• Šport nepozná limity

• Mgr. Ladislav Králinský -tréner a učiteľ basketbalu

•

Ako žiak Základnej školy Komenského vo Svite som bol vyhlásený za najlepšieho športovca Svitu. Na strednej škole som aktívne pokračoval v športe a bol som vyznamenaný plaketou “Najlepší športovec školy.” Do konca strednej školy som hral basketbal v klube Iskra Svit (Chemosvit Svit), kde sme ako tím  každoročne získavali medaily na Majstrovstvách Slovenska.

Vysokoškolské štúdium som ukončil v Prešove na Fakulte športu. Už počas štúdia na fakulte som získaval pre mňa vzácne skúsenosti ako asistent trénerky Michaely Drobnej. Neskôr ako tréner som ich odovzdával v  Basketbalovom klube Iskra Svit.

Po nástupe do ZŠ Komenského som už aj ako učiteľ a tréner (tiež garant pre športové triedy v basketbale) získal s najnižšou kategóriou žiakov titul Majstra Slovenska v Minibasketbale.

Toto sú také moje motta, ktoré rád používam:

“Každá minca má dve strany.”

“Nikdy neviete čo dokážete, kým to neskúsite”

• Mgr. Erik Stenchlák - futbalový tréner

• "Disciplína nie je iba slovo, ale základ každého úspechu"

Som absolventom Univerzity Komenského FTVŠ, odbor kondičný tréner. Zároveň som si rozšíril svoje vzdelanie o tieto kurzy:

• Plavec záchranár – kvalifikačný stupeň  brondz
              • Spirálna stabilizácia, stabilizácia mobilizácia chrbtice, liečba bolesti bedrovej chrbtice
              • Diagnostika pohybového aparátu – level 1,2
              • Základný kurz klasickej masáže
              • Športový masér
              • Trigger points
              • Reflexológia 1,2
              • Plochá noha
              • Skolióza, hypóza – deformity chrbtice
              • Inštruktor lyžovania
              • Manuálna terapia
              • Tchi-kong
              • Shiatsu masáž
              • Tréner futbal – UEFA Grass roots Licencia C

Nadobudnuté vedomosti a skúsenosti využívam aj vo vyučovacom procese, s cieľom rozvinúť komplexne osobnosť žiaka. Podieľam sa na zlepšení trenerského procesu a rozvoja pohybovej prípravy žiakov. Mojou úlohou je navrhovať tréningový proces tak, aby sa deti naučili správnej technike a koordinácii pohybu pri športe, na hodine telesnej a športovej prípravy sa nenudili a tešili sa na ďalší tréning.

• Mgr. Miroslav Javorek - učiteľ TŠV

• Vyštudoval som bratislavskú FTVŠ v odbore TV-BV.  Moje prvé pracovné skúsenosti začali hneď po skončení štúdia na Štrbskom Plese vo vtedajšom najväčšom športovom klube  Červená hviezda. Pôsobil som tam ako metodik štyri roky. V roku 1991 sa v mojom živote začala písať kariéra učiteľa. Prvé skúsenosti som nabral v ZŠ Štrba v športových triedach, kde som okrem učiteľstva pôsobil aj ako tréner bežeckého lyžovania. V ZŠ Komenského Svit som súčasťou kolektívu od roku 2000. Medzi moje mimopracovné aktivity tiež patril šport a to aj na profesionálnej úrovni. V mladosti som sa pätnásť rokov aktívne zúčastňoval súťaži v zjazdovom lyžovaní, futbale a takmer celý život som sa venoval jazdeckému športu a okrem súťaženia aj organizácii jazdeckých a iných športových podujatí.

Skúsenosti z celého môjho života sa snažím aplikovať pri výchove a trénovaní mládeže.  Pokúšam sa predať deťom maximum nadobudnutých vedomostí, podporovať ich v športových aktivitách, správne ich motivovať a nasmerovať. Najväčším zadosťučinením pre mňa je vidieť svojich zverencov byt úspešnými, vedieť sa v živote uplatniť a v tom vidím zmysel mojej práce.

• Mgr. Ondrej Spišák - učiteľ TŠV

• Narodenie: 7. september 1975, Michalovce

Kariéra: volejbalový hráč – VK Poprad, TU Košice, Lokomotíva Zvolen, štúdium na Prešovskej univerzite TV-ON, volejbalový profesionálny tréner, učiteľ TV a ON.

Trénerská kariéra: VV Grimma – Nemecko 1. a 2. Bundesliga (2002 – 2011), COP Nitra (2011 – 2013), VK Spišská Nová Ves (2013 – 2015).

Učiteľ TV - ON: ZŠ vo Zvolene (2000-2001), Stredná združená škola v Žiari nad Hronom (2001 – 2002), ZŠ Komenského vo Svite (2013 - ...).

Reprezentačná trénerská kariéra: Kadetská reprezentácia , Juniorská reprezentácia, Ženská reprezentácia.

Najväčšie trénerské úspechy: majster Nemecka 2008, postup do 1. bundesligy s VV Grimma , finále Slovenského pohára a extraligy žien s VK Spišská Nová Ves.

Úspechy reprezentácia SR : 2. miesto v Európskej lige žien (Baku), 7. miesto Majstrovstvá Európy Junioriek (Chorvátsko/Bosna a Hercegovina).