• Škola spolupracujúca s UNICEF

• Prečo sme "Škola priateľská k deťom"?

Pretože sme boli už  dva roky zapojení v rovnomennom projekte Slovenského výboru UNICEF. V rámci tohto projektu naši žiaci v predvianočnom období predávajú v našom meste vianočné pohľadnice, z výťažku z ich predaja ostáva 40% prostriedkov pre školu a 60% putuje na konto UNICEF. Z peňazí, ktoré ostávajú pre školu sme zakúpili DVD prehrávač a dejepisné mapy. Vždy v máji UNICEF organizuje „Týždeň modrého gombíka“, v rámci ktorého vo Svite predávame modré gombíky, všetky takto získané prostriedky odvádzame na konto UNICEF. Za dva roky našej práce pre UNICEF sme na ich účet odviedli sumu 32143 Sk. A to už je celkom pekná čiastka. Naši žiaci však dobre vedia, že tieto peniaze budú použité na pomoc ich menej šťastným rovestníkom, ktorí žijú v rozvojových a chudobných krajinách a UNICEF im z nich zabezpečuje prístup ku vzdelaniu, ale aj k základnej zdravotnej starostlivosti, k pitnej vode a lepším životným podmienkam. Žiaci zapojení do projektu sa oboznamujú s problematikou svetovej chudoby prostredníctvom materiálov zasielaných UNICEF, ale aj prostredníctvom dobrovoľníčiek UNICEF, ktoré pre nás v uplynulom školskom roku pripravili workshop o právach detí a ich postavení v rôznych častiach sveta. A preto, že nás tento projekt obohacuje, budeme v ňom pokračovať i v tomto školskom roku.

Týždeň modrého gombíka

V dňoch 19.-21. mája 2010 predávali žiaci 8.A a 9.A triedy modré gombíky UNICEF v našej škole, v SOŠ Svit, v rôznych inštitúciách a úradoch, ale aj v uliciach mesta.Podarilo sa nám predať 400 gombíkov, v minimálnej cene 1 euro. Výťažok tohtoročnej zbierky sa použije na nákup očkovacích sér proti tetanu pre deti v Laose.

Ďakujeme zapojeným žiakom i všetkým kupujúcim za ochotu nezištne pomáhať.

Máme radosť z úspešného predaja!

Niekoľko dní v decembri 2009 venovali žiaci 8.A a 9.A triedy svoj čas a námahu predaju vianočných pohľadníc pre UNICEF. Najprv pohľadnice predávali v našej škole – spolužiakom i rodičom, ktorí sa zúčastnili Dňa otvorených dverí, potom v uliciach nášho mesta.
            A opäť úspešne – podarilo sa im predať všetkých 500 kusov. Najlepšími predajcami boli Simonka Kurňavová, Marek Furman, Peter Novotný a Dominik Majer. Poďakovanie však patrí všetkým žiakom, ktorí sa do projektu zapojili i všetkým dobrým ľuďom, ktorí si pohľadnice zakúpili. Všetkých môže hriať pri srdci dobrý pocit, že pomohli správnej veci.

Ďakujeme!

ZŠ Komenského pre UNICEF

Tretí rok našej činnosti v projekte UNICEF „Škola priateľská k deťom“ sme zavŕšili dňa 22. 5. 2009 predajom modrých gombíkov v uliciach nášho mesta. Pre Slovenský výbor UNICEF sme predali 500 modrých gombíkov v cene 1€ za kus.
            Celý výťažok z predaja na Slovensku sa tento rok použije na nákup a dopravu očkovacích vakcín proti tetanu pre deti v Laose. Táto očkovacia vakcína patrí medzi najstaršie na svete a vďaka nej táto choroba vo vyspelých krajinách neexistuje.V rozvojových krajinách na ňu stále umiera mnoho ľudí. A tak sme my, predajcovia, i vy, kupujúci, pomohli urobiť správnu vec.

Ďakujeme!

… A projekt "Škola priateľká k deťom" pokračuje...

Dňa 12. 12. 2008 žiaci 8. A a 9. A triedy predávali vianočné pohľadnice žiakom našej školy i občanom mesta Svit. Sme veľmi radi, že sme boli opať úspešní a stretli sme sa s porozumením aj ochotou pomôcť zakúpením pohľadnice deťom, ktoré to potrebujú. Vďaka tomu sme na účet Slovenského výboru UNICEF odviedli 8 250,- Sk a pre potreby školy sme zarobili 5 170,- Sk (40% vybratej sumy), z ktorej opäť zakúpime potrebné školské pomocky. Tento projekt nás učí pomáhať, učí nás solidarite zároveň nás vedie k zamysleniu nad ťažkými životnými podmienkami našich rovestníkov.