• Prehľad akcií

      • Objav v sebe talent

      • Dnešok sa niesol v znamení kultúrnych vystúpené, kým žiaci prvého stupňa navštívili divadlo v Spišskej Novej Vsi - vystúpenie Perinbaba, žiaci druhého stupňa objavovali v sebe talent! Výchovný koncert si pre nás pripravil Miroslav Bruise Žilka...

      • Návšteva Banskej Bystrice

      •  

        

       Podnetná návšteva Banskej Bystrice

            V sobotu 19. októbra sa žiaci troch krúžkov – historického, geografického a turisticko-poznávacieho zúčastnili exkurzie do Banskej Bystrice.

            Zaujímavou bola už samotná cesta vlakom – najprv rýchlikom z Popradu do Vrútok a následne z Vrútok do Banskej Bystrice.  Ale hlavné zážitky čakali na našich „krúžkarov“ v samotnom meste. Tam sa sústredili na prehliadku Múzea SNP, kde si najprv pozreli krátky, veľmi emotívny film o II. svetovej vojne a potom samotnú expozíciu spojenú s naozaj kvalitným výkladom, vďaka ktorému sa dozvedeli o II. svetovej vojne a Slovenskom národnom povstaní množstvo nových informácií.

            Následne si prezreli hlavné banskobystrické námestie s množstvom historických domov a dozvedeli sa niečo nové z histórie a geografie tohto v minulosti bohatom baníckom meste.

      • Deň sporenia

      • Pri príležitosti Dňa Sporenia sme v škole privítali návštevu z NADÁCIE VUB banky. Žiaci 6. ročníka besedovali s finančnými odborníkmi na rôzne témy: ochranné prvky bankoviek, história peňazí, riadenie financií, ako a čím platíme či moderné bankové nástroje. ĎAKUJEME :)

      • Na návšteve u starkých

      • Babička ma naučila variť si čaj s medom. Opravovať, čo kde treba to zas robím s dedom. Moji starkí šikovní sú a všeličo vedia. Aj keď dačo vyparatím, našim nepovedia. Sú to verní kamaráti, často u nich bývam. Raz im všetko s láskou vrátim, v srdiečku ich skrývam. Návšteva v ZOS a DOS Svit. 

      • Misijný deň

      • V Mimoriadnom misijnom mesiaci sme si aj my na našej ZŠ Komenského urobili mimoriadne hodiny NV 😊 Mali sme MISIJNÝ DEŇ s naozajstnými sestrami misionárkami, ktoré k nám zavítali až z Ivanky pri Nitre. Naučili nás nové pesničky, porozprávali o svojich skúsenostiach odovzdávania viery a pre našich najmladších žiakov mali pripravené prekvapenia – maľovanie na tvár a skúšanie misijných krojov. So sr. Sedis žiaci spoznávali krásy jej rodnej Indonézie, sr. Katka ich vzala na chvíľu na Filipíny a sr. Zuzana ich vyobliekala do nádherných misijných krojov podľa kontinentov. Ich úlohou bolo uhádnuť, kde sa čo nosí...:-) No, posúďte sami, že náš misijný deň sa nám vďaka sestričkám vydaril a bol naozaj skvelý 😊

      • Hokejbal U10 a U13

      • Podtatranská hokejbalová liga pokračovala poslednými kolami. Mladší žiaci U10 znova nesklamali. Výborný kolektívny výkon od brankára až po útočníkov. Víťazstvá 2:0 nad ZŠ Spišská Teplica a taktiež 2:0 nad ZŠ Štrba. Po skončení súťaže jasne kladná bilancia zápasov, 6 výhier, 1 výhra po predĺžení, 1 prehra po predĺžení a na konte prehier - 0. Fantastické skóre 21:4, žiaľ druhé miesto za ZŠ Batizovce (slabšie skóre). Starší žiaci U13 taktiež nesklamali. Po tvrdom boji so ZŠ Vikartovce (jednoznační víťazi) sme prehrali 1:2, kde môžeme potvrdiť, že sa od nás odklonilo šťastie. No druhý zápas so ZŠ Spišská Teplica bol z našej strany jednoznačne nešťastný. Gól 15 sekúnd pred koncom nás stál tri body za víťazstvo. Nakoniec výhra po predĺžení 2:1. Bilancia zápasov 3 výhry, 2 výhry po predĺžení a 5 prehier so záporným skóre 18:19. Chlapci U10 a U13 – gratulujeme, ďakujeme.

      • Školské kolo Olympiády zo SJL

      • V školskom kole Olympiády zo slovenského jazyka si zmerali sily naši deviataci. Dnes sme diplomom odmenili víťazov:

       1. miesto - Tímea Erika Tompošová (9. B)

       2. miesto - Laura Božíková (9. A)

       3. miesto - Marko Jína (9. A), Zuzana Krempaská (9. B)

       Víťazka bude našu školu reprezentovať na okresnom kole. Držíme palce!

      • Pani ministerka a mládežnícki delegáti Slovenska v OSN

      • Osožná, autentická, energická a motivačná. Aj takto sa dá charakterizovať interaktívna beseda, ktorá sa uskutočnila v CVČ v Kežmarku. V úvode ju svojou návštevou poctila aj pani ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR JUDr.Martina Lubyová, PhD. Následne sa rozbehla interaktívna beseda na vysoko aktuálnu tému „Agenda 2030“. Žiaci z rôznych škôl popradského i kežmarského okresu mali tú možnosť počuť z prvej ruky (od mládežníckej delegátky v OSN Petry Pauerovej), čo daný dokument obsahuje, aké sú tie najpálčivejšie globálne problémy, čo sú to ciele udržateľného rozvoja. Zároveň sme sa mohli dozvedieť ako obrovská celosvetová organizácia, ktorou je OSN, funguje, niečo z jej kuloárov, zasadnutí a prejavov vrátane mladej švédskej aktivistky Grety Thunberg. Druhá časť besedy sa viedla v duchu rozvíjania kritického myslenia a mediálnej gramotnosti, ktorú erudovaným a pútavým štýlom ozrejmil bývalý delegát Slovenska v OSN Dominik Porvažník. Predstavil metódu FANTOMAS, ktorej je spoluautorom a ktorá má odkryť i zastaviť šírenie vymyslených, resp. falošných správ. Tzv. „fake news“ sú, žiaľ, čoraz častejšou metódou rozvíjania poloprávd, klamstiev, strachu, nenávisti, ale aj prostriedkom k manipulácii s verejnou mienkou. Veríme, že rôzne aktivity, skupinová práca, interaktívna diskusia bola pre naše žiačky Lauru Božiková, Tímeu Eriku Tompošovú obohatením a motivačný krokom k tomu, ako urobiť život na Zemi udržateľným, ako kriticky myslieť bez konzumného a „slepého“ prijímania množstva informácií, ktoré sa na nás rútia z médií. V mene našej školy ďakujeme za skvelú organizáciu a príjemné prostredie všetkým pracovníkom CVČ v Kežmarku. Zároveň ďakujeme našim deviatačkám za vzornú reprezentáciu školy.

      • Zasadiť strom - vytvoriť domov - meniť veci k lepšiemu

      • Dňa 14.10 sa v Liptovskej Tepličke konala akcia sadenia  stromčekov, ktorú organizovali lesníci z Liptovského Hrádku. Na akcii sa zúčastnili žiaci 8. ročníka. Po príchode boli žiaci rozdelení do dvojíc a dostali potrebné náradie na sadenie. Následne sme dostali inštrukcie týkajúce sa správnej výsadby  stromčekov. Počasie nám prialo, a tak sme bez problémov vysadili asi 300 stromčekov. Po skončení sme odovzdali náradie a presunuli sme sa do neďalekého penziónu kde nás za dobre vykonanú prácu pohostili skvelým gulášom. Nasledoval dokumentárny film o potrebe lesníctva na Slovensku a debata s lesníkmi. Domov sme si odniesli nielen skvelý pocit, ale aj krásne diplomy. 

        Matúš Žonda 9.C

      • Kúsok "ozajstnej" vedy

      •  V rámci bezproblémového prechodu na druhý stupeň pán učiteľ fyziky prišiel na štvrtácku hodinu prírodovedy a problematiku vesmíru predstavil z celkom iného pohľadu.

      • ŠKD voňalo starorodičovskou láskou

      • Októbrové popoludnie v našom ŠKD voňalo starorodičovskou láskou. ❤️Naša škola bola plná spevu, básničiek a tvorivých dielničiek spolu s babkami a dedkami. ❤️Ďakujeme "dobrým darcom koláčov" za sladké občerstvenie, ktoré nám potešilo brušká a doplnilo energiu.Tešíme sa na vás opäť o rok 😉

      • Zaujímavá hodina

      • Ani sme netušili, že hľadať sever pomocou kompasu je tak zábavné. Mali sme aj možnosť nahliadnuť do prístroja, ktorý meria rovnosť a vzdialenosť terénu. Bolo to veľmi zaujímavé a bavilo nás to...