• Čo ponúkame

• Práca s nadanými žiakmi a so žiakmi so ŠVVP

• Začlenenie žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami do bežného vyučovania je  v našich školách bežnou realitou. Ide o žiakov s fyzickými alebo psychickými odchýlkami. Badáme trend zvyšovania počtu týchto žiakov, preto patrí do našich priorít starostlivosť o takýchto žiakov. Prostredníctvom projektu máme v škole školského psychológa, školského špeciálneho pedagóga  a asistentov učiteľa, ktorí poskytujú servis začleneným žiakom. V  našom prípade hovoríme o nadaných žiakoch a žiakoch  s vývinovými poruchami učenia a poruchami správania. Máme zriadené špeciálne a špecializované triedy. Integrácia prebieha v bežných triedach, kde žiaci postupujú podľa individuálneho výchovno-vzdelávacieho plánu, učitelia v spolupráci s asistentmi uplatňujú diferencovaný prístup. Máme nadviazanú úzku spoluprácu s centrami pedagogicko-psychologického poradenstva.

Škola rozvíja a stimuluje všeobecné i špeciálne schopnosti nadaných žiakov, ich zručnosti a spôsobilosti vytváraním športových tried so zameraním na basketbal a futbal. Podmienkou zaradenia žiaka do športovej  triedy je úspešné absolvovanie talentových skúšok. Triedy s rozšíreným vyučovaním športovej prípravy zriaďujeme pre žiakov od 5.ročníka a sú do nej vyberaní žiaci na základe kritérií prijatia určených riaditeľom školy. Do športovej triedy pre žiakov s nadaním sú zaraďovaní žiaci, ktorí splnili kritéria prijatia do športovej triedy. Týchto žiakov zamestnávame zmysluplne, rozvíjame u nich športový talent zapájaním do súťaží, ktoré vedú k žiadúcim výsledkom.

Nadaní žiaci majú možnosť prípravy na súťaže prostredníctvom osobitných konzultačných hodín.