ktoré pripravili naše pani kuchárky, za čo im veľmi pekne ďakujeme. Chutilo nám všetkým . Doplnili sme si aj vitamíny a zahrali sa rôzne hry. Vybláznili sme sa do sýtosti. Ďakujeme všetkým za skvele strávený čas.

Pani učiteľka Andrea Lazarová