• Taliansko, Verona - klenot renesancie

• Druhý deň poznávacieho zájazdu sme začali pri starorímskej aréne k mostu Ponte Grande. Samozrejme sme nemohli vynechať slávny balkón zo Shakespearovej hry Rómeo a Júlia, Palazzo Veneto, Castello Vecchio..... mnohé iné. Uvedomili sme si, že ulicami tohto mesta kráčala história.

Verona amore mio!

• Dejepisno-poznávacia exkurzia v Taliansku deň 1.

• Pozdravujeme z dejepisno-poznávacej exkurzie v Taliansku

Deň 1

- v ranných hodinách jadranské prístavné mesto Terst, následne zámocký komplex Miramare,

- presúvame sa do historického mesta Padova, kde nás ešte čaká bohatý program až do večera.

Zajtra Vám opäť pošleme krátke info.

CIAO!

• Upracme si Slovensko

• Trieda 6. B sa so svojím triednym učiteľom Tomášom Švagerkom podujala na čistenie okolia Háganského potoka a pozrite, ako im to išlo :)

• 21. apríla 2023 - riaditeľské voľno

• Riaditeľka ZŠ Komenského ulica 2, Svit, týmto oznamuje, že v zmysle § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov udeľuje na deň 21. apríla 2023 (piatok) z organizačných dôvodov na zabezpečenie aktualizačného vzdelávania pedagogických a odborných zamestnancov našej školy – riaditeľské voľno pre žiakov 1. – 9. ročníka ZŠ Komenského 2, 05921 Svit. Riadne vyučovanie pokračuje v pondelok 24. apríla 2023.

• Učíme sa v 2.A

• Už v druhom ročníku sa učíme tvrdé a mäkké y, i. Ide nám to veľmi dobre pani učiteľka Martina Ferjančeková

• Našetri si na výlet

• Výlety už plánujeme

.... také sú predbežné výsledky v zbere papiera, veríme, že jarné upratovanie pomôže aj ostatným triedam zapojiť sa a prispieť si tak finančne na svoj výlet pani učiteľka Milica Molnarova

• Odznak zdatnosti - 4. miesto v krajskom kole

• Skvelý úspech na krajskom kole! Gratulujeme!

Naši žiaci sa zúčastnili krajského kola odznaku zdatnosti družstiev v Prešove, kde v konkurencii 26 družstiev sa umiestnili najlepšie z okresu. Obsadili veľmi tesné, ale pekné štvrté miesto. Pán učiteľ Miroslav Javorek

• HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

• V pondelok sa dve naše žiačky, Kia Kozubová z 9.B a Lívia Ondirková z 5.C, zúčastnili okresného kola recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Konkurencia bola veľká, recitátori a recitátorky z ostatných škôl boli výborní, rovnako ako naše dievčatá, ktoré sa síce neumiestnili, no načerpali mnoho inšpirácie a motivácie.

Gratulujeme

im k ich výkonu a ďakujeme im za krásnu reprezentáciu našej školy.

• Marec mesiac knihy v 3.B

• Mesiac kníh sme uzavreli návštevou mestskej knižnice. Pani knihovníčka nám ukázala nové knihy a spolu sme si zasúťažili. Keďže sme trieda, ktorá rada číta, vypožičali sme si aj nové knihy. Dakujeme. 3.C a pani učiteľka Andrea Lazarová

• Prevencia pred kyberšikanou so #Cyber4Kids

• Naši piataci a šiestaci mali možnosť absolvovať workshop zameraný na prevenciu pred kyberšikanou. Svet internetu sa stal neodmyslitelnou súčasťou nášho života, ale okrem pozitív prináša aj skryté nástrahy. Žiaci si hravým spôsobom vyskúšali rôzne situácie, ktoré sa môžu vyskytnúť pri komunikácii na internete, ale tiež aj spôsoby, ako a koho požiadať o pomoc, keď sa stanú obeťou kyberšikany. Dozvedeli sa čo je to digitálna stopa a že sociálne siete nie sú primárne zlé, ale je potrebné uvažovať aj nad tým, čo sami na ne pridávame a zdieľame s ostatnými. Atmsféra na workshope bola živá a plná podnetov. Ďakujeme za túto skúsenosť organizácii #Cyber4Kids a opätovné uvedomenie si, aké dôležité miesto má morálka nielen v reálnom svete, ale aj vo virtuálnom.

• Beseda s dobrovoľníčkami z Mery´s Meals

• “Ak nemôžeš nasýtiť sto ľudí, nasýť aspoň jedného”

Matka Tereza

Dnes milióny detí nemôžu chodiť do školy a milióny ďalších detí sú pri vzdelávaní odkázané na potravinovú pomoc. V týchto obzvlášť náročných časoch je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým, aby sa na ne nezabúdalo. Spoločne môžeme zmeniť veci k lepšiemu, dať deťom nádej a zmeniť ich príbeh.

Ako ? O tom nám prišli porozprávať 28.03. 2023 dve mladé dobrovoľníčky Katka a Betka z organizácie Maryś Meals.

Mary's Meals je medzinárodné charitatívne hnutie. Účinne bojujeme proti hladu vo svete. Poskytuje deťom jedlo v mieste vzdelávania, čím ich motivuje chodiť do školy a budovať si lepšiu budúcnosť.

• 3. miesto v rámci celoslovenského finále Jazykový kvet

• 3. miesto v rámci celoslovenského finále Jazykový kvet pre našu úžasnú Mariannku Galajdovú:-)

Na našej škole máme výnimočné talenty a dôkazom toho je aj naša spolužiačka Mariannka Galajdová z 8.B, ktorá svojou poviedkou v anglickom jazyku dokázala, že ak ťa niečo baví, tak úspech sa určite dostaví. Jej príbeh mal názov - Gardens of the human will.

Poviem Vám, že jeho myšlienka, spracovanie a slovná zásoba ukradli spánok nejednému čitateľovi:-), pretože bol jednoducho fantastický.

Gratulujeme!

Prajeme Vám krásny deň

• Šachový turnaj

• Milí nadšenci šachu,

už túto stredu si zmeriame sily v tejto logickej a zábavnej hre...

Stretneme sa hneď po 2. vyučovacej hodine (o 8.35 ) v aule školy, kde si dáme bližšie inštrukcie a vysvetlíme pravidlá.

Teší sa na Vás školský parlament:-)

Krásny deň všetkým