• 6.B na výlete v Spišskej Novej Vsi

• 10.6. sa 6.B zúčastnila školského výletu v Spišskej Novej Vsi. Najskôr sme sa poriadne vybláznili a vyskákali v Alex parku, potom sme sa prešli po šošovkovitom námestí, ktoré patrí medzi najkrajšie na Slovensku a najdlhšie tohto typu v celej Európe. Pozreli sme si dominantu námestia- Rímskokatolícky farský kostol Nanebovzatia Panny Márie s najvyššou vežou na Slovensku.V historickej budove bývalej stredovekej radnice sme si prezreli "Kamufláž"- oddelenie zvieratiek.Plný zážitkov a dojmov sme sa vrátili domov a tešíme sa na ďalší takýto zaujímavý výlet.

• PRVOPRIJÍMAJUCE DETI NA EXKURZII V LEVOČI A PREŠOVE

• Deti,  ktoré 29.05.2022  pristúpili k Prvému Svätému Prijímaniu navštívili Levoču a na Mariánskej hore sa zúčastnili svätej omši. Pokračovali ďalej do Prešova, kde sme mali navštíviť Výrobňu hostii, ale kvôli vlámaniu tam nemohli vojsť, len pred domom sa odfotili a dostali od sestričiek oriezky, ktoré ostávajú pri výrobe hostii. V Prešove boli v kaplnke, kde je vyššie 400 relikvii. Niektoré deti si našli relikvie svojich krstných patrónov. Po občerstvení deti vystúpili na vežu kostola sv. Mikuláša odkiaľ videli peknú panorámu Prešova.  Nakoniec  boli v gréckokatolíckej katedrále sv. Jana Krstiteľa,  kde mali možnosť pozrieť si vernú kópiu Turínskeho plátna, do ktorého bolo ovinuté Ježišovo telo v hrobe. Unavení ale plní nových dojmov sa vrátili domov.

• VV v 6. B

• Do fotogalérie bol pridaný nový album VV v 6. B.

VV v 6.B - naša krajina je nádherná,tvrdia to všetci cudzinci, ktorí ju navštívia.Toľko historických skvostov na takom malom území a v takej prekrásnej prírode sa len tak nevidí. Škoda, že nie všetci Slováci si to uvedomujeme, skôr to berieme ako samozrejmosť.Na hodine VV sme sa snažili namaľovať aspoň niektoré z nich. Či sa nám to podarilo,posúďte sami.

• Umelecký prednes v nemčine

• Po dvoch rokoch sme sa opäť osobne mohli zúčastniť súťaže v prednese poézie a prózy v nemeckom jazyku, ktorú pravidelne organizuje Karpatskonemecký spolok. Súťaže sa zúčastnila naša žiačka Lesana Stavná zo 7.B, ktorá sa so svojím prednesom básne Was es ist od rakúskeho básnika Ericha Frieda umiestnila vo svojej kategórii na krásnom 3. mieste. Okrem diplomu si odnáša aj cennú skúsenosť. Gratulujeme.

• 5. jún – Svetový deň životného prostredia

•  Zodpovednosť človeka za svet, ktorý mu bol Bohom zverený, sme si pripomenuli aj na hodinách náboženstva so žiakmi 9.B triedy.

Boh poveril človeka, aby nad stvorenstvom vládol.  V biblickom, ale aj v občianskom zmysle však vládnuť znamená zodpovedne spravovať.

Ekologické problémy vo  svete nabádajú všetkých ľudí chrániť a zlepšovať životné prostredie, pretože od toho závisí ľudský život  a živobytie v súčasnosti aj v budúcnosti.

• Exkurzia

• V stredu 7.6 sa žiaci 8.A a 8.B zúčastnili exurzie na Čističku odpadových vôd v Poprade Matejovciach, kde si mali možnosť pozrieť celý proces čistenia odpadových vôd.

• Deň detí

• Netradičné tvorenie, ochutnavanie, zmrzlina a pobyt v prirode. To všetko stihli tretiaci v deň sviatku detí

• Školský výlet 7.A-Š

• Siedmaci zo 7.A-Š strávili dva dni v obci Vavrišovo na Liptove. Boli ubytovaní v nádhernom prostredí s výhľadom na Kriváň ale aj Nízke Tatry. Svoj voľný čas vyplnili športom (volejbalom, futbalom a naháňačkou ZOMBIE). Navštívili múzeum, kde im pani sprievodkyňa porozprávala o histórii tejto obce a veľmi významnej udalosti – bitke pri Vavrišove v roku 1709. No a nakoniec nesmela chýbať opekačka.

• Školský výlet 9.A-Š

• V dňoch 30. a 31. mája sa 9.AŠ vybrala na dvojdňový výlet do malebnej dedinky menom Liptovská Teplička. Boli sme ubytovaní vo Vikartovskom mlyne, kde sa o nás starali milí domáci a všetky dobroty na raňajky, obed a večeru pripravili z domácich surovín. Veľmi nám všetkým chutilo. Popoludnie sme strávili v prírode, kde sme si oddýchli, nasmiali sa, povzbudili dušu a pookreli:-)

Večer sme venovali športu a zahrali si kalčeto a stolný tenis:-)

Sme radi, že sme mohli upevniť naše kamarátstva v takom nádhernom prostredí...Nech sa páči, inšpirujte sa...