• Projekt "Tlakový hrniec"

• Do galérie Projekt "Tlakový hrniec" boli pridané fotografie.

Projekt Tlakový hrniec ponúka mladým ľuďom debaty, ktoré majú v prvom rade za úlohu vyprovokovať ku kritickému mysleniu, k vyhodnoteniu a obhájeniu svojich postojov a taktiež má pomôcť žiakom správne a presvedčivo komunikovať. Za projektom stojí Lívia Halmkan, ktorá 2.10.2018 zavítala na našu školu. Naši deviataci tak mali možnosť ochutnať jednu rýchlu a výživnú debatu na tému „Neplánované rodičovstvo“. O tom, či im ochutnávka chutila, svedčia aj priame odpovede žiakov: „Beseda bola zaujímavá a poučná. Ponúkla nám vysvetlenia, ako sa správne rozhodovať. Diskutovali sme o našich názoroch na danú tému. Zaujímavá bola aj prezentácia a štatistika súvisiaca s témou.“

• Prírodovedné múzeum v Bratislave

• Do galérie Prírodovedné múzeum v Bratislave boli pridané fotografie.

Naši deviataci sa v stredu 26.9. 2018 zúčastnili exkurzie v Bratislave. Po príchode do hlavného mesta sme si ešte pred obhliadkou múzea urobili prechádzku Starým Mestom. V prírodovednom múzeu nás už čakal pán sprievodca, kde si  žiaci prezreli a vypočuli prehliadku expozície „Zázrak prírody – biodiverzita Zeme“ so živou a neživou prírodou polárnych oblastí, tundry, tropických lesov, trávnatých oblastí, púští, korálových útesov a pobreží. Po prezentácií si mohli žiaci pozrieť ešte ďalšie expozície:  „Zázrak prírody – biodiverzita Slovenska“ s krásnym medveďom hnedým, diviakom lesným či rysom ostrovidom a expozíciou „Zázrak prírody - Príbeh života na Zemi“ s majestátnym mamutom srstnatým či obávaným mäsožravcom druhohôr velociraptorom.

• Noc výskumníkov

• Do galérie Noc výskumníkov boli pridané fotografie.

V piatok 28.9.2018 sa žiaci 8. ročníkov zúčastnili celoeurópskeho festivalu popularizácie vedy  NOC  VÝSKUMNÍKOV . Cieľom akcie bolo priblížiť mládeži a verejnosti, že veda nie je ťažkopádna, zložitá a komplikovaná, ale aj zábavná a živá.  Podujatie sa konalo v obchodnom centre MAX. Žiaci  navštívili stánky so zaujímavými témami: Mozog a hippokampus v procese pamäte a učenia, výskum v Tatrách, manažérske monopoly, televízne štúdium, poznávajte vesmír  s nami. Vyvrcholením akcie bola  prednáška o novinkách v astronómii v priestoroch kina.

• Čisté hory

• Do galérie Čisté hory boli pridané fotografie.

Ochrana prírody - v našej škole to nie sú len prázdne slová....Okrem toho, že sme pred 2 týždňami čistili Babu, tento víkend sme pomáhali našim veľhorám.