• Chcem vedieť viac

• Zápis... ako prebieha :-)

•

1. Vypíšte formulár už teraz Prihláška do školy a urýchlite zápis a i komunikáciu pred zápisom

2. V období zápisu /začiatkom apríla/ vás budeme kontaktovať a informovať o ďalších krokoch

3. V čase 9. - 11.4.2024 od 13.00 - 16.00 prezenčný zápis.

4. Je potrebné si doniesťrodný list dieťaťa, občiansky preukaz rodiča a 8 € na predtlačové písanky do 1. ročníka, prípadne dokumenty súvisiace s úpravou rodičovských práv dieťaťa

5. Po zhodnotení predpokladov dieťaťa na štúdium  na našej škole budú následne doriešené administratívne záležitosti / rozhodnutie o prijatí/neprijatí

6. Do 1. ročníka základnej školy budú prednostne prijatí žiaci podľa školských obvodov schválených VZN č. 5/2023 Mesta Svit.

6. Budeme sa na vás tešiť pri otváraní školského roka.

INFORMÁCIE PRE RODIČOV

Termín zápisu:

od 9. apríla do 11. apríla 2024 od 13:00 do 16:00 hod.

Miesto zápisu:

budova Základnej školy, Komenského Svit

Spôsob zápisu:

1. podanie elektronickej prihlášky, ktorá je zverejnená  na webovej stránke školy;
            2. osobná účasť detí a ich zákonných zástupcov v termíne zápisu.

Všeobecné informácie k zápisu:

1. Zákonný zástupca dieťaťa je povinný prihlásiť dieťa na plnenie povinnej školskej dochádzky v základnej škole po dovŕšení šiesteho roku veku (uvedený vek musí dovŕšiť najneskôr 31.8.2024 ) a po dosiahnutí školskej spôsobilosti.
            2. Na základné vzdelávanie možno výnimočne prijať dieťa, ktoré nedovŕšilo šiesty rok veku a absolvovalo povinné predprimárne vzdelávanie, a to vždy po vyjadrení príslušného zariadenia poradenstva a prevencie a všeobecného lekára pre deti a dorast.
            3. O prijatí dieťaťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami rozhoduje riaditeľ školy na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu a písomného vyjadrenia zariadenia poradenstva a prevencie, vydaného na základe diagnostického vyšetrenia dieťaťa.
            4. Dieťaťu so zdravotným znevýhodnením, ktoré je oslobodené od povinnosti dochádzať do školy a jeho zdravotný stav mu neumožňuje vzdelávať sa, sa vzdelávanie neposkytuje do pominutia dôvodov, a to na základe písomného odporučenia všeobecného lekára pre deti a dorast a písomného odporučenia zariadenia poradenstva a prevencie.
            5. Prihláška sa podáva na formulári podľa vzoru schváleného a zverejneného ministerstvom školstva - elektronicky prostredníctvom formulára na stránke školy.
            6. Žiak plní povinnú školskú dochádzku v základnej škole v školskom obvode, v ktorom má trvalý pobyt.
            7. Žiak môže plniť povinnú školskú dochádzku aj v inom obvode, ak ho riaditeľ tejto školy prijme na základné vzdelávanie.
            8. Riaditeľ školy je povinný prednostne prijať na plnenie povinnej školskej dochádzky žiakov, ktorí majú v školskom obvode príslušnej školy trvalý pobyt, a to až do výšky maximálneho počtu žiakov v triede.  Vo výnimočných prípadoch, na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu a po dohode s riaditeľom príslušnej školy, môže byť dieťa zapísané aj v inom náhradnom termíne.
            9. Prihlášku na plnenie povinnej školskej dochádzky podpisujú obaja zákonní zástupcovia dieťaťa a obom bude doručené aj rozhodnutie o prijatí či neprijatí.
            10. Rozhodnutie riaditeľ školy vydáva do 15. júna, ktorý predchádza školskému roku, v ktorom sa má základné vzdelávanie začať.

Údaje, ktoré škola vyžaduje pri zápise:

osobné údaje o dieťati v rozsahu:

a) meno a priezvisko  (v tvare totožnom  s rodným listom),

b) dátum a miesto narodenia,

c) adresa trvalého pobytu alebo adresa miesta, kde sa dieťa alebo žiak obvykle zdržiava, ak sa nezdržiava na adrese trvalého pobytu,

d) rodné číslo,

e) štátna príslušnosť,

f) národnosť

osobné údaje o zákonných zástupcoch dieťaťa v rozsahu:

a) titul, meno, priezvisko a rodné priezvisko,

b) spôsobilosť na právne úkony,

c) adresa bydliska a druh pobytu, zákaz pobytu

c) kontakt na účely komunikácie.

Údaje o dieťati a zákonných zástupcoch dieťaťa si škola overí na základe oficiálnych dokladov - rodný list, občiansky preukaz, potvrdenie o trvalom pobyte.