• Škola podporujúca zdravie

• Tekvičkoviny

Každoročne sa naši žiaci v jesennom období venujú výstavke, v ktorej prezentujú plody z ich záhrad. Zbierajú listy, následne lisujú, nosia jesenné plody-tekvice, cukety, patizony, orechy, gaštany, z ktorých vyrábajú hlavičky, zvieratká, panáčikov, výtvarné práce z listov.

Šarkaniáda

Jednou z aktivít v tomto ročnom období je púšťanie šarkanov. Deň bol ako namaľovaný. Nad hlavami nám lietali tradičné šarkany, ale aj šarkany v tvare lienky, lietadla, motýľa. Na školskom ihrisku na pretekoch s vetrom lietali šarkany jedna radosť. A kto bol víťaz? Vyhrali všetci, veď to nebola súťaž!

Plavecký výcvik

V septembri sa začal základný plavecký výcvik pre 2. ročníky našej ZŠ. Vedie ho Mgr. Miroslav Javorek. Pod jeho vedením sa žiaci snažia naučiť základom plávania a žiaci 5. - 7. ročníkov zdokonaliťv plaveckých štýloch.

Deň mlieka

Mlieko do školy patrí lebo je zdravé
            „Prečo pijeme mlieko? Lebo je zdravé. Prečo je zdravé?“

Aj také otázky zazneli na hodine Environmentálnej výchovy v I. A a I. B triede na ZŠ Komenského ul. vo Svite. Žiaci si priniesli obaly z mliečnych výrobkov a rozhovorom o význame pitia mlieka sa dostali aj k praktickému použitiu. Takto oslávili Svetový deň školského mlieka – veľkolepo – ochutnávkou. V šk. jedálni im p. kuchárky navarili puding, ozdobili ovocím. Prázdne misky hovorili za všetko. Žiaci pripravili aj výstavku obalov z mliecnych výrobkov. Dúfame, že mlieko vždy ostane v jedálničku našich žiakov.