• Učenie počas COVID-19

• Spôsob záverečného hodnotenia jún 2020

• Usmernenie na hodnotenie žiakov ZŠ Komenského vo Svite v čase mimoriadnej situácie, spôsobenej prerušením vyučovania v školách v školskom roku 2019/2020

I. stupeň:
            1.ročník –záverečné hodnotenie sa bude realizovať formou slovného hodnotenia, celkový stupeň hodnotenia prospel-neprospel

2.ročník- záverečné hodnotenie – kombinované hodnotenie,
            MAT, SJL- klasifikácia/ známka/
            PVO, ANJ, VYV, TSV, HUV, INF, ETV, NBV neklasifikovať nakoľko v čase prerušeného vyučovania nemôžu byť naplnené ciele predmetu kvalitnou/plnohodnotnou realizáciou. V záverečnom hodnotení písať absolvoval/a.  Celkový stupeň hodnotenia prospel-neprospel

3.-4. ročník – záverečné hodnotenie – kombinované hodnotenie
            MAT, SJL, ANJ, PDA, VLA - klasifikácia/ známka/
            VYV, TSV, HUV, PVC, INF, NBV neklasifikovať nakoľko v čase prerušeného vyučovania nemôžu byť naplnené ciele predmetu kvalitnou/plnohodnotnou realizáciou. V záverečnom hodnotení písať absolvoval/a.

II. stupeň- záverečné hodnotenie sa bude realizovať kombinované hodnotenie

SJL, MAT, ANJ, GEG, BIO, FYZ, CHE, DEJ, OBN, NEJ/RUJ- klasifikácia/známka/
            THD, VYV, HUV, INF, NBV, ETV, TSV, SRL neklasifikovať nakoľko v čase prerušeného vyučovania nemôžu byť naplnené ciele predmetu kvalitnou/plnohodnotnou realizáciou.. V záverečnom hodnotení písať absolvoval/a.
            7.ročník - NEJ/RUJ/AKO/SDQ - neklasifikovať nakoľko v čase prerušeného vyučovania nemôžu byť naplnené ciele predmetu kvalitnou/plnohodnotnou realizáciou. V záverečnom hodnotení písať absolvoval/a.

Hodnotenie žiakov v špeciálnych triedach s vývinovými poruchami učenia a špecializovanej triede
            1.stupeň

2.D

MAT, SJL - slovné hodnotenie
            ANJ, PVO, VYV, TSV, HUV, PRV, INF, NBV, ETV, RŠF neklasifikovať nakoľko v čase prerušeného vyučovania nemôžu byť naplnené ciele predmetu. V záverečnom hodnotení písať absolvoval/a.  Celkový stupeň hodnotenia prospel-neprospel

/ 4.Š /
            MAT, SJL, ANJ, PDA, VLA - slovné hodnotenie
            2.stupeň - /5.Š, 5.Š1, 6.Š, 7.Š, 8.Š/
            SJL, MAT, ANJ, GEG, BIO, FYZ, CHE, DEJ, OBN - slovné hodnotenie
            THD, VYV, HUV, INF, NBV, ETV, TSV, RŠF neklasifikovať nakoľko v čase prerušeného vyučovania nemôžu byť naplnené ciele predmetu. V záverečnom hodnotení písať absolvoval/a.  Celkový stupeň hodnotenia prospel-neprospel

Postup do vyššieho ročníka
            1.V čase mimoriadnej situácie nemôže byť žiak zo žiadneho predmetu hodnotený stupňom prospechu nedostatočný alebo dosiahol neuspokojivé výsledky, t.j. nemôže opakovať ročník. (okrem prípadov, uvedených v bode 2 a 3).
            2.V čase mimoriadnej situácie je vo výnimočných prípadoch možné určiť pred postupom do vyššieho ročníka preskúšanie u tých žiakov ZŠ, ktorí zo subjektívnych príčin neplnili požiadavky vyučovania na diaľku a dosiahli neuspokojivé výsledky za obdobie pred prerušením vyučovania. Preskúšanie je možné najskôr dva mesiace po obnovení vyučovania v školách alebo do 31.8.2020. O preskúšaní žiaka rozhoduje pedagogická rada.
            3.V čase mimoriadnej situácie žiaci druhého stupňa ZŠ, ktorí v 1. polroku dostali známku nedostatočnú z dvoch a viac predmetov alebo boli neklasifikovaní, môžu absolvovať komisionálne skúšky najneskôr do 31.8.2020.
            Získavanie podkladov na hodnotenie
            1.Podklady na hodnotenie výchovno-vzdelávacích výsledkov žiakov získava učiteľ v čase prerušeného vyučovania v školách najmä z portfólií žiackych prác a rozhovormi so žiakmi, príp. konzultáciou s rodičmi. Podkladmi môžu byť projekty, riešenia komplexných úloh, samostatné praktické práce spracované žiakmi počas domácej prípravy s prihliadnutím na individuálne podmienky každého žiaka.
            2.Po obnovení vyučovania v školách sa písomné a ústne skúšanie nerealizuje najmenej tri týždne od nástupu žiakov do školy.
            Ukončenie stupňa vzdelania
            1. V čase mimoriadnej situácie všetci žiaci po absolvovaní posledného ročníka vzdelávacieho programu odboru vzdelávania pre prvý stupeň základnej školy získajú primárne vzdelanie aj s doložkou: „Žiak získal primárne vzdelanie.“
            2. V čase mimoriadnej situácie všetci žiaci po absolvovaní posledného ročníka vzdelávacieho programu odboru vzdelávania pre druhý stupeň základnej školy získajú nižšie stredné vzdelanie aj s doložkou: „Žiak získal nižšie stredné vzdelanie.“ V prípade, že by žiakovi deviateho ročníka z objektívnych príčin hrozilo prepadnutie (napr. na polroku mal nedostatočnú z dvoch a viacerých predmetov alebo bol neklasifikovaný), bude mu určený termín na preskúšanie pred začiatkom nasledujúceho školského roka.

Prerokované a schválené na pedagogickej rade 17.apríla 2020 per rollam