• Technika

• Počasie nám praje, tak skrášľujeme areál školy. Žiaci 5. Š a 6. Š1na hodinách Techniky upratovali areál  školy a popri tom si zopakovali aj Biológiu a svoje vedomosti o rastlinách. Práca vonku nás baví.

•

Milí rodičia, milí žiaci!

Dovoľte nám, aby sme Vám poďakovali v mene Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska za Váš príspevok na zbierku Biela pastelka.

Spolu  sme vyzbierali čiastku 220 eur a 21 centov, čím prispejeme k zlepšeniu životov tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii.

Zbierka by nebola úspešná bez pomoci našich šikovných dobrovoľníčok z 9.B triedy- Katky Hodorovičovej, Natálie Štanclovej, Laury Sobotovičovej a Janky Fendekovej.

• Poznávame krajinu v okolí nášho mesta

• Ani upršané počasie neodradilo druháčikov, aby sa vybrali do terénu a naučili sa niečo nové. Zistili, čo všetko tvorí krajinu a kedy a ako sa krajina mení. Pri objavovaní ich potešili kopy lístia, ktoré nemohli obísť bez povšimnutia .

• Slávik

• V stredu sa v Poprade uskutočnil 30.rocnik speváckej súťaže Slávik pod záštitou Petra Dvorskeho. Okresného kola sa zúčastnili aj 2 žiaci našej školy Janko Dratva zo 6.B  a Lilianka Magerová z 2.C , ktorí podali výborný výkon. Konkurencia bola veľká, ale my sme si odniesli nové skúsenosti, výbornú náladu a chuť spievať si naďalej ľudové piesne. Už teraz sa tešíme na ďalší rok, na nový repertoár krásnych ľudových piesní.

• Beh areálom školy

• V tomto roku sme vymenili Jesenný beh Svitom za Beh areálom školy. Už tradične krásne počasie, pretekárska atmosféra a vynikajúce športové výkony nás sprevádzali celé dopoludnie. Celoškolskému kolu predchádzali triedne kolá. Zvíťazili len tí najlepší. Víťazom blahoželáme.

• Prírodoveda nás baví

• To, čo sme sa naučili a zisťovali na hodinách prírodovedy s našou p. učiteľkou sme dnes dokázali svojou vlastnou činnosťou zistiť a overiť si  vo Fyzikálnej učebni v našej škole už ako „ veľkáči“, vďaka p.učiteľovi E. Bobríkovi.

Ďakujeme, žiaci 4.B

• Opäť v Tatrách

• Po dlhom čase sa rozbieha aj činnosť geografického a turisticko - poznávacieho krúžku. V sobotu 2.10. sa členovia krúžkov vybrali na vychádzku zo Starého Smokovca na Hrebienok. Keďže nám počasie prialo, prešli sme sa aj k Bilíkovej chate, vodopádom Studeného potoka, Rainerovej útulni a späť. Unavení, s krásnymi zážitkami a túžbou, že nám už nič neprekazí plniť naplánované akcie, sme sa vrátili domov.

• Hodina Prvouky v praxi.

•

Žiaci 2. B dnes prepojili teóriu s praxou. Na vychádzke sme spoznávali nielen svoje okolie, ale precvičili sme si aj svoje vedomosti z ovládania pravidiel cestnej premávky.

• Technika

• Svoju zručnosť sme ukázali na hodine Techniky. V novozariadených dielňach sa nám pracovalo výborne. Vždy sa na hodiny Techniky tešíme. Žiaci 5. Š a 6. Š1

• Historický krúžok začal svoju činnosť...

•

...a začal ju zaujímavou exkurziou do Tatranskej galérie v Poprade, kde si pozreli výstavu „Leonardo da Vinci – stroje a iné“.

Ako názov prezrádza, krúžkari si prezreli reprodukcie diel velikána renesancie Leonarda da Vinci, ale aj modely jeho technických vynálezov, ktorých množstvo a  prevratnosť je udivujúca.

A čo bolo „bonus navyše“ – mnohé vystavené modely si žiaci mohli vyskúšať v praxi.

Cestou na výstavu si prezreli dlažobné kocky venované pamiatke židovskej rodiny Weiszovcov, ktorej členovia boli počas II. svetovej vojny deportovaní do koncentračného tábora Sobibor, kde všetci zahynuli.

Neopomenuli ani vstupnú bránu do pôvodného závodu Tatravagónka z roku 1922.

Máme za sebou prvé, a ak „korona“ dovolí, určite nie posledné zaujímavé podujatie.