• Čo ponúkame

• Vybavenie škola, estetizácia školy

• Čas strávený v škole je u žiakov a mnohých zamestnancov omnoho väčší ako čas strávený doma. Preto chceme, aby toto prostredie bolo príjemné a atraktívne.

Budova školy je priestranná, svetlá a po rekonštrukcii aj moderná a veľmi pekná. Má  veľké triedy a rozľahlé chodby.

Priestorové podmienky školy sú vo vzťahu k počtu žiakov a vzdelávacieho programu veľmi dobré. Vyučovanie prebieha v dvoch budovách. V hlavnej budove školy sa vyučuje v triedach klasických, ktoré kapacitne a hygienicky vyhovujú počtu žiakov. V súčasnosti škola využíva 26 tried, 3 odborné učebne (fyzika, chémia, jazyky), 2 počítačové učebne, aulu, 1 miestnosť pre administratívu, 1 zborovňu, 7 kabinetov (kabinet Z a D, kabinet Tv, kabinet Vv, kabinet Bio, kabinet Ch, kabinet jazykov, kabinet M a F, kabinet 0. – 4. ročníka), žiacka knižnica. Ďalšie miestnosti tvorí 1 riaditeľňa, 1 miestnosť pre zástupcu riaditeľa školy, sklad učebníc, 2 miestnosti pre upratovačky a školníka, 1 miestnosť školskej jedálne, školskú kuchyňu s príslušenstvom, 1 kanceláriu vedúcej ŠJ, 5 oddelení ŠKD.

Areál školy je dominantným prvkom estetického výzoru školy. Je pravidelne upravovaný, kosený a zveľaďovaný. Do areálu patrí aj geopark, okolo ktorého sú osadené aj lavičky s možnosťou výučby priamo v exteriéri školy. V areáli sa náchádza aj oddychová zóna pre mladších žiakov, kde majú žiaci možnoosť v poobedných hodinách tráviť aktívne voľný čas na preliezačkach. Našou snahou je využívať exteriér aj vo vyučovacom procese, preto sme osadili náučné tabule o faune a flóre, označili stromy a kry latinským a slovenským názvom a do budúcna chceme pokračovať vo výsadbe a označovaní flóry až do podoby malého arboréta. Na vyučovanie telesnej výchovy máme k dispozícii telocvičňu vrátane spŕch, šatní, WC a náraďovne, gymnastickú telocvičňu vybavenú športovým náradím, multifunkčné ihrisko s umelou trávou, viacúčelové športové ihrisko s asfaltovou plochou na minifutbal, basketbal, hádzanú, tenis, streetbalové ihrisko s umelým povrchom a tréningovú futbalovú plochu na nácvik streľby.

Školské dielne sú umiestnené v suteréne školy.

Obnovu a modernizáciu učebných pomôcok zabezpečuje škola zo svojho rozpočtu. Počas školského roka vypracuvávajú učitelia mnohé projekty na získanie moderných učebných pomôcok, ktoré umožňujú  tvorivejšie a efektívnejšie vyučovanie.

Interiér školy je riešený účelne a priestory sú hygienicky a esteticky udržiavané.

Objekt školskej budovy je po veľkej rekonštrukcii a poskytuje žiakom komfortné  podmienky na vzdelávanie. Príjemné a podporujúce prostredie v škole vytvárajú žiaci spolu so svojimi pedagógmi. Priestory školy sú zaplnené množstvom kvetov a prácami žiakov. Dbáme na upravené a estetické prostredie tried a chodieb školy, o aktualizáciu informácií o aktivitách školy na informačných tabuliach, nástenkách, na webovom sídle školy.