• NÁVŠTEVA MÚZEA TANAP

• V piatok sme využili krásne počasie a išli do múzea TANAPU. To, čo sme tam videli, zaujímalo nielen tretiakov, ale aj siedmakov. Pozreli sme si aj film o svišťovi a dozvedeli sa kopec nových informácii. Múzeum je krasne, exponáty nádherne. ĎAKUJEME

• NOC VÝSKUMNÍKOV 8.A-Š a 8.B

• Posledný septembrový piatok sa na Slovensku tradične uskutočňuje jedinečný festival vedy NOC VÝSKUMNÍKOV, ktorý zavítal aj do Popradu. Tento rok prebehol už 17. ročník a preto si ho žiaci 8.A -Š a 8.B nenechali ujsť. Cieľom tohto podujatia je priblížiť výskum a inovácie širokej verejnosti a ukázať tak,ako ovplyvňuje náš každodenný život. Osobitným cieľom je podpora mladých ľudí pri rozhodovaní sa pre vedeckú kariéru. Hlavnou témou tohto ročníka bola VODA a UMELÁ INTELIGENCIA.

Páni učitelia Tomáš Švagerko a Katarína Hudáčová Želonková

• 8. ROČNÍK JESENNÉHO BEHU SVITOM

• 8. ročník Jesenného behu Svitom...si našiel opäť svojich priaznivcov zo širokého okolia. Tento rok sa ho zúčastnilo 370 pretekárov. Pani primátorka Ing. Dáša Vojsovičová slávnostne otvorila a odštartovala prvú kategóriu...a ostatné už bolo na samotných športovcoch. Skvelá organizácia, ideálne počasie, úžasná kulisa divákov sa odrazili aj na nálade a výkonoch súťažiacich. Ďakujeme všetkým - organizátorom, trénerom, pretekárom, rozhodcom, fotografom, polícii aj všetkým divákom Tešíme sa opäť o rok.

• ZDRAVÝ FAREBNÝ TÝŽDEŇ - STREDA

• Čo je zdravšie? Mlieko, jogurt alebo syr? My to vieme a aj vám to povieme. Všetko. A viete prečo? Lebo je to z mlieka. Aj my sme dnes ochutnali, čo nám naše pani kuchárky zo pripravili. A bolo to výbornééé Ďakujeme Znovu sme sa rozprávali, spievali, hrali a posunuli sme sa na našej ceste poznania o kúsok ďalej. Veľmi nás to bavilo. Deň mlieka v školskej jedálni nie je len dnes, ale pre nás celý rok. Pani učiteľka Andrea Lazarová a všetky pani učiteľky z prvého stupňa.