• Matematika hravou formou.

• Šiestaci zistili, že uhly sa dajú znázorniť aj inak ako len na papier.

Piataci sa učili pomocou kociek znázorniť rôzne stavby a plány.

• Obvodné kolo olympiády ANJ

• Naši tretiaci, štvrtáci a piataci sa zúčastnili obvodného kola olympiády v anglickom jazyku. Úspešným riešiteľom blahoželáme - Paulíne Lumtzerovej 3. miesto,  Emme Heldákovej 2. miesto, a Sofii Sedlákovej 3. miesto.

• Učíme sa hrou

•

V 1.B sme spojili prvouku s matematikou, hudobnou a výtvarnou. Uložili sme fazuľky na vatu a budeme sledovať proces klíčenia a rastu. Zopakovali sme si, čo už vieme o rastlinkách - delenie, zloženie, využitie. Precvičili sme si matematické zručnosti a potom sme maľovali, spievali, tancovali. Bolo nám veselo.

• Deň mlieka

• Aj  žiaci 1.A si urobili Deň mlieka. Porozprávali sme sa o tom, aké je mlieko pre zdravé kosti a zuby dôležité. Nemali by sme zabúdať každý deň zaradiť do nášho jedálnička pohár mlieka alebo nejaký mliečny výrobok. Žiaci si doniesli do školy svoj obľúbený mliečny výrobok, na ktorom si potom v škole pochutili. Na hodine slovenského jazyka, matematiky a prvouky riešili úlohy, ktoré s touto témou súvisia.

• Anglická olympiáda šk. kolo - 3. - 5. ročník

• V dňoch 10. - 14. mája prebehlo školské kolo anglickej olympiády pre žiakov 3. až 5. ročníka. 3. ročník 1. miesto Paulína Lumtzerová, 2. miesto Diana Djurbová a 3. miesto Sabína Škrovinová. 4. ročník 1. miesto Lenka Petrásová, 2. miesto Sofia Ondrejková a 3. miesto Veronika Juríková. 5. ročník 1. miesto Sofia Sedláková, 2. miesto Emma Heldáková a 3. miesto Adam Rúčka. Všetkým blahoželáme a želám mnoho úspechov na obvodnom kole.

• Deň mlieka

• V rámci pracovného vyučovania sme si so žiakmi 0. ročníka pripomenuli deň mlieka. Deti na hodine  získali praktické zručnosti pri príprave chutného pudingu. Naučili sa aké ingrediencie a postup na uvarenie sladkej maškrty potrebujeme. Náš vanilkový puding bol výborný, všetci sme si náramne pochutili.

• Super mliečny deň

• Dnes sme v 1.B mali úžasný deň. Rozprávali sme sa o mliečku, čítali, tvorili, pracovali. Urobili sme si výborný mliečny kokteil z rôzneho ovocia.

Mlieko nám proste chutí.

•

Na deň mlieka sme zisťovali priamo v teréne ako sa k nám mlieko dostane. Vychutnali sme si skvelý kozí syr od Jožka Farmárika. Nakŕmili a podojili sme kozy a sami sme si pripravili chutné ovocno - mliečne kokteily.

Žiaci 2.B

• O holokauste inak

• Keďže nám „kovidová situácia“ nedovoľuje uskutočniť  tradičnú exkurziu deviatakov do Osvienčimu, rozhodli sme sa doplniť poznatky žiakov o holokauste iným zaujímavým spôsobom.

Prostredníctvom aplikácie  ZOOM sme sa spojili s Mgr. Matejom Beránkom PhD., odborným pracovníkom Múzea holokaustu v Seredi, ktorý nám v prednáške vysvetlil  príčiny, priebeh, dôsledky a tragické vyvrcholenie prenasledovania židovského obyvateľstva na našom území počas vojnového slovenského štátu. Svoje vystúpenie dopĺňal množstvom dobového obrazového materiálu. V druhej časti nášho „online stretnutia“ sme si vypočuli svedectvá preživších – bývalých väzenkýň v Osvienčime, ktoré sa tam dostali prvým židovským transportom vypraveným zo Slovenska, ktorý odišiel 25. marca 1942 z Popradu s tisíckou mladých žien z východného Slovenska vo veku od 15 rokov.

Žiaci tak mali možnosť nielen doplniť si vedomosti, ale aj precítiť neľahké osudy svojich rovesníčok.

• Hodina matematiky

• Na hodine matematiky sme využili pekné počasie a strávili sme ju vonku. Pozornosť sme venovali rozvíjaniu priestorovej predstavivosti, keď sme z kociek skladali rôzne stavby, ktoré sme potom kreslili z rôznych pohľadov. Žiaci 7.A a 7.B

• Lepšie raz vidieť ako 100x počuť

• Tak sme si vyskúšali s tretiakmi na hodine pracovného vyučovania správne stolovanie.

K tomu patrí aj niečo dobré do bruška.

Pripravili si pomazánky od výmyslu sveta

• 2. miesto v krajskom kole

• Srdečne Vás pozdravujeme...Chceli by sme sa s vami podeliť o radosť z  úspechu našej žiačky. Laura Kováčová (6.B) sa opäť zúčastnila jazykovej súťaže, ktorá sa volá Jazykový kvet a so svojím prednesom o kráse materinskej lásky, obsadila krásne II. miesto v rámci krajského finále.

Z úspechu sa veľmi tešíme a nevieme sa už dočkať budúceho ročníka súťaže...

• Palacinkový deň

• Aby učenie bolo pre nás aj hrou a zábavou, vyšiel nám palacinkový deň. Najedení a spokojní po dobre vykonanej práci. A že nám chutilo... Žiaci 2.A

• 5.Š na enviro akcii „Upracme vodné toky - Svit“

• 7. 5. sa žiaci 5. Š triedy zúčastnili akcie „Upracme vodné toky – Svit“. Ich postrehy sú veľmi nemilé.

Čistili sme ľavú stranu rieky Poprad od hlavnej cesty pri Chemosvite smerom na Mengusovce. Prekvapilo nás veľké množstvo odpadkov. Pri vyčistení približne 200 metrov brehu sme nazbierali plný veľký mech. Žiaľ, vždy sa nájdu ľudia, ktorí si mýlia rieku s odpadkovým košom. Snažíme sa ísť príkladom a upozorňovať aj tých, ktorí počúvajú jedným uchom dnu a druhým von. Musíme sa naučiť žiť na tejto Zemi čo najlepšie. Učíme sa odpad triediť a recyklovať. Veríme, že sa to zlepší!