• Čo ponúkame

• Medzinárodná spolupráca a exkurzie

• Cieľom medzinárodnej spolupráce je spoznávanie iných kultúr, spoznávanie svojich hraníc a možností, osamostatnenie sa, naučenie sa zodpovednosti a samostatnosti. Ponúkame žiakom rôzne možnosti. Počas uplynulých piatich rokov sme v rámci projektu Erasmus plus nadviazali spoluprácu so školami v Belgicku, Francúzsku, Španielsku, Poľsku, Rumunsku formou výmenných pobytov. Prostredníctvom platformy e.Tvinning každoročne spolupracujeme najmä v predmetoch anglický jazyk a informatika s inými európskymi školami od 3. ročníka až po 9. ročník. Sme aj naďalej aktívni v hľadaní kontaktov a rozširujeme ponuku pre našich žiakov. Formou viacdňových exkurzií navštevujeme Taliansko alebo Anglicko so zameraním na rozšírenie a utvrdenie vedomostí z histórie a anglického jazyka. Keďže v škole ponúkame druhý cudzí jazyk nemecký a ruský, žiaci majú možnosť navštíviť  Viedeň a Ukrajinu.  Veľmi živú máme spoluprácu s basketbalovým mestským tímom. V rámci nej k nám do školy niekoľkokrát do roka prichádzajú zahraniční hráči na hodiny telesnej výchov, kde robia pre žiakov otvorené hodiny spojené s besedou, kde predstavujú seba svoj pohľad na naše zvyky. Žiaci športových tried majú možnosť jedenkrát ročne absolvovať týždenné sústredenie v Česku. Prepojenie vyučovania s praxou formou exkurzií je úzko spojené s vyučovaním. Žiaci prvého stupňa svoje exkurzie smerujú na spoznávanie mesta a okolia školy – pekáreň, lekáreň, múzeum, archív a prostredníctvom výletov spoznávajú krásny Slovenska. Exkurzie pre žiakov druhého stupňa sú organizované tak, aby teóriu spojili s praxou – návšteva pamiatok UNESCO na Slovensku, návšteva Prírodovedného múzea v Bratislave, atómovej elektrárne v Mochovciach, koncentračného tábora v Osvienčime a ponuku aktualizujeme podľa potrieb.