• Rozlúčka s triednou učiteľkou

• V piatok 25.6.2021 rodičia spolu s deťmi z 3.C pripravili prekrásnu rozlúčku s triednou učiteľkou Zuzanou Magerovou. Deti počas vyučovania zistili akú farbu má najradšej a potom rodičia vymysleli nádherné darčeky. Veď posúďte sami...

• Moje NIE zlu

• Dňa 22.6.2021 sa Janko Dratva, žiak 5.B, zúčastnil slávnostného vyhlásenia výsledkov krajskej súťaže v tvorbe komiksových príbehov Moje NIE zlu v Prešove. Aj keď sa Janko neumiestnil, vyslúžil si čestné uznanie poroty, ktorej členom bol aj Doc. PhDr. Peter Karpinský PhD.. Po vyhlásení výsledkov mladí autori absolvovali tvorivé dielne s výtvarníkom, ilustrátorom a grafikom Martinom Luciakom, ktorému sa mohli pochváliť aj vlastnou tvorbou...

• Prváci na farme

• Žiaci 1.C sa vďaka úžasným rodičom a starým rodičom svojej spolužiačky dostali na minifarmu, kde sa mohli pomojkať so zajačikmi, nakŕmiť, ale aj vyskúšať si podojiť kozičky. Nazreli dokonca aj do vtáčieho hniezda.

• Krásy Liptova

• 22. júna sme strávili ako kolektív 7.B, 8.A a 8.B na výlete. Naším cieľom bol neďaleký Liptov. Spoločné zážitky sa začali v Liptovskom Trnovci, kde sme nastúpili na výletnú loď Mária, ktorá sa plavila pod vedením zábavného kapitána a jeho asistentky. Tu sme obdivovali krásy okolitej prírody a zistili sme, že maximálna hĺbka Lipovskej Mary je až 43 m a je odtiaľ nezabudnuteľný výhľad na Nízke, Vysoké a Západné Tatry, Malú a Veľkú Fatru a krásne Chočské vrchy. Po plavbe sme sa zastavili na miestnych atrakciách a potom sme sa všetci posilni, na spiatočnú cestu domov, v McDonalde. Príjemne unavení, nasýtení a zdraví sme sa všetci popoludní vrátili domov...a počasie? Bolo určite slnečno a veľmi horúco, ale dodržiavali sme pitný režim:-)

Kolektív 7.B, 8.A a 8.B triedy

• Športovky v akcii

• Športové triedy 6., 7., a 8. ročníka v rámci hodín športovej výchovy nakrútili prvé kilometre. Konečne nám to situácia dovolila. Trasa ZŠ Komenského - Lopušná dolina v smere na Vápenicu ( kopec )

Niektorí športovci si dali individuálnu výzvu a najlepšie časy sa pohybovali pod 10 min. 🙂

• Hviezdoslavov Kubín - 2. stupeň

• 27. mája sa nám podarilo uskutočniť školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy - Hviezdoslavov Kubín. Účasť bola síce nižšia ako minulé roky, o to viac si vážime skvelé výkony všetkých súťažiacich.

II. kategória - poézia

1. miesto - Alexandra Fedorová (6. B)

2. miesto - Lucia Šuhajová (6. B)

3. miesto - Xénia Dudeková (5. A-Š)

II. kategória - próza

1. miesto - Ján Dratva (5. B)

2. miesto - Bianka Debreová (5. A-Š), Lesana Stavná (6. B)

3. miesto - Laura Kováčová (6. B) , Nicol Kulíková (6. B

III. kategória - poézia

1. miesto - Viktória Kozubová (7. B) , Sofia Ruttkayová (7. A)

2. miesto - Erika Berkyová (8. B)

3. miesto - Lilly Šidlovská (7. A)

III. kategória - próza

1. miesto - Šarlota Zamišková (7. A)

Blahoželáme!

• Mám sporiť alebo si požičať?

• Mám si sporiť alebo si peniaze požičať? Aké sú moje potreby? Koľko ma bude stáť úver? Ako sa zorientovať v ponuke bánk?  Mám sa poistiť? Ako môžem znížiť svoje výdavky?

To sú  iba  niektoré otázky, ktoré riešili žiaci 7. ročníka na besede s finančníčkou, aby zvýšili svoju  finančnú gramotnosť a boli zodpovednejší.

• Medzi našimi prvákmi sa tento týždeň hľadal Matematický génius a Kráľ čitárik.

• Medzi našimi prvákmi sa tento týždeň hľadal Matematický génius a Kráľ Čitárik. Výsledky už poznáme a víťazom blahoželáme. Kráľ Počítajko udelil diplom týmto géniom v matematike v prvom ročníku: 1. miesto Martina Mekýš a Timea Hanzely 2. miesto Janka Heldáková a 3. miesto Timotej Dobrovič. Kráľ Čítajko udelil diplomy týmto žiakov v čítaní s porozumením: 1. ročník: 1. miesto Janka Heldáková 2.miesto Viktória Pachoňová a 3. miesto Rebeca Hozová. V druhom ročníku najlepšie čítajú s porozumením: 1. miesto Lenka Moskáľová 2.miesto Šimon Marčok a 3. miesto Emma Dorniaková. Blahoželáme a tešíme sa s nimi.

• Pozvanie pre všetkých čitateľov.

•  Milí žiaci, verím, že radi čítate, a že si v našej školskej knižnici nájdete knihu, ktorá vás zaujme. U nás si môžete  oddýchnuť a príjemne stráviť svoje voľné chvíle, alebo pracovať na školskom projekte.

Teším sa na vás každú stredu a štvrtok od 12:30 do 14:00.

Monika Jurinyiová

• Deň radosti

• Na dnešný deň sme sa veľmi tešili. S očakávaním prekvapenia v areáli našej školy nás prekvapila aj mamička našej Timky, a tak sme sladko začali deň. Chutilo nám, veľmi pekne ďakujeme. A náš tím cestovateľov sa vybral po dobrodružnej ceste. Skvelé stanovištia, zaujímavé úlohy a nakoniec odmena za náš výkon. Ďakujeme za skvele prežitý deň. Žiaci 2.A