• Prehľad akcií

• Jazykový kvet

• Chaotické obdobie v začiatkoch karantény zatienilo úspech našich dievčat na KRAJSKOM KOLE v jazykovo-umeleckej akreditovanej súťaži pre deti a mládež vo veku do 19 rokov v prednese a dramatizácii v cudzích jazykoch. Našťastie diplomy, ktoré nám v týchto dňoch doručili, nám 1. MIESTO a 2. MIESTO pripomenuli. SRDEČNE VÁM DIEVČATÁ BLAHOŽELÁME.

• Deň Zeme

• Nezabudli sme ani pri domácom učení na Deň Zeme. Naši žiaci aktívne pomáhali prírode a dali nám o tom vedieť. Prečítajte si ako Laura Božiková, Filip Janík, Patrícia Karabínová, Krištof Cvaniga, Markus Hronkin, Kija Kozubová, Sarah Molotová a Monika Šallingová strávili tento deň.

Deň Zeme

Laura_Božiková

Hoci tohtoročný deň Zeme bol zatienený aktuálnou situáciou aj napriek tomu je to stále veľmi významný deň. Počas neho by sme si mali pripomenúť prečo tu všetci môžeme byť. Vďaka našej Zemi. Vďaka nej máme všetko čo potrebujeme pre náš život. Niekedy na to žiaľ zabúdame rovnalo ako zabúdame aj na to že Zem nie je nezničiteľná. Ak tu ale chceme ešte nejaký ten čas pobudnúť mali by sme sa o ňu zaujímať a pomáhať jej.

Ja nie som až taký veľký ochranár Zeme ako iní, no nie je mi, ani ľahostajná. Doma recyklujeme aj kompostujeme a tento rok sme sa išli trochu vyvetrať a popri tom sme aspoň trošičku zredukovali to množstvo odpadkov.

Filip_Janík

Táto planéta je pre mňa, ako aj pre nás všetkých ľudí veľmi dôležitá. Keď si ju zničíme ,inú planétu už nemáme, je to jediná planéta, na ktorej môže exitovať život ,zvieratá ,kde sa nachádza pitná voda. Ja si našu planétu vážim .Snažím sa recyklovať odpad, nehádzať obaly na zem ale do koša a snažím sa vždy rýchlo osprchovať aby som šetril vodou. Musíme si vážiť to čo nám táto planéta ponúka, lebo ako vravím druhú planétu už nemáme.

Patrícia_Karabínová

Čo pre mňa znamená planéta Zem? - miesto na život, za ktoré som vďačná.
              Na Deň Zeme som vyzbierala odpadky v potoku za domom. Urobila som to preto, lebo nikdy sa k tomu nikto nedostal, aby ich vyzbieral tak bol rad na mne. Myslím, že to bolo prospešné a urobila by som to určite aj keby nebol deň Zeme, lebo našu Zem si treba vážiť každý deň.

Krištof_Cvaniga

Planéta je náš domov a musíme sa o ňu starať, aby sme prežili. Preto som si vybral zbieranie odpadkov v našom lese. Pričom som oddeľoval plasty od papiera a skla. Takto vytriedený odpad som vyhodil v smetiakoch obce na to určených

Markus _Hronkin

Ja som sa rozhodol, že pre našu Zem urobím čosi praktické a pri prechádzke lesom som zozbieral odpad, ktorý som videl naokolo. Každý deň triedim odpad a snažím sa šetriť vodou, potravinami aj oblečenie, aby som svojim správaním nevytváral ďalší zbytočný odpad a neznečisťoval životné prostredie.

Viktória _Kozubová

Naša planéta Zem pre mňa znamená veľa. Dáva nám živiny, ktoré mi ľudia potrebujeme pre život či už je to ropa, ovocie, zelenina alebo pôda kde mi ľudia pestujeme. Toto všetko nám dala príroda. No niektorí ľudia túto vec zneužívajú vo svoj prospech. A to už len tak že si to privlastnia alebo že vyrubujú lesy, stromy len pre nás aby sme dostali kancelársky papier a preto som sa včera na moje narodeniny rozhodla že pôjdeme s mojou rodinou do našej záhradky a pozbierame všetok odpad, ktorý nájdeme. Nebolo toho až tak veľa no aj tak sme trošku prispeli k zdravšiemu prostrediu

Sarah_Molotová

Deň zeme: sadili sme v záhrade nové stromčeky ,jahody, hrášok. Aj týmto spôsobom pomôžeme našej planéte aspoň trošku.

Monika_Šallingová

Spolu so sestrou sme boli zbierať odpadky v lese. Bolo ich tam naozaj veľa. Nazbierali sme dve tašky. :)

• Prvouka

• Na hodine prvouky sme si vyskúšali ako pestovať rastlinky. Vaneska to tentokrát vyskúšala sama. Verím, že bude bohatá úroda. Aj takto sa dá krátiť čas, keď sme doma. :)

• Pomoc pri ťažkostiach v učení

• Ak máte pri učení problémy dieťaťom a máte pocit, že už to nezvládate, ponúkame vám pomoc. Naša školská psychologička a špeciálna pedagogička sú vám k dispozícii formou online konzultácií v uvedenom čase.

• List pani učiteľke

• Aj keď sme doma druháci sa poctivo učia a pripravujú. Na hodine slovenského jazyka sme sa učili, ako sa píše list. 2.C zobrala vážne výzvu a žiaci svojej pani učiteľke napísali nádherné listy, s ktorými sa chcem pochváliť.