• Školské kolo Šalianskeho Maťka

• Do galérie Školské kolo Šalianskeho Maťka boli pridané fotografie.

Školské kolo Šalianskeho Maťka sa na našej škole uskutočnilo 5. decembra 2017. Do súťaže sa prihlásilo celkovo 21 žiakov: v I. kategórii (2. – 3. ročník) boli štyria, v II. kategórii (4. – 5. ročník) ich bolo 11 a v III. kategórii (6. – 7. ročník) bolo 6 žiakov. Súťažiaci si vybrali rôzne povesti, niektorí z podtatranského kraja, ale aj z iných krajov Slovenska, o hradoch, jaskyniach, či ľuďoch.

V I. kategórii sa stala víťazkou Lesanka Stavná z 3. B, druhé miesto obsadil Jakub Madanský, tiež z 3. B, a na treťom mieste skončila Karin Kostyšáková z 3. A.

V II. kategórii zvíťazil a na prvom mieste sa umiestnil Danko Nedoroščík zo 4. A, druhé miesto získali Šarlotka Zamišková a Michaela Hámorová, obe zo 4. A, a o tretie miesto sa podelili tiež dve súťažiace, a to Sofia Ruttkayová zo 4. A a Radka Dorniaková z 5. B.

Aj v III. kategórii boli viacerí silní kandidáti na víťazstvo. V tejto veľkej konkurencii si prvé miesto získala Bianka Antalová zo 6. B , na 2. mieste skončili Barborka Zámečníková a Sofia Surmíková, tiež zo 6. B, a skutočne tesne za nimi, ako tretie dievčence zo 6. A, a to Vanesa Šimonová a Lucia Poradová.

Ani tento ročník Šalianskeho Maťka porota nemala ľahkú úlohu vybrať víťazov, najmä v III. kategórii, ale ani v II. kategórii, lebo výkony boli veľmi vyrovnané a rozhodovali detaily – postoj, očný kontakt, výslovnosť (najmä ľ je stále veľký problém). Všetkým súťažiacim však ďakujeme za účasť, za vynaloženú námahu a odvahu, víťazom blahoželáme k úspechu a tým, ktorí získali prvé miesto a postup do okresného kola, prajeme, aby našu školu dobre reprezentovali a získali dobré umiestnenie.

Ing. Helena Bachledová

• Naši experti súťažili

• Do galérie Naši experti súťažili boli pridané fotografie.

Vo štvrtok 30. novembra sa 53 žiakov 6.-9. ročníka zúčastnilo celoslovenskej súťaže EXPERT – GENIALITY SHOW, aby si zmerali svoje vedomosti so žiakmi z rôznych kútov našej krajiny každý v dvoch zvolených odboroch z piatich možných a to: Tajomstvá prírody, Do you speak English?, Mozgolamy, Dejiny, udalosti, umenie Svetobežník.

Prvé výsledky by mali byť zverejnené na konci decembra. Budeme ich netrpezlivo očakávať. A veriť v čo najlepšie výsledky.

Držíme Vám palce, milí experti!