• Športové triedy

• Športová trieda pre 5. ročník

• ZŠ Komenského 2 vo Svite otvára každý rok v súlade s §103-106 zákona 245/2008 Z.z. (o výchove a vzdelávaní – školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov, so súhlasom zriaďovateľa Mesta Svit a v spolupráci s Basketbalovým klubom mládeže Iskra Svit

ŠPORTOVÚ TRIEDU pre žiakov 5. ročníka so zameraním na

BASKETBAL a FUTBAL

Športová trieda je jedným zo základných článkov špecializovanej športovej prípravy mládeže a zriaďujeme ju pre žiakov s cieľom zvýšenia aktívneho prístupu k športu, telesnému zdraviu, tímovému duchu a rozvoju kolektívneho povedomia. Chceme otvoriť deťom možnosti športovať, aby sa rozvíjali, zdokonaľovali a účelne využívali svoj voľný čas. Chceme poskytnúť pravidelné športové aktivity čo najväčšiemu počtu talentovaných žiakov a nasmerovať ich k pozitívnemu vzťahu k športu.

Naša škola disponuje vyhovujúcimi materiálnymi podmienkami na športovú basketbalovú a futbalovú prípravu. Športová trieda je určená na systematickú prípravu športovo-talentovaných žiakov. Vyučuje sa podľa upraveného učebného plánu základnej školy. Vyučovanie sa realizuje v predmete Športová príprava, ktorý sa bude realizovať v rozsahu 4 hodín týždenne, čo tvorí spolu s Telesnou a športovou výchovou 6 hodín týždenne. Celkovému cieľu podriadime v spolupráci s Basketbalovým klubom mládeže Iskra Svit aj výber kvalifikovaných trénerov a učiteľov Športovej prípravy do športových tried.

Našim žiakom ponúkame

• odborné vedenie športovej prípravy pod vedením kvalifikovaných učiteľov a trénerov
            • všestrannú  príprava v rámci Športovej prípravy
            • upravený rozvrh hodín so zameraním na športovú prípravu v rozsahu 4 - 6 hodín týždenne
            • získanie všestranného rozvoja telesných schopností, špeciálnych pohybových zručností, kompenzačných cvičení a posilňovanie svalov
            • rovnaký počet hodín vyučovania cudzieho jazyka v porovnaní s klasickou triedou (redukciou výchovných predmetov)
            • basketbalové súťaže v spolupráci s patronátnym Basketbalovým klubom mládeže Iskra Svit
            • bezplatné štúdium

Výber žiakov do športovej triedy sa uskutoční v mesiaci apríl/máj  (presný dátum a testované disciplíny budú včas oznámené).

Rodičia budú podrobne informovaní o spôsobe testovania a výberu do ŠT, o forme štúdia a učebných plánoch, o personálnom zabezpečení na informačnom dni s riaditeľkou školy.

Kritériá výberu

Prijímanie žiakov 4. ročníka do športovej triedy sa uskutoční na základe splnenia podmienok stanovených riaditeľom školy:

• úspešné absolvovanie testovacích disciplín
            • potvrdenie lekára o zdravotnej spôsobilosti
            • záujem o kolektívne športy: basketbal, futbal
            • prihláška/súhlas rodičov so zaradením žiaka do športovej triedy

Vyhodnotením jednotlivých kritérií a absolvovaním pohybových testov sa stanoví poradie uchádzačov do športovej triedy.

Sme presvedčení, že pozitívne informácie o našej škole, budú Vás, vážení rodičia, motivovať k rozhodnutiu, aby ste svoje dieťa, ktoré má predpoklady zvládnuť nároky vstupných testov a vzdelávania sa v športovej triede, prihlásili do nami pripravovaného výberu športových talentov. Tešíme sa na spoluprácu.