• Slovenské finále Čokoládovej tretry 2023 Košice 16.06.2023

• Postup na medzinárodné semifinále do Ostravy si vybojovala v behu na 100m 6.miestom MICHALÍKOVÁ Barborka časom 18,11sek.

PROKOPOVIČ Miško v hode raketkou výkonom 33,10m na postupové miesto mu chýbali 2 metre. Obaja boli skvelí

Gratulujeme

• ŠKD so SZUŠ

• Záver týždňa sme si s klubáčikmi a Fantáziou spríjemnili maľovaním na rôzne spôsoby. Maľovanie bolo veselé, behavé a tvorivé.

• 5.B a 5.C na výlete.

• Kde ? Športový areál Vitališovce, kde boli pre nich pripravené rôzne atrakcie. Vyskúšali si aké je to byť v obrovskej guli nazývanej zorbing, jazdili na terénnych štvorkolkách, ródeo býkovi, vyskúšali si streľbu z luku a vzduchovky, nestratili sa v bludisku. A že to bola zábava pozrite si sami. Pani učiteľka Lenka Meňhartová Kavová

• Tvorba vlastných projektov na hodinách matematiky v 9.A-Š a 9.B

• Na posledných hodinách matematiky v 9. ročníku sme sa venovali tvorbe projektov. Vyskúšali sme si vlastné štatistické skúmanie- počítali sme autá na parkovisku, na diaľnici podľa farieb, značky, špz, zisťovali sme obľúbené čísla, farbu vlasov u členov rodiny, sledovanosť zápasov hokejovej extraligy, počet trofejí jednotlivých klubov v Lige majstrov, počet ľudí na jednotlivých poschodiach v bytovke, počet súrodencov.....Všetky získané údaje sme následne spracovali v tabuľkách a grafoch, vyvodili sme závery a odprezentovali na hodine. 9.A +9.B a pani učiteľka Lucia Matfiakova Harhovska

• Beseda "Nenávistné prejavy" pre 7.A-Š a 8.A-Š

• S Mgr. Martinom Juricom z kancelárie pre obete trestných činov, ktorý sa v rámci aktivít venuje aj preventívno osvetovým aktivitám sme mali besedu na tému ,,nenávistné správanie" a v spolupráci s národným projektom podpory ochrany detí pred násilím bola žiakom odprezentovaná aj národná linka pre deti v ohrození Viac ako NI(C)K,ktorú odprezentovala Mgr. Kristína Vincová -koordinátorka ochrany detí pred násilím.

Pani učiteľka Lucia Sedliačiková

• Škola v prírode- deň štvrtý

• Dnešný deň sme začali v rozprávkovej dedinke Habakuky. Videli sme dve rozprávky Pavla Dobšinského - Zlatú priadku a Medovníkovú chalúpku. Deti si pri dlho očakávaných nákupoch precvičili finančnú gramotnosť v praxi. Po odpočinku sme sa zmenili na indiánov a zahrali sme si úplne nové hry. Večer sme začali vyhodnotením celého týždňa a ukončili narodeninovou párty.

• Klubáči v SZUŠ Fantázii

• Aj keď včera pršalo v ŠKD bolo veselo. Klubáči boli v SZUŠ Fantázii,kde sa naučili rozdiel medzi hlukom a zvukom a zistili aj to, že naše telo môže vydávať rôzne zvuky.

• Škola v prírode - deň tretí

• Dnes nám počasie síce až tak neprialo, ale dopoludnia sme stihli prechádzku na Polianku. Poobede došlo k malej výmene. Deti robili program pani učiteľkám. Pani učiteľky navštívili na izbách wellnes, kaderníctva, telocvične, herne, taliansku reštauráciu, kino, ordináciu a poriadne si to všetci užili. Večer sme zavŕšili super tanečnou zábavou.

• ŠKD na výstave "Očami detí"

• SZUŠ Fantázia, ktorú navštevujú aj naši žiaci, nás dnes pozvala na výstavu výtvarného odboru Maľujeme s Fantáziou "Očami detí".

Videli sme krásne práce našich kamarátov a deň sme ukončili obľúbenou zmrzlinou.

• Škola v prírode - deň 2

• Po rannej rozcvičke a raňajkách sme sa pokúsili o výstup na Novú hoľu. Síce sme na vrchol nevyšli, ale výhľady stáli za to. Popoludní prišli za nami záchranári horskej záchrannej služby. Oboznámili nás so svojou prácou, mohli sme si čo to aj vyskúšať a nakoniec nás pozvali do svojej garáže, kde sme si pozreli ich techniku. Deň sme zavŕšili spoločnými hrami.

• Hodina Rozvíjania špecifických funkcií trošku inak

• Písanie koncoročných písomiek nám pripomína, že sa blíži koniec školského roka a vzdelávanie už máme takmer za sebou. Pre žiakov 6.Š triedy sme si pripravili aktivitu, kde nie sú dôležité vedomosti, hodnotenie vyučujúcimi, či skúšanie, ale naopak jedinečnosť, sebahodnotenie a sebareflexia. Žiaci mali nakresliť svoj vlastný erb, ktorý by ich vystihoval. A aby to nemali ľahké, erb museli aj pútavo odprezentovať a vysvetliť aj ostatným, čo ich vystihuje. Aj keď sme povedali, že erb nebudeme hodnotiť, myslíme si, že všetky boli na výbornú.

Jana Kičinová – školský špeciálny pedagóg

Marianna Šramková – školský psychológ

• Ako dlho žijú včely na zemi?

• Sto miliónov rokov! Minimálne tak dlho žijú včely na zemi. A tak sme s druhákmi spoznávali život včiel, ktoré sú pre náš život veľmi potrebné. Žiaci spoznali náradie, ktoré včelár potrebuje k svojej práci, taktiež ako sa včielky vyvíjajú a ako žijú vo svojom úli. Pani asistentka Veronika Zummerová

• Vyhodnotenie "Zberom papiera si našetri na výlet"

• Tí najlepší

Na začiatku bola výzva *Zberom papiera si našetriť na výlet* Zapojilo sa 20 tried a spolu sa vyzbieralo takmer 13 000 kg. A tí najusilovnejší boli dnes ocenení. A keďže výlety sú v plnom prúde, iste im odmena príde vhod. 8.A, 5.A, 6.B Blahoželáme a ďakujeme za iniciatívu, aj za malý krok k ochrane životného prostredia. Pani učiteľka Milica Molnarova

• Krajské kolo atletickej súťaže Čokoládovej tretry v Košiciach

• Do súťaže sa prihlásilo mnoho detí z rôznych škôl a atletických klubov. Znova sa nám potvrdilo, že máme v škole šikovných športovcov.

Vybojovali sme dve nominácie na MSR, Miško Prokopovič v hode raketou a Barborka Michalíková v šprinte na 100 m

gratulujeme

. Zarka, Bianka a Tamarka podali rovnako skvelé výkony Naši malí športovci sa osobne stretli aj s Jankou a Dankou Velďákovými. Držte nám palce, v piatok zabojujeme o postup na Zlatú tretru do Ostravy Erik Stenchlák