• Prehľad akcií

      • Neformálna triednická hodina 6.A triedy

      •  

       Uvoľnenie karanténnych opatrení využili žiaci 6. A spolu so svojou  triednou učiteľkou  na to, aby sa po viac ako dvoch mesiacoch stretli zoči-voči.

       Porozprávali sa, ako zvládajú vzniknutú situáciu, aké sú výhody a nevýhody domáceho vzdelávania, vymenili si skúsenosti a predebatovali kadečo iné. Potešili sa najmä vzájomnej prítomnosti.

       Snáď sa onedlho vráti všetko „do normálu.“

      • Ako sa naša deviatačka zamyslela.....

      • Citáty o škole

       1. Najúčinnejšie by bolo deťom školu zakázať. - A.P.Herbert

       - Inak povedané, - zakázané ovocie chutí najlepšie – Ak by sme ju deťom zakázali, chceli by tam chodiť, skúsiť zakázané – Je to podľa mňa úplne jednoduché, pekné a presné vysvetlenie fungovania toho, čo deti/ľudí „láka“.

        

        

       2. Keby nebo vyslyšalo detské modlitby, nezostal by nažive ani jeden učiteľ. – perzské príslovie

       - Ironicky „kruté“, ale vtipné. Deti v školách by boli poväčšine najradšej, keby naozaj neboli žiadni učitelia, i keď si myslím, že by to neskôr určite oľutovali a chceli ich späť. Ale deti niekedy nepremýšľajú úplne najrozumnejšie - tomu nás naučí škola.

        

        

       3. Neučíme sa pre školu, ale pre život. – Seneca

       -Škola nie je o tom, aby sme si pamätali všetko, čo sme sa kedy učili. Škola nás pripraví do života, aby sme doň vedeli vykročiť správnou nohou. Naučí nás zodpovednosti, úcte, pomôže nám dospieť, zanechá v nás veľa pekných spomienok, nielen vedomostí.

       Učíme sa preto, aby sme sa neskôr v živote mali lepšie.

        

        

       4. Čím viac sa učíme, tým viac odhaľujeme svoju nevedomosť. – Percy Bysshe Shelley

       - Človek stále viac a viac prichádza na to, že nemôže vedieť všetko. Nikdy nebude vedieť všetky informácie alebo vedomosti. Pretože svet je veľmi zložitý a ani jeden človek ho nedokáže pochopiť a poznať celý. V tom je to krásne čaro.

        

        

       Všetky citáty som si vyberala podľa toho, ako veľmi ma po prvom prečítaní zaujali.

       Klaudia Dlugošová 9.B

      • Už ideme do školy?

      • Deti z 1.A sa už nevedia dočkať stretnutia so spolužiakmi v triede. Na "výtvarnej výchove"   si pripravili rúška.....

      • Opäť otvárame športové triedy v 5. ročníku

      • POZOR! POZOR! Oznam pre ŠPORTOVCOV telom aj dušou, ale aj budúcich športovcov, ktorí chcú nabehnúť na ZDRAVÝ ŽIVOTNÝ ŠTÝL. Otvárame možnosť prihlásenia sa do športových tried so zameraním na basketbal, futbal a v prípade záujmu aj hokejbal. Radi privítame aj externých žiakov, pretože šport nás spája, buduje charakter, ale aj nové pevné vzťahy.