• Deň Zeme v 1. C

• Deň zeme – tento deň žiaci  1.C oslávili netradične. Počas celého týždňa sa venovali téme ako chrániť našu planétu. Spoločne sme vytvorili vlak na triedenie odpadu, riešili rôzne úlohy, aby sme rozosmiali našu Zem. Navštívila nás aj pani policajtka, ale nie preto, aby nás zatkla pre zlé správanie, ale preto, aby nám ukázala, ako správne jazdiť po ceste na bicykloch, keďže bicykel je jediný dopravný prostriedok, ktorý nepotrebuje žiadne palivo. Spoločne s tretiakmi sme zasadili stromček, ktorý sme dostali od Tárajka a Popletajky. Veľkým prekvapením bola pre nás zlatá rybka, ktorej sa páčilo v našom malom jazierku. Ale čo bolo najdôležitejšie, splnila nám pár želaní. Prišiel k nám na besedu ujo rybár p. Peter Mazur. Dozvedeli sme sa veľmi veľa nových informácií o rybkách, ale aj o návnadách. Strom  štyroch ročných období nám zdobí našu triedu. Ale čo je najdôležitejšie, zistili sme , že je veľmi dôležité chrániť našu planétu.

• Štúrov Zvolen

• 2. 5. 2019 sa v aule našej školy uskutočnilo šk. kolo náročnej súťaže v rétorike - Štúrov Zvolen. Sily si zmeralo 17 žiakov a tu sú tí najlepší :

1. kategória : 1. miesto - Jakub Madanský, 4. B

2. miesto - Laura Michlíková, 5. A-Š

Janka Fendeková, 6. B

3. miesto - Viktória Kozubová, 5. B

2. kategória : 1. miesto - Laura Božíková, 8. A-Š

V regionálnom kole nás budú reprezentovať Jakub Madanský a Laura Božiková, obom im budeme držať palce!

• Múzeum letectva

•      Členovia historického, geografického a turistickopoznávacieho krúžku majú za sebou ďalšiu zaujímavú akciu.

V sobotu sa zúčastnili exkurzie do Košíc, kde si prezreli expozíciu múzea letectva. Dozvedeli sa mnoho informácií o histórii letectva, o založení múzea, ktoré vzniklo  z iniciatívy bývalého prezidenta SR pána Rudolfa Šustera, ktorý osobne získal mnohé exponáty,  i o jednotlivých vystavených lietadlách, vrtuľníkoch, historických autách, bicykloch a ďalších dopravných prostriedkoch. Zároveň mali možnosť „obzrieť“ si z vnútra bývalý vládny letecký špeciál i dopravné lietadlo sovietskej výroby určené na prepravu osôb najmä do arktických oblastí Sibíri.

Zažili tak opäť niečo nové, opäť niečo zaujímavé...

• Čistenie potokov a studničiek

• V rámci projektu „Zelená škola“ sme sa zúčastnili 1. mája enviroakcie pod názvom „Čistenie potokov a studničiek“. Od odpadu, ktorý sme postupne aj recyklovali, sme vyčistili územie okolia studničky vo Svite, okolie teplického lomu, ale aj povodia rieky Poprad s priľahlými prítokmi. Zúčastneným učiteľom a žiakom ďakujeme za výbornú environmentálnu akciu.

• Do galérie Perohryz 2019 boli pridané fotografie.

Redaktorky nášho Komeňáčika sa 30. apríla vydali do Košíc, aby sa zúčastnili vyhodnotenia súťaže školských časopisov - Perohryz 2019, kde získali čestné uznanie :) Po vyhodnotení sa venovali rozboru časopisu a získali množstvo cenných rád od porotcov. Nakoniec sa našla chvíľka aj pre oddych na námestí tohto krajského mesta :)

• Deň Zeme

• Aj planéta Zem má svoj sviatok. DEŇ ZEME sa tradične oslavuje 22.4. a ôsmaci si ho pripomenuli konferenciou.