• Návšteva z Nórska na hodine geografie

• Žiaci 7.ročníka, aj keď sa učia dištančne, na nedávnej vyučovacej hodine privítali návštevu zo severu Európy, z Nórska. Zuzka Kralinská, naša bývala žiačka,  žijúca momentálne v Nórsku, nám porozprávala prostredníctvom platformy ZOOM o živote, kultúre, dojmoch nie len z Nórska, kde momentálne žije, ale aj z Dánska, kde študovala.

Aj keď je svet veľký, technika nám umožňuje spojiť sa s ľuďmi, ktorí sú nám blízki a môžu nám priblížiť život v ďalekej krajine, môžeme aspoň takto – virtuálne cestovať. Chceme sa poďakovať Zuzke, že si našla čas a podelila sa s nami o svoje skúsenosti zo svojho cestovateľského života. Veríme, že ešte budeme mať možnosť stretnúť sa a to nie len virtuálne, ale aj osobne. Tešíme sa na ďalšie stretnutie a želáme jej veľa úspechov.

• Deň učiteľov

• Dnes je sviatok váš, neskúšajte nás.... Síce nás tieto slová  v tomto školskom roku nečakajú na tabuliach v triedach, ale Deň učiteľov sme neprešli bez povšimnutia. Pani primátorka a pani riaditeľka nám všetkým poďakovali za našu prácu a popriali nám veľa, veľa síl do budúcna.

• Čarovná voda

• Matka Príroda nám dala jeden zo svojich najväčších darov a tým je voda. Je vzácna, preto si ju musíme vážiť. Príroda vie s vodou aj čarovať. Na hodine Prvouky v 1.B sme si ukázali rôzne podoby vody. Vytvorili sme vodnú paru, roztápali sme farebný ľad, len snehovú vločku sa nám nepodarilo vykúzliť, takýto zázrak dokáže len príroda. Ukázali sme si, ako vyzerá voda, ktorú znečistia ľudia. Rozprávali sme sa, dopĺňali, vymýšľali. Bolo nám super.

• Kúzlo knihy

• Pomocou kníh sme sa preniesli do čarovného rozprávkového sveta. Spoznali sme dinosaurov, grázlika Gaba, ale aj odvážnych bratov Dubkáčika a Budkáčika. Teta Viki, ktorá pracuje v knižnici, sa má úžasne, medzi toľkými knihami. Aj deti z 1.B sa už tešia na to, keď si pôjdu vybrať svoju knihu. Aj my sme predsa Čitatelia.

• Ľudské telo

• Kto sa veľa pýta, veľa sa dozvie. A druháci sa pýtali. Pýtali sa na online besede so záchranárom, pýtali sa pani učiteľky, pýtali sa seba navzájom pri prezentácii svojich projektov a odpovede hľadali aj v knihách. Takýmto spôsobom sa nám podarilo prelúskať sa cez dokonale fungujúci organizmus, ktorým je ľudské telo.

• Knihy, ktoré nás obklopujú

• "Ja mám rád o koňoch, ja zas o autách a ja o varení a rozprávky". Je jedno, akú si vyberieme, každá si nesie múdrosť, informáciu, príjemný zážitok. A to je najdôležitejšie. Tak aj žiaci 2.A si vyberali podľa záujmu. Čítali pre kamarátov, aj pre radosť. Nech im ten záujem dlho vydrží

• Aká je voda?

• V prvom ročníku skúmame vodu z rôznych uhlov pohľadu. V tomto prípade sme porovnávali čistú a znečistenú vodu. Vlastnosti znečistenej vody nás zaujali najviac.

• Cicavce

• Prírodoveda v 3.B - dozvedeli sme sa, naučili a prezentovali svoje vedomosti

• Vyzdob si ruky ako vieš

• To sú nádherné ruky! Patria žiakom 1.A. Pretože krásne ruky píšu krajšie, vymysleli sme si výzvu "Vyzdob si ruky ako vieš". Zapojili sa mamky, ockovia a samozrejme aj žiaci. Výsledok - jedna báseň....

• Netradičná hodina občianskej náuky

• Jedna z mála východ dištančného vzdelávanie je, že si na hodinu môžeme pozvať hosťa.

A presne to sme aj urobili. Pozvali sme medzi seba pani primátorku nášho mesta – Ing. Dášu Vojsovičovú. Úvodom nám porozprávala o fungovaní mesta, mestskej samosprávy, ich kompetenciách, ale nevyhla sa ani ťažkej „koronovej“ dobe.

A potom už odpovedala na naše zvedavé otázky. Tých bolo nakoniec toľko, že všetky nemohli byť vzhľadom na čas zodpovedané.

Ale to vôbec nevadí. S pani primátorkou sme sa dohodli, že všetky otázky nám zodpovie pri našej osobnej návšteve na mestskom úrade, keď sa situácia vráti do normálnych koľají.

Kiežby to bolo čo najskôr.

Srdečná vďaka za obohacujúce stretnutie, pani primátorka!

Žiaci 7.A triedy, ZŠ Komenského 2 Svit