• Dopravné značky

• Poznáte pravidlá cestnej premávky? Poznáte dopravné značky?Nie? My Vám ich predstavíme. Teda žiaci 3.C vytvorili tieto dopravné značky. A hodina Vlastivedy sa zmenila na dopravné ihrisko.

• Majster klávesnice 2020/21

• MAJSTER KLÁVESNICE 2020/21 - na hodinách informatiky sme zisťovali, kto v rámci ročníka najrýchlejšie píše. Súťažili sme od 4. ročníka do 8. ročníka. Výsledky:

4. ročník - Lenka Petrásová

Boris Maťašovský

Peter Ife Kenechukwu

5. ročník - Patrik Podhorský

Etela Kačmarčíková

Nela Neuwirthová

6.ročník - Filip Sobotovič

Michal Copúš

Martin Schmidt

7.ročník - Sofia Ruttkayová

Šarlota Zamišková

Adela Saxová

8. ročník - Fendeková Silvia

Fendeková Jana

Štanclová Natália

ŠETKÝM SRDEČNE BLAHOŽELÁME. Tých, ktorí nie sú v škole, diplomy počkajú u triednych.

• .gif súbor zvládajú už naši tretiaci a štvrtáci

• V treťom a štvrtom ročníku na hodinách informatiky pracujeme s grafikou, tvorivosťou. Žiaci zvládli vytvoriť veľmi pekné animované obrázky.  Pozrite si ich na našej fb https://www.facebook.com/zs.komenskehosvit/posts/1658040767704131

• Tretiaci si pripomenuli Deň jablka

• Jablko – obyčajné slovo, s ktorým sa stretávame už v útlom veku. Sladké, voňavé, šťavnaté... Všetci vieme, že jabĺčko aj dobre chutí.
              Vôňu jabĺk, škorice, vanilky bolo cítiť v triedach žiakov tretieho ročníka. Mali pripravené rôzne zaujímavé aktivity. Hravým spôsobom si pripomenuli význam konzumácie jablka.
              Pripravili si rôzne jablkové pochúťky, vytvorili si mozaiku jabĺčka, maľovali, spievali, recitovali, ochutnávali ...
              Zistili, že maškrtiť sa dá aj zdravo.

• Historický krúžok

• Prvá a dúfajme že nie posledná exkurzia historického krúžku

V piatok sa členovia historického krúžku zúčastnili vydarenej exkurzie. V Podtatranskom múzeu v Poprade si vypočuli prednášku spojenú s besedou na tému „ Archeológia – teória a prax“. Následne si prezreli expozíciu praveku v spomínanom múzeu a dozvedeli sa mnoho, mnoho nového.

Po skončení „korony“ budú naše putovania za poznaním pokračovať.

• Biela pastelka 2020

Milí žiaci!

Dovoľte nám poďakovať sa v mene Slovenského výboru nevidiacich a slabozrakých Slovenska za Vaše príspevky v rámci akcie Biela pastelka 2020.

Vďaka Vám a našim šikovným deviatačkam Bianke AntalovejStelke Šuligovej sa nám podarilo tohto roku vyzbierať 216 eur a 16 centov. Poviete si – to nie je veľa. Stále však platí, že aj veľká rieka sa skladá z malých pramienkov. A my sme jeden pramienok, ktorý pomáha správnej veci.

• Zvuky zvierat na hodinách biológie

• Lesný pedagóg pán Stavný z TANAPu  krásne spestril hodinu biológie u piatakov. Žiaci mali  možnosť počúvať zvuky lesa.... ale v našej aule. Pre tých, ktorí nezablúdia do lesa, je to iste možnosť ako spoznávať prírodu. A pre tých, ktorí majú les radi je to cesta ako ho pochopiť. Ďakujeme.