• Prehľad akcií

• Zábavná VV a literárna výchova v 2.A

• Divadlo,herci, maňusky. Spoločne sme si užili výkony hercov pri dramatizácii textu, zábavu a smiech. A  na výtvarnej výchove sme zistili, že takmer každodenná pomôcka sa už dá využiť aj inak.

• Okresná Pytagoriáda P3 a P4

• Žiaci Adam Varsa, Timotej Gardošík zo 4.A  a žiačky Paulína Lumtzerová a Zuzana Pavlicová z 3. A sa zúčastnili online okresnej Pytagoriády. Hoci výsledky nepísali na papier, ako boli zvyknutí, urobiť to cez počítač v škole im nerobilo problém.

Adam Varsa ( 18 bodov ), Timko Gardošík ( 17 bodov ) a Paulínka Lumtzerová ( 18 bodov ) sa stali úspešnými riešiteľmi okresnej Pytagoriády. Zuzke Pavlicovej ( 9 bodov ) jeden bod do úspešnej riešiteľky chýbal.

Všetkým riešiteľom, ktorí reprezentovali našu školu gratulujeme a dúfame, že ich záujem o matematiku bude pokračovať aj v budúcom roku.

• Environmentálna exkurzia 2.A a 2.B

• Odpad je pre ľudí to, čo už nepotrebujú a vyhadzujú. Veľa odpadu vzniká v domácnostiach, preto je dôležité, aby sme ho triedili a ochránili prírodu a naše zdravie. Čím viac budeme triediť, tým menej budú rodičia platiť za odvoz odpadu. A je ho stále viac.

• Deň Zeme

• ...projektový týždeň Deň zeme pokračuje s témami separácia odpadu a slnko. Porovnávali sme  zdravé ľudské telo a zdravú planétu Zem. V piatok sme sa v raketách  premiestnili do slnečnej sústavy. Spoznali sme planéty slnečnej sústavy.

• Biologická olympiáda – kategória D

• Na našej škole prebehla olympiáda z predmetu biológie, kategória D – 6., 7. ročník online formou cez ZOOM.  Musíme povedať, že mala vysokú úroveň. Pri počte žiakov 24, boli všetci žiaci úspešní, to znamená, že získali 50% bodov z testu. Všetkým riešiteľom, ktorí nepostúpili na okres ďakujeme za ich snahu. Na okresnom kole nás budú reprezentovať: Lucia Šuhajová zo 6.B. triedy a Vladimír Kuchcík zo 7.B. triedy, ktorí skončili prvá a  druhý na školskom kole. Gratulujeme a držíme im palce.

Palce sme držali, výsledok sa dostavil. Výborné umiestnenia Lucie a Vladimíra. Obaja úspešní, Lucia si berie bronzovú medailu za 3. miesto, Vlado skončil tiež na krásnom 5. mieste. Super!!! Gratulujeme.

• Dňa 22.4. má sviatok naša Zem.

•

Triedy 1.C, 3.B a 3.C sa tento týždeň venujú projektovému vyučovaniu, v rámci ktorého sa žiaci postupne oboznamujú s rôznymi témami, ktoré súvisia s našou Zemou, jej znečistením a jej ochranou.

• 3.C v školskej knižnici

• Čítať vždy a všade je veľmi dôležité pre rozvoj osobnosti nielen dieťaťa. O knihách by veľa vedeli rozprávať žiaci 3.C triedy. Veľmi rady čítajú o čom svedčia aj ich výsledky v škole. No nielen to. Aj samotný záujem sa zapísať a byť členom školskej knižnice,kde sme si spoločne  urobili aj hodinu čítania.

• Druháci čítajú

• Chvíľu v škole, chvíľu doma,

pri knihe sa zastavím.

Nezabúdam, že je marec,