• Experimenty s elektrickým prúdom

• Žiaci 4.B triedy s nadšením uvítali informáciu,že opäť navštívia našu fyzikálnu učebňu s cieľom oboznámiť sa na čo využívame elektrický prúd, čo sú to elektrospotrbiče, jednoduchý elektrický obvod, vodiče, nevodiče (izolanty)... Hodina bola veľmi zaujímavá a veľké poďakovanie patrí p.uč. E.Bobríkovi

• Olympiáda ANJ - šk. kolo

• Milí žiaci, minulý týždeň si žiaci tretieho, štvrtého a piateho ročníka merali svoje sily v anglickom jazyku. V rámci školských kôl si žiaci overili svoje vedomosti z počúvania, čítania a samozrejme z gramatiky.

Tešíme sa, že naši žiaci preukázali "výdatné" vedomosti z angličtiny:-) a samozrejme aj nadšenie z tejto súťaže.

Výsledky sú nasledovné: 3. ročník I. miesto - Hugo Dávid Jankovič II. miesto - Júlia Valčáková III. miesto - Adam Bielený

4. ročník I. miesto - Guinness McVechterová II. miesto - Paulína Lumtzerová III. miesto - Zara Meleky

5. ročník I. miesto - Daniel Kolárik II. miesto - Sofia Ondrejková mimoriadne ocenenie - Petro Sychov

Dvaja žiaci z každej kategórie postupujú do obvodového kola, ktoré sa uskutoční 19. mája 2022 v CVČ vo Svite. Všetkým účastníkom súťaže ďakujeme, víťazom blahoželáme a prajeme veľa úspechov pri reprezentácii školy.Krásny deň:-)

• Učenie vonku

• Učenie v exteriéri na hodine slovenčiny,aj takouto hravou formou si rozvíjame slovnú zásobu.

• Výstava výtvarných prác

• Vo štvrtok sme sa spoločne vybrali na výstavu výtvarných prác našich spolužiakov z 1.C. Výstavu organizuje ZUS Fantázia. Videli sme nádherne práce. Zároveň sme si pozreli aj výstavu karikaturistu zo Spišskej Teplice. Túto výstavu organizuje mestská Kniznica vo Svite.

• Okresné kolo majstrovstiev v atletickom štvorboji.

• V dňoch 10. - 11. mája sa v ZŠ Komenského Poprad konalo okresné kolo majstrovstiev v atletickom štvorboji, ktorý sa skladal z týchto disciplín: beh na 60 m, beh na 1 000 m, hod kriketkou a skok do diaľky. Zúčastnili sa ho aj naši žiaci, kde z dievčat sa najlepšie umiestnila Martina Lukáčová zo 7.A-Š, ktorá obsadila 2. miesto a postúpila na krajské kolo do Prešova. Z chlapcov bol najlepší Viliam Dobias tiež zo 7.A-Š, ktorému tesne o 2 body ušiel postup a obsadil 4. miesto. Všetkým žiakom, ktorí reprezentovali našu školu srdečne blahoželáme.

• Okresné kolo biologickej olympiády

• Pekné umiestnenia na biologickej olympiáde – okres

Kategória – geológia – 1. miesto – Bianka Jakubcová (postup na kraj)

Kategória – zoológia – 3. miesto – Chantal Petra Jankovičová , 4. miesto – Natália Štanclová

Kategória – botanika – 3. miesto – Alexandra Slivková

Gratulujeme!

• Krajské ( diecézne) kolo Biblickej olympiády

• Naše žiačky – Sofia Ruttkayová z 8. A-Š, Lesana Stavná z 7. B a Emma Heldáková z 6. A-Š triedy sa zapojili do Biblickej olympiády. Ako družstvo vyhrali okresné kolo a na diecéznom ( krajskom) kole, ktoré sa uskutočnilo online 26.04.2022 boli úspešnými riešiteľmi, kde získali  7. miesto ale zo stratou len 3,4 bodá do 2. miesta. Dievčatám blahoželáme a ďakujeme za peknú reprezentáciu našej školy.

• Nové knihy v školskej knižnici

• Čitateľský klub SLOVART nás za doterajšiu spoluprácu a za členstvo v čitateľskom klube odmenil bonusovými knihami.

Ďakujeme, že deťom prinášate kvalitné čítanie.

• 6.5.2022 - riaditeľské voľno

• Vec: Oznam o udelení riaditeľského voľna

Riaditeľka ZŠ Komenského 2, Svit, týmto oznamuje, že v zmysle § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov a podľa § 3 ods. 10 vyhlášky MŠVVaŠ SR č. 231/2009 Z. z. o podrobnostiach o organizácii školského roka na základných školách, v znení vyhlášky MŠVVaŠ SR č. 518/2010 Z. z. ktorou sa mení vyhláška MŠ SR č. 231/2009 Z. z., udeľuje na deň 06. mája 2022 (piatok) z organizačných dôvodov riaditeľské voľno pre žiakov 1. až 9. ročníka základnej školy. Riadne vyučovanie pokračuje v pondelok 09.mája 2022.