• Viete kto je Hans Christian Andersen?

• Určite áno, veď je to známy spisovateľ ešte známejších rozprávok. Žiaci 2.C a 2.Š si v mestskej knižnici vypočuli úryvky z kníh a potom museli určiť, o akú rozprávku ide. Verte, že to bolo náročné, ale nakoniec sme mali aj víťaza .

• Exkurzia na stavenisko

• Žiaci tretieho ročníka mali v rámci pracovného vyučovania tému Exkurzia na stavenisko. Žiaci zistili koľko rôznych pracovníkov je potrebných na jednej stavbe, naučili sa pomenovať niektoré stroje no najviac ich bavilo sledovať žeriav, domiešavač a pumpu.

• Vytvárame zvuk

• Náš orchester možno neznie harmonicky, ale na vlastnoručne vyrobených nástrojoch znie krásne. Ďakujem aj pomocníkom, ktorí doma pridali ruku k dielu.

• Učíme sa robiť projekt

• S prípravou, realizáciou a prezentáciou projektu sa stretávame na viacerých hodinách. Preto sme si to vyskúšali spoločne v skupinách. Pozorovali sme sa navzájom, naše nápady aj prevedenie. Učili sme sa jeden od druhého. A vyšlo to perfektne!

• Učíme sa poznaním

• Raz vidieť a vyskúšať si je lepšie ako stokrát počuť. Overili sme si to na Vlastivede s p. učiteľom Švagerkom. Určovali sme svetové strany pomocou kompasu a buzoly. Orientovali sa v priestore, prepojili teóriu s praktickými cvičeniami. Všetko sme zvládli s úsmevom. Hodina bola super. Ďakujeme pán učiteľ a tešíme sa na ďalšie hodiny.

Žiaci 3.B

• Exkurzia v Starom Smokovci

• Naši druháci v pondelok navštívili jednu zo záchranných zložiek Hasičov v Starom Smokovci. Ukázali nám, ako ovládajú zdvíhaciu plošinu pomocou diaľkového ovládania. Mohli sme nakuknúť do každého autá a vyskúšať si hasičskú výstroj.

• Prírodoveda plná pokusov

• Prirodoveda plná pokusov nás baví: *šírenie zvuku * výbuch sopky * meranie sily. Pripravujeme sa na návštevu planetaria v Prešove, tak aby sme boli pripravení...

• Milí rodičia, milí žiaci,

Dovoľte mi poďakovať v mene Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska za Váš príspevok do tohtoročnej kampane Biela pastelka.

Aj vďaka Vám sa nám podarilo vyzbierať najvyššiu sumu „v dejinách“ tejto zbierky na našej škole a to  – 279,42 eur.

Ďakujeme tiež našim šikovným predajcom Lilke Buňovej, Lenke Richtarčíkovej, Alicke Pavlíkovej a Vilkovi Debremu z 9.A triedy.

Vyzbierané peniaze uľahčia život našim nevidiacim a slabozrakým spoluobčanom.

ĎAKUJEME

• Joga pre deti

• Krásny slnečný deň nám umožnil stráviť príjemné chvíle, relax, kúpeľ v slnečných lúčoch, dotykovú terapiu. V závere sme vytvorili prírodnú mandalu. Super strávený čas

• Triednická hodina v 4.B

• Keďže sa nám školský rok naplno rozbehol i my žiaci 4.B využívame všetky možnosti, ktoré nám škola ponúka a to je i spolupráca a aktivity s našou školskou pani psychologičkou Mariannou Šramko. Spoznávame sa,spolupracujeme,budujeme vzájomné vzťahy. Na TH sme si to  4.10.2022 fakt užili a tešíme sa zase nabudúce. ;)

• Poznáme Majstra klávesnice

• V mesiaci september prebiehala v našej škole súťaž o najšikovnejšieho pisára - Majstra klávesnice. Padol školský rekord. Postaral sa oň Filip Sobotovič s počtom 135 úderov za minútu. Všetkým víťazom blahoželáme.

• Týždeň mobility - beseda s mestskou políciou

• Dňa 21.9.2022 sa žiaci 2. ročníka zúčastnili besedy s mestskou políciou v rámci Európskeho týždňa mobility. Pri tejto príležitosti si precvičili pravidlá cestnej premávky na školskom dopravnom ihrisku.

• Svetový deň mlieka

• Svetový deň mlieka...ako býva zvykom, aj tento školský rok sme si pripomenuli význam mlieka pre zdravý vývoj nášho organizmu. Prekvapenie pre najmenších čakalo v školskej jedálni.

• Beseda so spisovateľkou

• Žiaci 3.C sa zúčastnili besedy s pani spisovateľkou Ivanou Havranovou, ktorú organizovala mestská knižnica. Pani spisovateľka preniesla svojím rozprávaním všetky detičky do sveta víl, trpaslíkov a hovoriacich zvieratiek. Na záver besedy zasypali deti pani spisovateľku množstvom otázok a vlastných príbehov so zvieratkami.

• Výtvarná výchova trochu inak

• Výtvarná výchova nemusí vždy znamenať maľovanie, vystrihovanie či lepenie. Vedia to aj žiaci 3.A triedy, ktorí hľadali v prírode farby podľa vlastného vzorkovníka.

• ČISTÉ HORY

•

Aj tento rok sme sa aktívne zapojili do akcie TANAP-u Čisté hory. V sobotu sme sa na Štrbskom plese rozdelili do dvoch skupín a spoločnými silami vyčistili dve turistické trasy vo Vysokých Tatrách - cestu k vodopádu Skok a cestu k Jamskému plesu. Dobrou správou je, že aj napriek maximálnemu úsiliu sme žiadne obrovské množstvo odpadkov nenašli. Našli sme však sneh a užili si prvú septembrovú guľovačku.

• Beseda s mestskou políciou

• Žiaci tretieho ročníka mali v rámci týždňa mobility besedu s mestskými policajtmi zo Svitu. Najväčším zážitkom pre žiakov bolo, že mohli sedieť v policajnom aute.