• Obchodovanie s ľuďmi

• Dňa 4.6.2019 sa v aule našej školy uskutočnila aktuálna a zaujímavá beseda na tému obchodovania s ľuďmi. Besedu viedol erudovaný pracovník PhDr. Milan Antaš, ktorý ozrejmil problematiku našim deviatakom.

• Tretiaci na výlete

• Tretiaci na výlete - spojili užitočné s príjemným. Vlastivedné učivo pretavili do praxe a užili si atmosféru života na dedine v 19. storočí.

• Výlet „v korunách stromov“

• Nastal čas školských výletov a siedmaci po prvýkrát absolvovali školský výlet spolu – 7. A-Š a 7. B v piatok 31. mája 2019. Mali sme pripravené dva varianty (podľa počasia), napokon sme sa rozhodli pre výlet do Bachledovej doliny, na atrakciu, ktorá je hojne navštevovaná nielen Slovákmi, ale aj Poliakmi a Čechmi. Náučný chodník „v korunách stromov“. Hoci počasie spočiatku nebolo bohvieaké, dokonca ráno trošku mrholilo, a ani výhľady z chodníka a veže na okolie neboli kvôli hmle a mrakom až také úchvatné, ako sme dúfali, výlet splnil naše očakávania v inom smere. Deti mali nadbytok pohybu na čerstvom vzduchu, mnohí prekonali sami seba pri aktivitách na vrchole veže, čo-to sa aj dozvedeli a posedenie po prechádzke v štýlovej goralskej drevenici pri teplom čaji, hranolkách, langošoch a iných pochúťkach umocnilo dobrý pocit našich žiakov z výletu.

Mgr. Silvia Karabínová, triedna učiteľka 7. A-Š

a Ing. Helena Bachledová, triedna učiteľka 7. B

• Sústredenie športovej triedy

• Naši piataci absolvovali 4-dňové športové sústredenie v Raškoviciach /CZ/. Žiaci nielen športovali, ale aj poznávali krásy susnej krajiny a utužovali kolektív.

• Vyhodnotenie súťaže školských časopisov

• Vyhodnotenie súťaže školských časopisov - Spotreba pre život! Špeciálne číslo eKomeňáčika získalo jednu z dvanástich hlavných cien spomedzi 61 časopisov zo 47 škôl z celého Slovenska. Súťaž organizovala Asociácia spotrebiteľských subjektov Slovenska v spolupráci s Europe direct Poprad a Ministerstvom hospodárstva SR. Redakčná rada sa zúčastnila vyhodnotenia v krásnom prostredí Červeného Kláštora, ktoré sa konalo 30. a 31. mája. Okrem slávnostného vyhodnotenia absolvovali aj tvorivé dielne. V súvislosti s ekologickým zmýšľaním mali za úlohu zo starých vecí vytvoriť niečo nové, tejto úlohy sa zhostili naozaj originálne a milo prekvapili porotu.

• Modrý gombík 2019

• V druhej polovici mája sa uskutočnil ďalší ročník charitatívnej zbierky MODRÝ GOMBÍK, ktorý organizuje Slovenský výbor UNICEF.

Výťažok zbierky je určený na pomoc deťom z východnej Ukrajiny, ktoré už 6. rok žijú vo vojnovom konflikte.

V škole i meste sa nám podarilo vyzbierať 227 eur a 30 centov. Srdečne ďakujeme všetkým, ktorí nám prispeli.

Žiaci 9. A