• SZŠ škola na hodinách biológie

• Prvá pomoc pri zástave srdca, masáž srdca, umelé dýchanie z úst do úst, Gordonov manéver, Heimlichov hmat, výklad učiva – zrak, to všetko sa naučili žiaci 7.A-Š, 7.B na otvorených hodinách biológie za prítomností pani profesoriek zo Strednej zdravotníckej školy v Poprade. Pani profesorkám zo SZŠ za ich ochotu a strávený čas na hodinách biológie ďakujeme.

• Do galérie Hodiny RŠF boli pridané fotografie.

Máme radi hodinyRŠF. Okrem toho, že prácou s týmto drobným a jemným materiálom precvičujeme jemnú motoriku- opakujeme abecedu, cvičíme sústredennosť, trpezlivosť, navzájom si pomáhame, máme z práce radosť. Každá hodina je pre nás obohatením

• Knihy dávnych čias

• Kniha, ktorá má 346 rokov. To je už historický vek. Výstava kníh bola v našej školskej knižnici pripravená pre žiakov v rámci podujatí v mesiaci marci. Žiaci hľadali knihy v knižniciach starých rodičov a naozaj sa mohli pochváliť „úlovkami“ z dávnych čias. Do súťaže sa zapojilo 7 tried a 46 kníh. Miesto víťaza si zaslúžila Nicol Kulíková zo 4.B, ktorá nám prepožičala knihu z r. 1773. Blahoželáme víťazke a dúfame, že výstava obohatila nás všetkých. Zároveň ďakujeme všetkým, ktorí boli ochotní knihy zapožičať.

• STUDŇA ŽIVEJ VODY

• Naša pôstna aktivita pre deti! Pôstne obdobie je časom milosti. Tak ako ľudské telo potrebuje vodu aj my potrebujeme byť každý deň s Ježišom. On nám dáva silu a stojí pri nás v každej chvíli. Ježiš túži prežívať s nami všedný deň i "dobro-družné" chvíle. Tak naplňme studňu nášho srdca živou vodou Božej blízkosti a lásky. Deti napĺňajú studňu kvapkami lásky, ktoré dostávajú za účasť na sv. omši a krížovej ceste.

• Prváci v školskej knižnici

• Pri zoznamovaní sa s písmenkom Č sa prváci dozvedeli, že Anička čítala bračekovi Janíčkovi z knihy „Rozprávky o psíčkovi a mačičke.“ Nezaváhali ani na chvíľu a vybrali sa do školskej knižnice, aby sa z tejto rozprávkovej knihy dozvedeli veľa zaujímavých, ale podľa nich hlavne vtipných príbehov...

• Kondičné cvičenie - CrossFit

• V piatok 8.3. žiaci siedmeho ročníka pod vedením našej bývalej žiačky Tímey Javorekovej, ktorá momentálne študentkou na Akadémii Policajného zboru v Bratislave absolvovali kondičné cvičenia v podobe CrossFitu

• Exkurzia v SHMÚ Gánovce

• Žiaci 5.A a 5.B boli 22. 3. 2019 na  Dni otvorených dverí v Slovenskom hydrometeorologickom ústave v Gánovciach v rámci predmetu geografia. Exkurzia spočívala v prezentácií a vysvetlení jednotlivých meteorologických prístrojov a ich funkcií. Na konci prednášky mohli žiaci sledovať vypustenie meteorologického balóna. Pracovníkom SHMU v Gánovciach ďakujeme!

• Okresné kolo Biblickej olympiády

• OKRESNÉ KOLO BIBLICKEJ OLYMPIÁDY Naši žiaci – Šimon Porada, Timea Kurpašová a Lucia Poradová obsadili 5. miesto na okresnom kole Biblickej olympiády, ktoré sa konalo 20.3.2019 v Poprade. Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a farnosti.

• Voda - modré zlato

• VODA – MODRÉ ZLATO Niektoré kultúry vodu volajú aj „modré zlato“. Je cennejšia a vzácnejšia ako zlato a je naozaj dôležitá pre život každého človeka. SVETOVÝ DEŇ VODY (22.3) sme si pripomenuli aj na hodine NÁBOŽENSTVA. Snažili sme sa vnímať vodu ako veľmi vzácny Boží dar. Vo Svätom Písme sa so symbolom vody stretávame veľmi často (stvorenie sveta, Potopa, Krst, Prvý zázrak...) Žiaci si na kvapku mali nakresliť a napísať situácie, v ktorých sa pre nás voda stáva darom. V modlitbe sme ďakovali Bohu za dar vody. Rozprávali sme aj o tom, ako zodpovedne máme používať vodu a ako sa naučiť šetriť vodou v bežných činnostiach, ktoré vykonávame. Bože, vďaka za DAR VODY!

• Na návšteve v MŠ Mengusovce

• Tretiaci navštívili aj ďalšiu našu kmeňovú škôlku - tentokrát v Mengusovciach. Opäť sme čítali žiakom a pracovali s textom. Veď je predsa mesiac knihy.

• Krúžkari v Markušovciach

•  V sobotu naši žiaci v rámci krúžkovej činnosti navštívili kaštieľ v Markušovciach, ktorý je veľmi pekný aj s okolím a oplatí sa ho navštíviť. Počasie bolo príjemné so slniečkom a tak naše zážitky boli ešte viac umocnené.Tešíme sa na ďalšie výlety.

• Spolupráca so SOŠ Jána Antonína Baťu vo Svite

• Žiaci ôsmeho ročníka sa v marci v rámci spolupráce so SOŠ Jána Antonína Baťu vo Svite zúčastnili otvorených hodín chémie. Žiaci pracovali na laboratórnych prácach z chémie, pri ktorých im v laboratóriách strednej školy pomáhali domáci učitelia aj starší žiaci. Žiakom sa veľmi páčilo, že mali možnosť vyskúšať si chémiu aj po tej praktickej stránke, v kvalitne vybavených laboratóriách strednej odbornej školy. Veríme že takáto spolupráca medzi školami bude pokračovať aj do budúcna.