• Výtvarná výchova v 6.A

• Nemusi to byť len 22.4.,nemusi to byť len enviro predmet, ale snahu o zachovanie zdravej planéty vyjadrili žiaci aj výtvarným cítením.

• Našim DoFáčkam sa blíži čas vykročenia na cestu plnú zážitkov.

• O pár týždňov chcú zvládnuť prenocovať v prírode a poriadne si dva dni zamakať s batohmi na chrbte .
              Preto ich treba riadne vyškoliť, nech zvládnu každú prekážku (a bude ich veľa), ktorá im príde do cesty.
              Prvé školenie prebehlo v utorok 26.4, kde sa žiaci dozvedeli o 11 podmienkach, ktoré musia počas expedície splniť. A odchádzali s pochopením dôležitosti tímovej spolupráce.

• OTVORENÁ HODINA CHÉMIE NA SOŠ J. A. BAŤU

• Tento utorok sme sa spoločne so žiakmi ôsmeho ročníka zúčastnili otvorenej hodiny chémie na SOŠ J. A. Baťu vo Svite, kde sme sa vďaka rovesníckemu vyučovaniu dozvedeli nielen veľa nových informácií z témy kyselín a zásad, ale aj spoznali s prvákmi a druhákmi rôznych chemických odborov. Pracovali sme samostatne či v malých skupinkách za asistencie starších a skúsenejších žiakov a podľa pracovného postupu sme si vyskúšali chemickú reakciu kyseliny a zásady - neutralizáciu, výrobu soli či meranie pH roztokov. Za pozvanie ďakujeme p. uč. Uhrínovej a za otvorenú hodinu p. uč. Hrabovi a jeho šikovným žiakom, ktorí sa na chvíľu premenili na učiteľov. Veríme, že aj oni sa v tejto pozícii naučili niečo nové.

• Pozvanie na výstavu

• Súčasťou našej jubilantky "školy" bola a stále je školská jedáleň. Teraz už moderná, v nových priestoroch. Preto sme chceli vzdať jej hold a zozbierali sme 70 kuchárskych kníh. Klenoty z roku 1911,1941,ale aj tie novšie si môžete pozrieť v školskej kuchynke. Tešíme sa, že sa do akcie zapojili aj naše p. uč. Šidlovska, Antalová, Mužilova, Molnárová, Spišakova p. as. Valčáková, aj vedúca ŠJ, p. Madzinova, ktorá s kolektívom výstavu otvorila. Možno ich aj inšpirujú. Ďakujeme

• Splnomocnenec vlády SR Karol Kučera na návšteve

• Realizáciu projektu Tréneri v škole si prišiel pozrieť Karol Kučera, splnomocnenec vlády SR pre mládež a šport a ambasádor projektu. Program je zameraný na skvalitnenie a zatraktívnenie hodiny telesnej a športovej výchovy zážitkovým spôsobom výučby....a naši žiaci si pohyb naozaj užívajú.

• Deň Zeme

• V apríli si už tradične pripomíname Deň Zeme. Motto roku 2022 je "Investujme do našej planéty". Úlohou je poukázať na tému znečistenia životného prostredia, ale aj na spôsoby, ktoré vedú k udržateľnému spôsobu života. Naša planéta je naším domovom, o ktorý by sme sa mali s láskou starať.

• Deň Zeme

• Ani tento rok sme nezabudli na oslavu dňa našej Zeme. Žiaci 2.C triedy si spoločne s pani učiteľkou ukázali krásy našej Zeme, pre ktoré sa oplatí ju chrániť.

• Hviezdoslavov Kubín

• Dňa 13.4. 2022 sa v Poprade konalo okresné kolo recitačnej sútaže Hviezdoslavov Kubín. Našu školu reprezentovala Janka Heldáková z 2.A a Janko Dratva zo 6.B. Obaja podali skvelý výkon... Janko si vyslúžil 3. miesto v prednese prózy. Blahoželáme...

• FAKE NEWS - NENECHAJ SA OKLAMAŤ DEZINFORMÁCIAMI

• Aj na informatike učíme ako si vybrať z množstva informácií tým, že sme si ukázali ako ľahko sa dá vytvoriť zavádzajúci text. Precvičili sme si prácu vo photoshope, worde a informačnú bezpečnosť. Práce 5.AŠ. Na pravopise ešte popracujeme :-)

• Kto veľa číta, veľa vie...

• V mesiaci marec sa žiaci zapojili do čitateľských aktivít, ktoré pre nich pripravila školská knižnica. Úlohou prvého týždňa bolo vyplniť čitateľský zápisník.  V ďalšom týždni žiaci vyhľadávali informácie z encyklopédií. V treťom týždni si potrápili hlavičky hádankami zo sveta rozprávok. Poslednou úlohou bolo nakresliť rozprávkovú postavu. Všetkým čitateľom blahoželáme a tešíme sa na ďalšiu návštevu školskej knižnice.

• 70 kníh

• Čítali sme, čítame a budeme čítať a to nielen  v marci. Deti z 3.B sa snažia vo svojom voľnom čase prečítať čo najviac kníh. Okrem rozvíjania svojej fantázie sa veľa dozvedia, naučia. Vdychovaním vône papiera, ktorý je súčasťou knihy ich napĺňa pocitom pokoja. Čítajú radi čo neteší len ich, ale aj ich rodičov a učiteľov zároveň. Držme si palce, aby sme čo najskôr prečítali ďalšiu sedemdesiatku. Tú prvú pre našu školu sme už zvládli.