Ešte pred odchodom na prázdniny a ukončením školského roka absolvovali naši deviataci besedu zameranú na tému prevencie obchodovania s ľuďmi. Dozvedeli sa viac o rizikách, s ktorými sa môžu stretnúť, o možnostiach, ako podobným situáciám predchádzať a ako ich riešiť, ale aj o tom, ako rozpoznať podvodné ponuky brigád či pracovných príležitostí.
Besedu našim žiakom zabezpečila Informačná kancelária pre obete v pôsobnosti Ministerstva vnútra Slovenskej republiky pod vedením Bc. Moniky Juščákovej, ktorej ďakujeme za odborný a podnetný výklad.
Táto téma je pre mladých ľudí mimoriadne aktuálna, keďže mnohí z nich si postupne začínajú hľadať svoje prvé brigády alebo pracovné skúsenosti. Veríme, že získané informácie im pomôžu robiť bezpečnejšie rozhodnutia a lepšie sa orientovať v situáciách, s ktorými sa môžu v budúcnosti stretnúť.
Pani učiteľka Simona Krzysiek