• McDonald cup futbal - najmladší žiaci

• Najmladší žiaci Mc Donalds CUP:
              ZŠ Štrba - ZŠ Liptovská Teplička 4:4 (penalty 3:2)
              ZŠ Komenského Svit - ZŠ Štrba 4:6
              ZŠ Liptovská Teplička - ZŠ Komenského Svit 6:4

postupuje na okresné kolo: ZŠ Štrba a ZŠ Komenského Svit (usporiadateľ).
              Sú to naši najmladší reprezentanti a VEĽMI SA SNAŽILI !!! Držíme Vám palce.

Do galérie McDonald cup futbal - najmladší žiaci boli pridané fotografie.

• Malá finančná akadémia

• V apríli sa žiaci 1.C zúčastnili malej finančnej akadémia, kde sa hravou formou oboznámili s prvkami finančnej gramotnosti. Deti získali nové skúsenosti na portáli Kozmix. Vyrábali si vlastné peniaze a navrhli si vlastné mestečko, kde si navzájom kupovali svoje domy a učili sa tak hospodárne narábať s peniazmi. Každý žiak od firrmy EDULAB dostal diplom malého finančníka. Určite sa do projektu zapojíme aj v budúcom školskom roku.

Do galérie Malá finančná akadémia boli pridané fotografie.

• Siedmaci u pána primátora

•      Včera opäť naši siedmaci navštívili Mestský úrad vo Svite, tentokrát to boli žiaci  7.A triedy (aby nezávideli svojim spolužiakom zo 7.B, ktorí ho navštívili zhruba pred týždňom) a opäť mnoho nových zážitkov a informácií.

O čom? O fungovaní mestského úradu, o jeho volených zástupcoch, o  príjmoch a výdavkoch, o plánoch na jeho rozvoj vo všetkých oblastiach, ale i o „radostiach a starostiach“ pána primátora. Musíme konštatovať, že ho žiaci doslova zasypali otázkami. A s odpoveďami boli, očividne, spokojní.

V závere si ešte vyskúšali zasadnutie mestského zastupiteľstva a vyriešili na ňom niekoľko vážnych problémov. Len tak ďalej, siedmaci, veď ktovie, či to o pár rokov nebude naozaj...

Do galérie Siedmaci u pána primátora – tentokrát 7. A boli pridané fotografie.

• "Kružkári na exkurzii"

•       V sobotu 13. apríla sa žiaci 4 krúžkov (dvoch turistických, geografického a historického) zúčastnili zaujímavej exkurzie v novootvorenom  Slovenskom múzeu ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptov-skom Mikuláši.

Múzeum, ktoré prešlo kompletnou rekonštrukciou má moderným spôsobom riešené interaktívne expozície venované jaskyniam Slovenska, geo a biodiverzite, ochrane prírody, ale tiež vzniku a vývoju vesmíru,  Slnečnej sústavy, našej Zeme i života na nej. A naša rada na záver: ak budete mať možnosť, navštívte ho i Vy.

Do galérie "Kružkári na exkurzii" boli pridané fotografie.

• Poznávame Slovensko - MONDI SCP Ružomberok

• Tretiaci a štvrtáci dnes smerovali svoje kroky do firmy na výrobu papiera. Profesionálne zorganizovaná exkurzia dala deťom šancu nahliadnuť do procesu výroby papiera. Deti mohli vidieť nielen celý proces výroby, ale aj uvedomiť si cenu vzdelania, keďže komunikačný jazyk vo firme je angličtina a automatizácia výroby je samozrejmosť.

Do galérie Poznávame Slovensko - MONDI SCP Ružomberok boli pridané fotografie.

• Na návšteve v Spišskej Sobote

•      Naši piataci navštívili Spišskú Sobotu, aby si rozšírili svoje vedomosti z dejepisu.

Najprv zamierili do spišskosobotského pracoviska Štátneho archívu v Prešove, kde im PhDr. Zuzana Kollárová, PhD. veľmi pútavou formou priblížila činnosť  a poslanie archívu, doplnenou o ukážky vzácnych kníh a listín zo zbierok archívu. Žiaci mali možnosť navštíviť priestory, kde sa dokumenty uchovávajú a tiež archívnu knižnicu.

Následne si prezreli expozície Podtatranského múzea v Poprade – pobočka v Spišskej Sobote venované sakrálnemu umeniu, stredovekým remeslám, slávnym spišskosobotským rodákom i histórii bývania.

Do galérie Na návšteve v Spišskej Sobote boli pridané fotografie.

• Easter egg hunt

• VIDEO

Predveľkonočná angličtina v triedach 1. A, B,C 3. A, B a 6. B mala inú príchuť. Hľadali sme veľkonočné vajíčka a plnili úlohy (metódou peer to peer)

Do galérie Easter egg hunt boli pridané fotografie.

• Tretiaci v Tatranskej galérii v Poprade

•  Dňa 30.marca 2017 sa žiaci 3.A triedy v rámci výtvarnej výchovy zúčastnili výstavy exponátov vytvorených z dánskej stavebnice Lego, zároveň si prezreli diela svetoznámych staviteľov.
               Využili však aj príležitosť pozrieť si výstavu obrazov Vladimíra Gažoviča s názvom Všetko je len hra, tiež obrazy Ivana Köhlera, samozrejme ich veku primeraným výkladom.

Do galérie Tretiaci v Tatranskej galérii v Poprade boli pridané fotografie.

• Slávici z lavice

• VIDEO

Školou sa niesol "zlatý spev"
              Výsledky:
              1. miesto Abby Rusiňáková 3. B
              2. miesto Daniel Nedoroščík 3. A
              Nela Neuwirthová 1. B
              3. miesto Etelka Kačmarčíkova 1. A
                  Sarah Molotova 3. B

Starší žiaci
              1. miesto Anna Kokyová 6. B
              2. miesto Alexandra Hanzeľová 6. C
              Barbora Zámečníková 5. B
              3. miesto Tamara Žoldáková 4. B
              Božena Pechová 5. C
              Roman Koky 4. C

1. miesto Zuzana Zuzanka Nedoroščíková 9. A
              2. miesto Radka Voščeková a Blaženka Gáborová, 8. A
              3. miesto Kristínka Kokyová a Lenka Kokyová 7. C

Blahoželáme! Prvé miesta postupujú dalej!

Do galérie Slávici z lavice boli pridané fotografie.