• DofE - školenie

• Naši dofáci pomaly odratávajú dni do cvičnej expedície, preto absolvovali ďalšie zo školení. Tentokrát bolo zamerané na stavanie stanov, primerané balenie batohu a rozdelenie kompetencií v tíme. Ďakujeme Aďke Matulíkovej z Teach for Slovakia za prítomnosť na školení a jej cenné rady.

• Medzníky II.svetovej vojny

• Naše deviatačky sa zúčastnili dejepisnej medziokresnej súťaže "Medzníky 2.svetovej vojny". Získali pekné 5.miesto a čestné uznanie za oživovanie, zachovávanie tradícii Slovenského národného povstania a národnooslobodzovacieho boja proti fašizmu. Ďakujeme oblastnému výboru SZPB Poprad za organizáciu a dievčatám za úspešnú reprezentáciu školy. Pán zástupca Ivan Šikorský.

• PUBERTA- Víchrica alebo VÁNOK?

• bol názov prednášky, ktorá sa uskutočnila 16.5.2023 a bola určená pre rodičov žiakov druhého stupňa a pre pedagógov. Účastníci získali informácie o vývinovom období staršieho veku-puberty. Dozvedeli sa, čo ich „puberťák“ v danom veku prežíva, ako sa cíti, ako uvažuje. Taktiež získali informácie o tom, čo sa deje medzi rodičmi a pubescentmi, prečo sú časté hádky, konflikty, výbuchy hnevu a prečo sú pre pubescentov najdôležitejší rovesníci a nie ich rodičia. Záver prednášky patril vymieňaniu skúseností a ubezpečeniu, že toto obdobie treba „len prežiť a zvládnuť."

Pani školská psychologička Marianna Šramková

• Pozdrav 5.A-Š z Ráškovíc

• Cesta vlakom, Žilina, škola kvíz , hodina telocviku, obed, robotika, práca s PC, virtuálna realita, šport v hale. A keď si myslíte, že naši športovci odpadávajú od únavy, tak práve naopak. Sú ako baterky

Pán učiteľ Ondrej Spišák

• Maľované tričká v ŠKD

• Z obyčajných tričiek sme v ŠKD vyrábali jedinečný originál pomocou textilných farieb a fixiek. Privolávame tak vytúžené teplo.

• Srdiečka pre mamky v ŠKD

• Minulý týždeň k nám zavítala pani vychovávateľka Janka Koreňová z CVČ a pripravila pre nás milú aktivitu. Zdobili sme sádrové srdiečka pre naše maminky k ich sviatku. Veríme, že urobili veľkú radosť.

• Olympiáda z angličtiny

• Nový týždeň sme s našimi žiakmi začali v Centre voľného času vo Svite, kde sme si v pondelok 15. 5. zasúťažili v olympiáde z anglického jazyka. Súťažili tretiaci, štvrtáci a piataci – všetci naši žiaci sa umiestnili v top 5 Skvelé prvé miesto v kategórii 3. ročník získala naša Janka Heldáková z 3.A a výborné tretie miesto v kategórii 4. ročník pridal Mirko Sedmák zo 4.A.

Gratulujeme a ďakujeme všetkým našim žiakom za super výkony. Pani učiteľka Eva Smrečková Sabová

• Aktivity "Zelenej školy"

• Spoločne so žiakmi z kolégia Zelenej školy sme v areáli našej školy vyrobili a osadili hmyzie hotely, vtáčie búdky, ale taktiež aj zeleň, a to v podobe stromčekov. Ďakujeme veľmi pekne. T.Š.

• Botanika, zoológia, geológia – okresné kolo

• Šiestaci idete! Výborné úspechy

Timotej Gardošík obsadil krásne 1. miesto v geológií. Petra Musalová z kategórie – botanika obsadila krásne 2. miesto a vybojovala si postup na krajské kolo v Prešove. V zoológii blahoželáme Šimonovi Žondovi, ktorý obsadil skvelé 6. miesto.

Držíme palce a gratulujeme! T.Š.

• Otvorená hodina športovej prípravy

• Keďže naša škola otvára na ďalší školský rok športové triedy, žiaci - štvrtáci absolvovali otvorenú hodinu športovej prípravy, vyskúšali si ako vyzerajú hodiny basketbalu a futbalu s trénermi FK Svit, basketbalistami Iskry Svit - Stanom Baldovským, Dávidom Harabinom a našimi trénermi

• "Les ukrytý v knihe"

• Žiaci 5.A-Š sa v stredu 3.mája zúčastnili spolu s pani učiteľkou Nikola Štrbková besedy v Mestskej knižnici vo Svite. Témou bol ,,Les ukrytý v knihe." Žiaci pracovali v skupinách, najprv si skladali puzzle, kde mali rôzne živočíchy aj s popisom. Následne každý žiak prerozprával, čo si o danom zvieratku zapamätal. Na konci sme diskutovali s pánom lesníkom aj o iných živočíchoch a o našich zážitkoch so zvieratami.

• Regionálne kolo "Štúrov Zvolen"

• Zo školského kola sútaže ,,Štúrov Zvolen" postúpili na regionálne kolo dve žiačky, Sabína Škrovinová z 5.B a Viktória Kia Kozubová z 9.B. Regionálne kolo sa konalo 5. mája v Podtatranskej knižnici v Poprade. Konkurencia bola obrovská, ale aj napriek tomu obidve žiačky obhájili krásne 3. miesto.

Gratulujeme! Pani učiteľka Nikola Štrbková