• Okresné kolo Šalianskeho Maťka

•      Na okresné kolo Šalianskeho Maťka, ktoré sa uskutočnilo dňa 25. 1. 2017 v priestoroch Podtatranskej knižnice v Poprade, postúpili z našej školy traja žiaci: v I. kategórii (2. – 3. ročník) Danko Nedoroščík z 3. A,, v II. kategórii (4. – 5. ročník) Bianka Antalová z 5. B a v III. kategórii (6. – 7. ročník) Sabínka Ivanová zo 7. B. Žiaľ, pre chorobu sa okresného kola napokon nezúčastnila Bianka Antalová.

Konkurencia bola tohto roku opäť veľmi silná, na súťaži sa prezentovali so svojimi prednesmi žiaci všetkých popradských škôl a škôl z okolitých miest a obcí. Preto sme skutočne veľmi radi, že sme získali dobré umiestnenia. Danko Nedoroščík získal vo svojej kategórii krásne tretie miesto, Sabínka sa síce nedostala na stupne víťazov, ale – ako skonštatovala porota – v ich kategórii sa zhodli bez výnimky na šiestich najlepších recitátoroch, hoci nie na rovnakých pozíciách, preto sa udelili dve tretie miesta, dve druhé miesta a jedno prvé; teší nás však, že Sabínka patrila do tejto skupiny.

A ešte jednu vec je treba spomenúť. Hoci Lenka Lukáčová, ktorá v III. kategórii skončila na druhom mieste, už nie je našou žiačkou, lebo prestúpila na gymnázium, stále je tak akosi „naša“ a jej úspech nás veľmi teší.

Ing. Helena Bachledová

Do galérie Okresné kolo Šalianskeho Maťka boli pridané fotografie.

• Stretnutie s poslancom NR SR

• V našej škole sme privítali poslanca NR SR Branislava Grohlinga.
              Rozprávali sme sa o vzdelávaní a pripravovanej reforme v školstve a v
              rámci hodiny občianskej náuky mali žiaci 8. a 9. ročníka možnosť položiť
              otázky týkajúce sa postavenia žiaka, prezentovať názory na súčasné vzdelávanie dozvedieť sa niečo o práci poslanca v parlamente.
              Ďakujeme za návštevu

Do galérie Stretnutie s poslancom NR SR boli pridané fotografie.

• Kolorit slovenského ornamentu

• Dňa 10. januára sme my , žiaci 8. A triedy navštívili priestory Mestskej knižnice vo Svite a prezreli sme si zaujímavú výstavu pod názvom Kolorit slovenského ornamentu, čo je zároveň aj výtvarná súťaž. Táto výstava poukazuje na to, že náš svet je každodenne zaplavovaný toľkými obrazmi, reklamami, či značkami, až sme prestali vnímať myšlienku, ktorá je v nich skrytá. Vďaka tejto výstave sme mali šancu vidieť ornamentové diela a aj sme sa niečo dozvedeli o velikánoch v oblasti ornamentovej tvorby. Najväčším prekvapením pre nás bolo zistenie, že takejto tvorbe sa venoval aj známy slovenský spisovateľ Jozef Cíger Hronský, ktorý teda vedel popustiť uzdu svojej fantázie aj v oblasti výtvarnej tvorby. Hlavne dievčatá boli očarené ornamentmi, ktoré boli vyšité na dobových krojoch a osobne si myslím, že väčšina z nás by nemala problém obliecť si niečo také. Ďalej sme sa dozvedeli niečo nové aj o tvorbe Štefana Leonarda Kostelničáka, ktorý posunul slovenský ornament na vyššiu úroveň a zároveň je aj autorom ornamentálnej výzdoby Pittsburskej dohody. Vďaka výstave sme na chvíľu zabudli na rušný okolitý svet a ponorili sme sa do myšlienok skrytých v ornamentoch.

Zuzana Hudačová

Do galérie Kolorit slovenského ornamentu boli pridané fotografie.

• Exkurzia do Kittsee

• 15. 12 sa žiaci 9. A a 9. B zúčastnili exkurzie NJ do Kittsee. Veľmi zaujímavá bola prevádzka výroby čokoládovne. Najlepšia pre všetkých bola ochutnávka - sladké maškrty sú vynikajúce.

Do galérie Exkurzia do Kittsee boli pridané fotografie.

• Pohni kostrou

• VIDEO

Futbalista Marek Hamšík, horský cyklista Filip Polc a  olympijský víťaz Matej Tóth poslali vo forme „selfie videa“ pozdrav – ocenenie výkonu a nadšenia našich detí v projekte "Pohni kostrou"

Do galérie Pohni kostrou boli pridané fotografie.

• Geografická konferencia

• Utorok,  13. 12. 2016, sa na našej škole niesol nie len v duchu Dňa otvorených dverí , burzy hračiek, ale uskutočnil sa aj 0. ročník školskej geografickej konferencie.  Žiaci 5.-9. ročníka si pripravili zaujímavé príspevky o Zemi, vesmíre, dejoch na Zemi , zaujímavých regiónoch Zeme a iných oblastiach geografie. Dúfame, že toto podujatie zaujalo a bude sa tešiť dlhodobému záujmu, jak zo strany žiakov, tak i rodičov a priateľov školy.

Do galérie Geografická konferencia boli pridané fotografie.