•

Žiaci 3.C a 3.B na plaveckom výcviku. Šikovní učitelia plávania umožnili deťom si zaplávať nielen v malom, ale aj vo veľkom bazéne. Všetci sa tešíme na ďalšie hodiny plávania.

Cestou na kúpalisko si žiaci 3.B a 3.C  vyskúšali, aké to je, keď na ich povel zastaví auto na ceste,aby kamaráti mohli prejsť na druhú stranu cesty.

• Svetový deň bez áut

• 22. september bol nielen Dňom jesennej rovnodennosti, ale aj Svetovým dňom bez áut. Pri tejto príležitosti si žiaci 1.A a 1.C urobili vychádzku do okolia našej školy. Učili sme sa, ako sa správne chodí po chodníku, ako sa bezpečne prechádza cez cestu po priechode pre chodcov. Chôdza a krásne jesenné počasie aspoň troškou prispeli k upevneniu nášho zdravia.

• Boli sme osobne

• Cieľom Európskeho týždňa mobility je eliminovať počet áut na cestách, a tak chrániť životné prostredie. My sme sa s deťmi vybrali priamo za tými, ktorí nám vedeli najlepšie odpovedať. S výpravcom vlakov, šoférom autobusu a cyklistom sme sa rozprávali o tom, prečo je vlak, autobus a bicykel lepší ako auto. Deti mali po vychádzke pripravení kvíz, za ktorý boli odmenené vecnou cenou.

• Upracme si mesto Svit

• j nám záleží na čistote mesta Svit. 7 žiakov s pánom učiteľom Švagerkom sa zúčastnilo akcie Upracme si mesto Svit. Sme radi, že aj takto môžeme pomôcť nášmu mestu

• Týždeň mobility

• Žiaci 1.B si na hodine Prvouky v rámci Týždňa mobility vyskúšali pohyb chodca na dopravnom ihrisku. Naučili sme sa ako správne prechádzať cez priechod pre chodcov. Spoznali sme nové dopravné značky a zahrali sme sa na vodičov áut, bicyklov a riadili sme aj dopravu.