• Európsky deň jazykov

• „Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom.“ Táto stará pravda sa v dnešnej modernej dobe potvrdzuje stále viac a viac, keďže znalosť cudzieho jazyka nám ponúka mnoho možností a uľahčuje nám každodenný život.

A to sme si dnes spoločne vyskúšali v rámci hodín anglického jazyka...Všetky hodiny jazykov boli spestrené kreatívnymi činnosťami a takto sme zmysluplne oslávili Európsky deň jazykov, ktorý v roku 2001 vyhlásila Rada Európy...

Pripravili sme si zaujímavé aktivity a spolu sme to zvládli:) Vieme, ktorá vlajka patrí Bosne a Hercegovine:-) či Estónsku, aká farba je prvá na poľskej vlajke:-) (je vždy biela!)

Nezabudli sme, že počas letnej dovolenky v Chorvátsku, sa zdravíme BOK!, čo v preklade znamená naše ahoj. Vieme, že Litva a Lotyšsko sú dve rozdielne krajiny, aj keď v anglickom jazyku nám tieto dva štáty dávajú poriadne zabrať:-) Holandské slovo worst neznamená najhorší, ale je to krásne voňavá a vyúdená klobáska:-)

Zistili sme, že v rámci Európy, hovoríme viac ako 200 druhmi jazykov, rozmanitých dialektov a nárečím:-)

Sme radi, že ovládanie jazyka nám všetkým pomáha otvárať bránu k inej kultúre a spoločnosti.

• Deň mobility

• Pri príležitosti Dňa mobility si žiaci 1.C, 1.D a 2.C zábavným spôsobom upevňovali poznatky o tom, ako bezpečne prechádzať cez cestu, križovatku, ako sa správať na chodníku, na čo dávať pozor a ktoré značky patria vodičom či chodcom.

• Žiaci ZŠ Komenského na enviro akcii Čisté hory

• Niektorí ľudia sú naozaj nepoučiteľní. Z národného parku TANAP si urobili smetisko. Pracovná bunda, fľaše od vína či piva, plechovky, obaly z potravín, no top - nákupný plastový košík. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili.

• Joga

• V dnešný pekný jesenný deň sme začali náš krúžok Joga. Nič lepšie, ako cvičenie v prírode, spojené so zberom šípok. Spoznali sme aj bylinku Očianku. Snáď nám pekné jesenné počasie vydrží na naše ďalšie "jogove" stretnutie.

• Mobilita

• Predposledný jesenný týždeň je Týždňom mobility. Mobilita = pohyb, pohyblivosť. Ak chceme byť zdraví, musíme sa hýbať. Najprirodzenejším pohybom človeka je chôdza. Žiaci 2. A triedy boli na vychádzke. Pohyb spojili s utvrdzovaním učiva z prvouky – dopravné prostriedky, dopravné značky, bezpečná cesta do školy.

• Týždeň mobility

• V rámci týždňa mobility sme sa s 1. A a 1. B vybrali po svitovských chodníkoch a cestách, kde sme si s deťmi zopakovali pravidlá cestnej premávky a bezpečný prechod po priechode pre chodcov... Samozrejme, praxi predchádzala aj teória.

• Otvorenie školskej knižnice

• Milí žiaci, srdečne Vás pozývam do školskej knižnice v ktorej si môžete knihy prečítať ale i požičať. Teším sa na všetkých čitateľov každú stredu od 12:30 do  15:00.

• Náš deň Mobility

... za to, že chodíte pešo

... za to, že bicyklujete

... za to, že tak prispievate k čistému ovzdušiu, Vám ďakujeme. Nech sú Vaše kroky ľahké ako balón. Žiaci 2.B a 3.A Zš. Komenského.

• Prírodovedné hry

• Skôr obohatenie učiva o:  včelárstvo, lesníctvo, sokoliarstvo, geológiu, baníctvo  či podávanie prvej pomoci. Perfektné aktivity: ryžovanie zlata, poznávačka drevín, poznávačka obilnín, ale aj ručná výroba syrových korbáčov, ktoré boli úžasné. Medzitým športová aktivita, streľba na maketu potkana. Skrátka, všetko bolo super – organizácia, prednášky, strava. Budúci rok sa prihlasujeme ako prví.

• Euroregión Tatry

• Školský rok sme nezačali len v zdraví, ale aj úspešne. Naša žiačka Marianna Galajdová sa na konci školského roka zúčastnila medzinárodnej výtvarnej šúťaže Tatry očami detí, ktorú vyhlásilo združenie Euroregión Tatry. Víťazi tejto súťaže boli vybraní a ocenení počas letných prázdnin. Mariannka vyhrala krásne 3. miesto a odniesla si nielen diplom, ale aj veľmi peknú vecnú cenu. My jej srdečne blahoželáme a prajeme ešte ďalšie takéto úspechy.