• Prehľad akcií

      • Misijná súťaž

      • Do galérie Misijná súťaž boli pridané fotografie.

       Naši „misionári“ - ŠIMON PORADA, LUCIA PORADOVÁ a TIMEA KURPÁŠOVÁ obsadili dnes 4. MIESTO – vo vedomostnej MISIJNEJ SÚŤAŽI žiakov ZŠ Košickej arcidiecézy, ktorá sa konala v Prešove. Súťaže sa zúčastnilo 12 trojčlenných družstiev. Súťažiaci si zmerali vedomostné sily v troch súťažných kolách zameraných na poznatky zo Svätého písma, Katechizmu a života nových blahoslavených kňazov a rehoľníkov. Blahoželáme a tešíme sa na 10. jubilejný ročník súťaže PMD

      • Botanikiáda 2019

      • Aj  tomto školskom roku sa naši žiaci  Michal Bobula a Jessica Jacková zúčastnili  už 10. ročníka populárnej súťaže Botanikiáda pre piatakov, ktorú organizuje Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach – prírodovedecká fakulta. Michal a Jessica síce neskončili v prvej päťke súťaže, ale to nie je podstatné, tu išlo úplne o niečo iné – spoznávať krásy botanickej záhrady, pozrieť si krásnu výstavu vypreparovaného hmyzu (pavúky, škorpióny, modlivky atď.), naučiť sa presádzať rastliny a na vlastné oči vidieť prekrásne živé motýle z celého sveta. O učiteľov bolo tiež postarané – prezentácie na tému „Bataty – sladké zemiaky“, „Klimatické zmeny – suchá a povodne“, „Čajovník čínsky“ a k tomu výborná ochutnávka čajov. Tešíme sa  na budúci rok!

      • Olympiáda v CVČ - 3. a 4. ročník

      • Naši šikovní žiaci obsadili krásne miesta. V kategórii žiakov 4. ročníka sme obsadili všetky ocenené miesta, v kategórii žiakov 3. ročníka sme si doniesli 2. a 3. miesto. Blahoželáme.

      • Olympiáda anglického jazyka v CVČ - 5. ročník

      • Milí priaznivci anglického jazyka,

       chceli by sme sa s vami podeliť o obrovskú radosť z našich vedomostí, ktorú sme "ochutnali" na dnešnej Olympiáde z anglického jazyka pre piatakov. Túto súťaž organizovalo CVČ vo Svite. 

       Naše šikovné žiačky 5.A triedy obsadili popredné miesta. Viktória Kočanová skončila na krásnom druhom mieste a Adela Saksová obsadila tretie miesto.

       Už sa teraz spoločne tešíme na budúci ročník súťaže  a máme nezastaviteľnú chuť do práce a zlepšenia sa v gramatickej časti a slovnej zásobe:-)

      • Prehadzovaná - okresné kolo

      • Postu na kraj!! - naši žiaci na okresnom kolo porazili všetky školy (S. Teplica, L. Teplička, Francisciho PP, Komenského PP) zhodným pomerom 2:0 a postúpili na krajské kolo do Vranova nad Topľou v zložení: A.Jína, K. Kostyšáková, O. Spišák, S. Medvecová, L. Kubala, V. Dobias. Gratulujeme

      • 3.C v Tatranskej galérii

      • V rámci prepojenia teórie s praxou sme s deťmi navštívili Tatranskú galériu v Poprade. Mali sme možnosť vyskúšať si finančnú gramotnosť naostro a to kúpou lístka v autobuse alebo pri platení vstupného. Ako bonus sme mali tvorivé dielne, kde sme sa pohrali s hlinou. Na záver sme sa odmenili sladkou zmrzlinou. Bolo to super piatkové popoludnie s úžasnými deťmi.

      • V Komunitnom centre

      • Veĺmi radi navštevujeme komunitné centrum Bonum, pretože naša spolupráca je od jeho začiatku na výbornej úrovni. Tak tomu bolo aj teraz v máji,spoločne sme si vyrobili darčeky pre naše mamky.

      • Návšteva z Užhorodu

      • Učitelia a žiaci z užhorodských škôl na návšteve v našej skole. Zároveň otvorili fotografickú výstavu o ľudských právach očami detí.

      • Prednes v nemeckom jazyku

      • 15.5. 2019 sa trio dievčat z našej školy zúčastnilo prednesu v NJ. V kategórii 5. – 7. ročníka získala Katka Grenerová 2. miesto v prednese poézie, Sofia Surmíková 3. miesto v próze. Lisa Jakuboci obsadila 3. miesto v prednese prózy v kategórii 8. – 9. ročníka. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu a srdečne blahoželáme!

      • Štúrov Zvolen

      • Laura Božíková a Jakub Madanský dnes bojovali v regionálnom kole rétorickej súťaže Štúrov Zvolen. Veľmi nás potešil úspech Laury, ktorá sa umiestnila na 1. mieste a postupuje na celoslovenské kolo do Zvolena! DRŽÍME PALCE!

      • Návšteva Európskeho parlamentu

      • V dňoch 15.-18. apríla dve žiačky našej školy - Stanka Čonková a Eunika Mervartová navštívili Európsky parlament v Štrasburgu. Pozvanie sme dostali priamo od pani europoslankyne Jany Žitňanskej a boli sme jej poslednou, oficiálne pozvanou skupinou. Program návštevy bol veľmi pestrý.

       V prvý deň návštevy sme navštívili stredoveký, precízne zrekonštruovaný hrad Château du Haut-Koenigsbourg a neskôr dotykovú ZOO na Montagne des Signes s voľne žijúcimi opicami. Podvečer sme sa akreditovali v Európskom parlamente, kde sme pozorovali rokovanie europarlamentu, následne nás privítala pani europoslankyňa Žitňanská a búrlivo sme diskutovali o budúcnosti Európy, ale aj Slovenska. Očarila nás najmä svojou ľudskosťou, ktorú neustále vnáša do svojej odbornej politickej činnosti.

       V druhý deň návštevy nás čakala prehliadka historického centra (Place Gutenberg, La maison „Au Pigeon“, PalácRohan, La masion Kammerzell, Katedrála Notre Dame de Strasbourg).Dievčatá boli nadšené exponátmi v paláci Rohan, kde sme mohli obdivovať diela talianskych renesančných majstrov a mnohé ďalšie zvučné mená výtvarného romantizmu, klasicizmu, či výtvarnej moderny 20. storočia. Katedrála Notre Dame de Strasbourgh očarila svojou majestátnosťou a veľkoleposťou. Ako učiteľku ma veľmi hrial úžas, ktorý sa odrážal v očiach mojich žiačok. Nezabudnuteľný, charakter budujúci zážitok. Nádherný deň zakončila dychberúca plavba loďou po kanáloch Štrasburgu. Celý čas sa o nás ukážkovo starali, ocenili sme aj nové gastronomické zážitky.

       Sme veľmi vďační p. europoslankyni Žitňanskej za možnosť spoznávať a učiť sa od osobností pôsobiacich v europaralmante a taktiež sa edukativný a pestrý program, ktrorý si pre nás pripravili.

       Na záver pripájam zážitky žiačok, ktoré označili ako svoje naj:

       ČoNková Stanka: "Tak ako začať .. nečakala som že sa tam niekdy dostanem. Veľmi si vážim že som mala príležitosť ísť do Francúzska. Bolo úžasné vidieť iných ľudí ako si tam žijú aké tam majú tradície a kultúru.. Majú tam krásne pamiatky, úplne mi to otvorilo oči. Bolo úžasné vidieť ich svet, strašne sa mi páčil europarlament, pretože by som ho len tak vo svojom bežnom živote nemohla uvidieť. Preto si to vážim ešte viac, že som tam mohla ísť práve ja. Bolo super spoznať nových ľudí a vidieť svet úplne inými očami. A práve preto som sa rozhodla, že na sebe zamakám ešte oveľa viac! Bolo to úplne super a strašne si to vážim 🙂"

       Eunika Mervartová: "Bola som očarená expozíciou Paláca Rohan, umelcov ako Giotto, van Dyck, Botticelli, Tinotetto či El Greco človek nevidí každý deň. Europarlament bol jednoducho WAU, osobnosti ako p. europoslankyňa Žitňanská, boli veľmi inšpirujúce, tiež stredoveký zrekonštruovaný hrad sa mi veľmi páčil, kedže milujem históriu, ďalej úžasná plavba loďou, tých naj je strašne veľa... ďakujem za tento nádherný zážitok. "