• Finančná gramotnosť = ako správne pracovať s peniazmi.

• Dnes naši deviataci strávili náučné dopoludnie... Svojou návštevou nás poctila Mgr. Danka Velecká, ktorej cieľom bolo spojiť našich študentov – mladých ľudí – v aktivitách, ktoré im pomôžu budovať finančnú budúcnosť na Slovensku i vo svete. Základom bola vzájomná diskusia a spoločné delenie sa o vedomosti, názory, zručnosti a postoje o peniazoch, šetrení, sporení či finančných rozhodnutiach. Jednoducho dať mladým ľuďom nástroje na utváranie vlastnej budúcnosti v podobe podnikateľských zručností a skúsenosti...

• Školská knižnica

• Žiaci 2.A a 2.C navštívili školskú knižnicu. Čítaním požičaných kníh si určite spríjemnia jesenné prázdniny.

• Darčeky pre DOS

• Október prešiel rýchlo ako keď jesenné lístie padá zo stromov. My sme však okrem učenia využili chvíľku aj na to, aby sme aspoň malou troškou potešili našich dedkov a babičky. Deti vyrábali, lepili, zdobili a vytvorili milé darčeky v podobe čajníčkov s čajíkom, košieľok s krížovkami, či drevenej maľovanej ozdoby. Všetky tieto vecičky sme spoločne zaniesli do DOS, aby sme vyčarili úsmev na tvári najstarším občanom nášho mesta.

• Pamiatka reformácie

• Blíži sa koniec októbra a k nemu patrí pre evanjelikov  neodmysliteľne sviatok Pamiatky reformácie. Preto sme si s deťmi na náboženstve pripomenuli význam tohto sviatku -  kto bol Martin Luther a čo sa stalo 31. októbra 1517. Zároveň sme si spoločne vyrobili "Lutherovu ružu" - symbol našej Evanjelickej cirkvi a vysvetlili sme si, čo ktoré jej časti znamenajú. Tak schválne, kto si to ešte pamätá?"

• Spoločné podujatie troch krúžkov

•

V piatok sa tri krúžky – historický, prírodovedno-turistický a geografický zúčastnili exkurzie v Podtatranskom múzeu v Poprade.

Spoločne si prezreli stálu expozíciu vynoveného múzea a novootvorenú výstavu Archeológia, na ktorej sú vystavené zbierkové predmety z tejto oblasti.

Opäť podnetné, zaujímavé podujatie.

• Deň stromov

• Jeden z tých zmysluplných sviatkov, či dní, ktorý stojí za povšimnutie. Aj deti 3.A chápu význam ochrany stromov, a tak im napísali odkazy: * ďakujem, že nám dávaš kyslík * si pre nás veľmi dôležitý * ďakujem, že sa môžem ukryť v lete do tieňa * páčiš sa mi, ostaň zelený.

• Pomáhali sme zbierke Hodina deťom

• Po prestávke spôsobenej korona vírusom sa uskutočnila celoslovenská zbierka Hodina deťom organizovaná Nadáciou pre deti Slovenska.

Ako prezrádza názov zbierky, jej výťažok pomáha tým našim deťom, ktorých rodiny sa ocitli v núdzi. Tohto roku sa zameria hlavne na pomoc deťom z jednorodičovských rodín, ktoré to najmä v tejto dobe nemajú ľahké.

Kolektív 9. B triedy (za pomoci Viktórie Králikovej z 9. A triedy) vyzbieral do svojich pokladničiek v priestoroch našej školy i v uliciach mesta spolu 353, 80 eur.

Ďakujeme všetkým dobrým ľuďom, ktorí nám na zbierku prispeli a často aj  povzbudili pekným slovom.

• .. a tenisky od Simpsonovcov boli najcoolovejšie - prezentácia cvičných firiem

• Dňa 20. októbra 2021 sa naši deviataci zúčastnili online prezentácie cvičných firiem, ktoré si pre nás pripravila Obchodná akadémia v Poprade.

Boli sme radi, že sme mohli nadobudnúť dojmy aspoň takouto formou, keďže pandemické opatrenia nám nedovolili, vidieť, skúsiť a hlavne zažiť atmosféru školy naživo. Dozvedeli sme sa mnohé užitočné informácie, fakty a vedomosti.

Najviac nás oslovili študenti, ktorí prezentovali svoje podniky. Bolo to spolu 5 firiem a najväčšej popularite sa tešila firma č. 4 s názvom Styling and selling, s.r.o.. Predmetom podnikania tejto spoločnosti je obnova starého oblečenia na nové, čo nás mladých ľudí zaujalo najviac. Umelecký talent týchto mladých ľudí dal starým veciam obrovský šmrnc. A tenisky od Simpsonovcov boli najcoolovejšie...Veď radi žijeme módou a radi sa pekne obliekame:-)

• Divadlo v 2.C

• Keď nám učebnica slovenského jazyka ukrýva dramatizovanú rozprávku, tak to predsa musíme využiť.

• „ Milión deti sa modli ruženec“ - aj deti v ZŠ. Komenského vo SVITE

• Ako povedal sv. Páter Pio: „Keď sa milión detí bude modliť ruženec, svet sa zmení.“ Tak 18. októbra 2021 aj my sme pripojili do tejto celosvetovej akcii a modlili sme sa ruženec s deťmi v škole v rámci hodín náboženskej výchovy. Pri modlitbe deti 3. ročníka sa pripojil aj grécko-katolícky pán farár so svojimi žiakmi. Spolu sme sa modlili za pokoj a mier vo svete, v našich rodinách, spoločenstvách a tiež v srdci každého človeka. Veríme, že dobrý Boh vypočuje modlitby deti.

• Sladká pomoc

• Naši žiaci a učitelia aj takýmto malým skutkom – zakúpením čokoládky, prispeli k lepšiemu životu detí v afrických krajinách. Čistý zisk z kampane smeruje do projektov pre deti a mládež, ktoré spravuje Pápežské misijné dielo detí.

• Technika

• Takto sa darilo 5.B na Technike. Niekto prvý krát pribíjal klince, niekto navliekal koráliky, ale všetci sme mali z práce dobrý pocit.

• Písmenko O v 1.C

• Myslíte si, že sme Mimoni? Nie, to sme sa len učili písmenko O,o. Keď sme si založili okuliare, zistili sme, že nič nevidíme. Na chvíľku sme sa ocitli v tme a vyskúšali si, ako sa cítia ľudia, ktorí sú nevidiaci.

• Jeseň našimi očami

• Našu jesennú výstavu ovocia, zeleniny aj krásnych dekorácií sme venovali našej babičke 70 ročnej škole. Nazbierali sme 70 plodov, ktoré deti krásne aranžovali a tešili sa z voňavéj, farebnej nádhery. Posúďte sami!