• Čo ponúkame

• Comenia script

• Comenia Script® je praktické písacie písmo pre deti, ktoré je jednoduché, moderné a súčasné. Cieľom  Comenia Script® je radosť z písania a bezproblémová čitateľná komunikácia latinkou na medzinárodnej úrovni.

Charakteristika a výhody písma Comenia Script®

1. Jednoduchá veľká abeceda, na rozdiel od zložitých barokových ťahov súčasnej školskej normy, ktoré v praktickom živote takmer nepoužívame.
            2. Písmo má voliteľný sklon. Deti sa s ním zoznamujú až v 2. ročníku ZŠ.
            3. Napojovanie písmen je tiež voliteľné, nemusí byť vôbec. Tým sa eliminuje nečitateľnosť písma, ktorá vzniká okrem iného z neprerušovaného písacieho ťahu. Napojovanie štýlom priraďovanie je praktické aj z hľadiska písania diakritických znamienok – deti ich napíšu ihneď nad písmenom, nie až po napísaní celého slova, ako sa to deje pri písme na princípe jedným ťahom.
            4. Písmo vychádza v ústrety súčasným potrebám detí, ktoré už pred pubertou písmo jedným ťahom opúšťajú. To sa týka už aj detí na 1. stupni ZŠ.
            5. Jednoduchšie písmo môže byť čitateľnejšie v zahraničí, a naopak, cudzinci prichádzajúci na Slovensko nášmu písmu lepšie porozumejú a uľahčí sa im komunikácia.
            6. Tým, že sú tvary písma bližšie tlačovému písmu, umožňuje zjednodušiť systém čítania a písania. Deti sa nemusia učiť písmená štyri, ale len jedno alebo dve.
            7. Jednoduchšie písmo pomáha viac porozumieť textu, než písmo zložitejšie, ktoré môže odvádzať pozornosť od obsahu.
            8. Comenia Script® má vypracované ťahy pre pravákov aj ľavákov, čo princíp existujúceho písma neumožňuje.
            9. V abecede je niekoľko písmen a číslic, ktoré majú viac tvarových variantov. Dieťa si tak samo zvolí, ktoré tvary preferuje. S tvarovými variantmi sa deti zoznamujú až v 2. ročníku ZŠ.